Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
@Ktosi @Matheusz wołam Was fachowców od tego boxa. Chcę wrócić na androida 9. Nie mogę znaleźć Firmware. Dokładnie HY4001. Downgrade powinien być prosty. W końcu to procesor Amlogic S905X2 Quad-core 1.8 GHz (ARM Cortex-A53) Krew mnie zalewa z tą aktualizacją. USB działa tylko z Total Comrade + ExFAT-NTFS-for-USB-3.5.0.7 i tylko fat32. Nic większego. A może znacie rozwiązanie by był pełen dostęp do pamięci. Coś zdalnie, nie chmury. W domowej sieci.
Odpowiedz
REKLAMA:



@sky02 żeby cokolwiek próbować to trzeba mieć pełen obraz systemu. Takiego nie widziałem w sieci. Jedyne co to jest pliczek do odratowania gdy złapiemy zwiechę podczas aktualizacji i nam stanie podczas uruchamiania.By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pełna lista zmian:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
Odpowiedz
Nie instaluj żadnego oprogramowania przez programy do flashowania, stracisz wszystkie oryginalne licencje w boxie.

Nie ma pliku z systemem dostępnego by zdobić downgrade z pena.
Odpowiedz
Pytanie mam, czy na nowym android 10 dalej da się uruchomić CE (CoreElec) z pena??
Odpowiedz
Ok więc nie ma szans. Pierniczę wracam do CoreElec tam mam przynajmniej jakąś władzę nad sys Wink A ten Android TV bardzo przypomina mi Android auto. Taki kadłubek, dla ludzi zadowolonych tym co dają. Alfabet coraz bardziej ciśnie niby oprogramowanie darmowe, ale wszędzie certyfikaty i licencje.

@secam7 jeszcze nie sprawdzałem, ale raczej tak boodloader to nie system, to taki ala bios. I tu była luka i jest nie do załatania zdalnie. I dla tego wszystkie boxy zniknęły ze sklepów. Nie jak oficjalnie krzyczano HbbTV. C+ wystraszył się google, Alfabet. I odszkodowania pozwu za udostępnienie luki do certyfikacji L1. To była prawdziwa przyczyna zebrania całego sprzęty z rynku.Pomyśl ile to musiało kosztować cyfrę. A aktualizacja do a10 ma tylko utrudnić dostęp do wrażliwych danych. MECOOL już to przerabiał i były boxy z lewym L1, ba przez chwile Pl Ariva udawała Nvidia. MECOOL chyba się dogadał z Alfabet bo teraz sprzedaje boxy z prawdziwym L1. Jutro przetestuję i dam znać Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



Anita Kaźmierska napisał(a):Poniżej satkurier.pl publikuje wykaz najważniejszych zmian, jakie wprowadza nowe oprogramowanie CANAL+ BOX 4K:

- poprawione odtwarzanie treści o proporcjach obrazu innych niż 16:9,
- poprawione odtwarzanie treści 4K z zabezpieczeniami DRM,
- poprawki w zakresie zabezpieczeń,
- poprawki dla trybu Multi-Live,
- wprowadzony wybór i zapamiętywanie trybu HDR (Always/Adaptive) oraz trybu przestrzeni kolorów YCbCr/RGB,
- poprawione zapamiętywanie preferowanej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania wideo na wyjściu HDMI,
- poprawki w obszarze trybu wyjścia dźwięku wielokanałowego oraz dodatkowe opcje (m.in. przełączanie   
  trybów wyjścia LINE/RF i aktywacja Passthrough 7.1),
- dodana możliwość wybudzenia bezpośrednio do aplikacji Netflix (dotyczy pilotów z przyciskiem Netflix),
- udoskonalenia w zakresie parowania pilotów - ukryty ekran parowania,
- poprawiona funkcja przywracania do ustawień fabrycznych - teraz kasowane są także informacje o parowaniu 
  pilota Bluetooth,
- dodany tryb ratunkowy w przypadku potrzeby zresetowania dekodera do ustawień fabrycznych i problemów z 
  zalogowaniem do usługi,
- dodana możliwość wyboru trybu uśpienia dekodera także na etapie pierwszej instalacji,
- dodana możliwość ukrycia hasła Wi-Fi w ustawieniach,
- zwiększona stabilność na kanałach DVB-T/T2 w HEVC nadawanych z błędami w PTS/DTS,
- poprawione skanowanie DVB-T/T2 w przypadku konfliktów pomiędzy tripletami DVB w różnych multipleksach.
Odpowiedz
Zaktualizowałem wczoraj do AndroidTV 10 i ... mam nadzieję, że trochę nad tym popracują i będzie lepiej, ale na razie to jest właściwie katastrofa Sad

Od strony użytkowej (mam Wolf Launcher 0.1.9) poszło bez problemu. Nic nie musiałem robić i cały czas działa.

A teraz lista problemów:
- w Wolfie strasznie czarne tło mi się zrobiło, było jakieś takie bardziej szare ... ale to tylko estetyka, może jakieś tło znajdę
- co chwilę mam laga jak chodzi o reakcję na pilota, odczucie spowolnienia jest straszne
- nieoczekiwane restarty zaliczyłem od instalacji już chyba z 3-4 razy, a na pewno 2 razy przy przełączeniu na jeden z kanałów DVB-T w Live Channels

Z "wszystkomającego" urządzenia stabilnego zrobiło się takie, które czasami trochę działa :/

Kiedy MiBox S mi się zaktualiwał do nowszego AndroidTV też działał strasznie. Nawet "factory reset" robiłem i nie pomogło. Ale chyba po 2 miesiącach była kolejna aktualizacja systemu i od tego czasu jest ok. Zobaczymy jak będzie z tym Skyworth...
Odpowiedz
Dla potomnych. Link do pliku aktualizacji do ATV10
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: sky02, secam7
Odpowiedz
(09-05-2022, 04:36 PM)sky02 napisał(a): ................... Krew mnie zalewa z tą aktualizacją. USB działa tylko z Total Comrade +  ExFAT-NTFS-for-USB-3.5.0.7 i tylko fat32. Nic większego. A może znacie rozwiązanie by był pełen dostęp do pamięci. Coś zdalnie, nie chmury. W domowej sieci.

w sensie dostęp w sieci domowej do dysku zewnętrznego czy żeby box działał z np dyskiem NTFS pod USB ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości