Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promocje na androidowe boxy
Pytasz o płatny stream żeby miał chociaż kanały naziemne. To po ci możliwość podłączenia DVB-T w takim razie
Odpowiedz
REKLAMA:



(20-12-2022, 11:19 AM)fenek napisał(a): I to masz na czym na H9s se który posiadasz?

Zgemmy to gnioty jeśli chodzi o stream z tunera, dla dzieci w sam raz do oglądania bajek.
Mam akurat w domu  Vu+ Uno4kSE do SAT  i Duo 4KSE u rodziny i z niego streamuje, tuner jest w Polsce z głowicą  DVB-T2.
1
Odpowiedz
(18-12-2022, 07:12 PM)woland357 napisał(a): Nic na początku nie wspominales. Że box ma obsługiwać DVB-T. Taniej by ci wyszło dokupić sobie sam tuner DVB-T. No chyba że telewizor nie ma dwóch wyjść HDMI


Jeżeli nadajniki telewizji naziemnej są blisko lub jest dobra antena do odbioru sygnału TV naziemnego, jest to dobre rozwiązanie. Tunery  DVB-T2 są teraz bardzo tanie, w promocji bywają w cenie około 70 złotych. 

Pozdrawiam
Odpowiedz
(21-12-2022, 05:12 AM)arkady1964 napisał(a): Tunery  DVB-T2 są teraz bardzo tanie
I jeszcze do końca roku można 100 zł otrzymać zwrotu.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
(17-12-2022, 04:03 PM)fenek napisał(a): Coś polecicie fajnego do kupienia na dzień dzisiejszy, obecnie mam Xi Mibox S 4K?


Fenek, zacząłeś od tego pytania i właściwie pytanie, ponieważ jest to wątek o Box-ach...

Potem trochę skakałeś z tematu na temat, w tym też pytałeś o Box-y, to też jest w ramach tego wątku.

Natomiast odbiór kanałów telewizji naziemnej przez Internet wykracza poza ramy tematyczne tego postu, ale użytkownik Ktosi i tak Ci odpowiedział na to pytanie.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o odbiorze kanałów telewizji naziemnej przez Internet, to załóż oddzielny wątek najlepiej np. w dziale Pomoc i Poradniki lub Aplikacje.

Pozdrawiam

Podziękowali: fenek
Odpowiedz
Po prostu na dzień dzisiejszy najlepiej nie kupować specjalnie boxa z DVB-T2, zwykle będzie brak odpowiedniego programu do obsługi i trzeba być skazanym na aplikacje producenta.
Poza tym żaden box z Androidem nie oferuje dla polskiego systemu obsługi HbbTV.

Prosciej ale i trochę drożej ( 300-500 zł dodatkowo) wychodzi skorzystać z zewnętrznego tunera DVB-T2 ze streamingiem.

Streaming netu to zwykle dodatkowe abonamenty albo korzystanie z oferty operatorów jeśli się posiada ich abonament.


Co do kupna to ofert wiele od Homastic, Nokię ( + dokupienie tunera DVB-T2 czy SAT dla boxa) czy drogiego Nvidia Shield.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
REKLAMA:



(21-12-2022, 12:52 PM)Ktosi napisał(a): Po prostu na dzień dzisiejszy  najlepiej nie kupować specjalnie boxa z DVB-T2, zwykle będzie brak odpowiedniego programu do obsługi i trzeba być skazanym na aplikacje producenta.
Poza tym żaden box z Androidem  nie oferuje dla polskiego systemu obsługi HbbTV. (...)


Wszystko się zgadza, ale nie każdy ma takie potrzeby. Obsługa HbbTV w dekoderach z DVB-T2 to prawny wymóg ustawodawcy i nie każdy by z tego korzystał. Dla mniej wymagających użytkowników np. pierwszy model Box-a Canal+ z tunerem DVB-T2 może być wystarczający.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Czy pierwszy model canal+boxa z głowicą ma HbbTV jeśli to wymóg czy dotyczy to tylko nowych urządzeń ? Szczerze nawet nie sprawdzałem boxa obecnie używa moja mama do oglądania czasem jednego kanału z dvbt a głównie korzysta z jego funkcji internetowych yt itp . Do tego sprawdza się nadal doskonale plus rodzice mają canal+ satelitarny więc część z kanałów jest też za darmo na boxie przez straming co w cenie którą zapłaciłem wtedy ( 164 zł ) było bezkonkuroncyjnym wyborem po prostu nie było na rynku wtedy nic z głowicą dvb-t o takich parametrach w tak śmiesznej cenie .
Odpowiedz
Dotyczy tylko nowych urządzeń wprowadzonych do sprzedaży jak znajdę linka, to podam orientacyjną datę.
Był to przełom kwietnia/maja 2022r:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam

Co prawda na Allegro są jeszcze dostępne starsze modele, ale w cenie około 300 złotych. Nie jest to droga, ale nie jest to taka taniocha, jak było  w debiucie tego dekodera w sklepach.

Dekodery Canal+ Box bez tunera DVB-T2, obecnie dostępne są w wielu sklepach w cenie około 200 złotych.

Podziękowali: Cobros
Odpowiedz
A spoko pytałem z ciekawości . Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości