Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi TV Stick 4K
#1
Ciąg dalszy za kilka dni, niech 24/24h pokaże co potrafi...


[Obrazek: JOUBMAM.jpg]


[Obrazek: zdm2qbm.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jedna doba non stop wystarczy.

W sumie nie ma o czym/po co wiele pisać.
To kompletne urządzenie od A do Z, a ściślej od A do V, od Atmos po Vision.
Bardzo przyjazne i intuicyjne dla każdego użytkownika, prawie banalne plug & play, bo któż sobie nie poradzi z ekosystemem/interfejsem Android TV 11 [Obrazek: e020.gif]

Zasilanie bez problemu z portu TV USB 0.9A, aczkolwiek u mnie jest pod zasilaniem sieciowym, prostota/wygoda Smart Life.

Aplikacje przyjemnie na skinienie palce z Google Play, dźwięk obraz na najwyższym poziomie, jeżeli chodzi o drugi aspekt laik wystarczy iż w ustawieniach screen resolution zaznaczy auto switch to best resolution, o asystencie czy chromecast nie ma sensu dodawać, działanie wymienionych jest oczywistą oczywistością.

Jak tylko dostępność/cena się ucywilizuje, to będzie rozsądny wybór w tak wąskim segmencie sticków, the end...



[Obrazek: sNO1pDa.jpg]


[Obrazek: g3KFtwJ.jpg]


[Obrazek: m2A35ON.jpg]


[Obrazek: MRGkGKU.jpg]


[Obrazek: KOMA86C.jpg]


[Obrazek: eS1AYsK.jpg]


[Obrazek: PfjX7fD.jpg]


[Obrazek: sUeLBBj.jpg]
Odpowiedz
#3
Dwa pytania odnośnie tego urządzenia:

1. Czy można użyć pamięci zewnętrznej poprzez jakiegoś HUBa USB, a jeśli tak to jaki system plików jest rozpoznawany - FAT32,NTFS,EXFAT ?

2. Czy jest dostępna opca "Auto frame rate switching" ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Będzie prościej/czytelnie, poniżej komplet dostępnych ustawień obrazu...


[Obrazek: yW4UjEN.jpg]


Nie ma HUB-a, więc [Obrazek: k045.gif]

Na przykładowym screenie troszkę powyżej, na zwykłym "kabelku" równie zwykły pendrive NTFS, widziany/odczytywany bez najmniejszego...
Odpowiedz
#5
Dzień dobry.

Czy ten stick obsługuje przesyłanie DTS? Chciałbym go podłączyć do amlitunera i właśnie na tym mi zależy. Na DTS-HD nie liczę, ale "Zwykły" by mi się przydał. I jeszcze zapytam dla pewności, Dolby Atmos działa bez problemu?

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#6
Atmos tak , DTS HD tak ale DTS:X nie obsługuje.

Dekoder wideo: AV1, VP9, H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1
Formaty wideo: MKV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM
Dekoder audio: DTS HD, Dolby Atmos
Formaty audio: MP3, AAC, RM, FLAC
Dekoder obrazu: JPG, BMP, GIF, PNG

Podziękowali: SoWhat
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(23-01-2022, 03:03 PM)jon1022 napisał(a): Dwa pytania odnośnie tego urządzenia:

1. Czy można użyć pamięci zewnętrznej poprzez jakiegoś HUBa USB, a jeśli tak to jaki system plików jest rozpoznawany - FAT32,NTFS,EXFAT ?

2. Czy jest dostępna opca "Auto frame rate switching" ?

Pozdrawiam

1. Kolega na innym forum pisał że przeciwieństwie do Fire Sticka 4K Max działa NTFS 8TB.

2. Nie ma AFR, w Fire Sticku 4K Max jest.


(23-01-2022, 09:53 PM)SoWhat napisał(a): Dzień dobry.

Czy ten stick obsługuje przesyłanie DTS? Chciałbym go podłączyć do amlitunera i właśnie na tym mi zależy. Na DTS-HD nie liczę, ale "Zwykły" by mi się przydał. I jeszcze zapytam dla pewności, Dolby Atmos działa bez problemu?

Pozdrawiam serdecznie.

DTS działa bez problemów, DTS HD, DTS HD MA działa ale do amplitunera podobno idzie jako zwykły DTS.

@Łonogrzmot nie masz wrażenia że dźwięk jest cichszy niż na innych urządzeniach? Mam Fire Stick 4K MAX i dźwięk jest i wyraźniejszy i głośniejszy na tych samych ustawieniach tv.

Druga sprawa jest jakiś problem z dopasowaniem wyświetlanego obrazu jeśli się zmienia ustawienia obrazu w sticku. Czasem zamiast obrazu mam potem śnieżycę jak z tv zeszłego wieku a czasem obraz co chwilę niknie i wskakuje jako Dolby Vision. Nie mam takich przygód z FireStick.

O braku AFR już pisałem ale Player.pl nie rozpoznaje też sticka jako urządzenie 4K przez co nie mamy dostępu do treści 4K. Wina player.pl czy Xiaomi?

I co u licha jest ten PatchWall że trzeba było mu dedykowany przycisk zrobić?

W ustawieniach Dolby Vision mamy:
Sink device-led
Source device-led

O co kaman?
Odpowiedz
#8
(30-01-2022, 07:26 PM)farben napisał(a): W ustawieniach Dolby Vision mamy:
Sink device-led
Source device-led

O co kaman?

Tu chodzi o komatybilność tunelowania sygnału HDMI dla TV. 
Stare TV z przed 2020 roku  powinno się ustawiać na Source device-led, nowe tylko na Sink device-led. 

np dla serii LG CX, C9, C8 i C7 ale dla SONY czy Panasonica nie . To chyba stosowane jest tylko dla TV skalibrowanych , normalnie nie wiele wpływa na dobiór.

Jak znajdę podrzucę źródło informacji. 
Odpowiedz
#9
@farben nie mam dostępu do urządzenia, ale nie kojarzę jego gorszej słyszalności, o "migotaniu" obrazu nawet nie piszę.
Skoro masz wadliwy egzemplarz, przemyśl zwrot póki jeszcze masz taką możliwość, szkoda pieniążków.

Moje odbiorniki telewizyjne, czy też na przykład Chromecast 4 również nie są przez dane diagnostyczne playera wykrywane/rozpoznawane jako "prawdziwe" urządzenia UHD, nie ma co brać do głowy [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#10
Nie wiem czy te migotanie nie było spowodowane przedłużką HDMI dołączoną do sticka. Podłączyłem bez i chyba jest ok ale mam tylko jedno złącza HDMI z boku i nie mogę teraz podłączyć firesticka Smile

Jeśli chodzi o Player to nie ma wtedy dostępu do treści 4K, w Fire Sticku 4K Max nie ma tego problemu diagnostyka poprawnie wykrywa urządzenie jako 4K i są dostępne treści w 4K. W Player są oznaczone oddzielnie jako 4K, a nie tak jak w innych serwisach dodatkowa rozdzielczość materiału do wyboru. Np mam 2 seriale Chyłka do wyboru, jedna normalna druga 4K.

Ktoś używa może GeForce Now? Nie zacina się obraz po jakimś czasie a gra działa dalej co słychać po dźwiękach?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości