Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
@mandparadise
Jak się domyślam to utworzyłeś plik rtvs10 w notatniku/wordpadzie. Problemem zapewne jest konwersja końca linii, w notatniku chyba się tego zmienić nie da.
Jeśli masz zainstalowany Notepad++ to go użyj lub ściągnij przykładowy plik konfiguracyjny i go zedytuj.

Cytat:UWAGA! Jeśli tworzysz plik w programie Notepad++ wejdź w Edycja -> Konwersja znaku końca lini -> Konwertuj na format UNIX
W przeciwnym razie konfiguracja nie zadziała!


Podziękowali: mandparadise
REKLAMA:



Błąd wywala bo wpisałeś:
ir-keytable -a storage/.config/rc_maps/cfg -s rc0

a ma być:
ir-keytable -a /storage/.config/rc_maps.cfg -s rc0

Podziękowali: mandparadise
Okej. Wszystko działa. Wielkie dzięki za pomoc Smile Pojawił się jeszcze jeden problem, może Wy będziecie wiedzieć jak to rozwiązać. Chodzi o połączenie SSH. Wcześniej bez problemu działało, a po uruchomieniu kodi przez polecenie force nie chce mnie połączyć teraz. Podejrzewam, że po prostu opcji zezwalająca na połączenie SSH została wyłączona. Wiecie może gdzie ją znaleźć? Była ona przy pierwszym uruchomieniu KODI. Najlepiej jakbyście mi powiedzieli jak z Cherry TV można wrócić do ustawień KODI (zdjęcie poniżej)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

.


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Może zwyczajnie wewnętrzny adres hosta zmienił się po uruchomieniu kodi warto w routerze przydzielić mu stały wewnętrzny adres ip. Jeśli używasz cherry tv to wejdź w zakładkę programy i w Coreelec configuration zobaczysz pod jakim adresem obecnie siedzi.
Po wejściu w zakładkę PROGRAMY mam tylko opcję tj. parowanie serwisów, fix yt, backup itp. ale nie mam Coreelec configuration. Na dodatek teraz wychodzi na to, że mam brak dostępu do internetu jakby box nie był połączony z wifi. Jak dostać się do tego, żeby móc nawiązać połączenie z wifi?
Gdzie ty "force" wpisałes? I dlaczego u ciebie jest LibreELEC (na screenie)?
W ogóle możesz wejść w te opcje LibreELEC?
REKLAMA:



Force nigdzie nie jest wpisane tylko mam w zakładce KONIEC opcje ,,force close". Screen tylko poglądowo ja mam CoreELEC.
Zatem w menadżerze dodatków > Programy znajdziesz coreelec configuration i w zakładce Connection ustanowisz połączenie.

Menadżer dodatków znajdziesz również oczywiście w podmenu programy co wymieniałaś te "opcje".
Panowie, szybkie pytanie

jak zmieniam nazwę pliku na dbt to ma on być razem z roszerzeniem ( czyli dbt.dbt) czy samo dbt (tak jest na scerenie w 1 poście, ale wtedy krzyczy, że zmieniam rozszerzenie pliku i może on nie działać poprawnie)
@kammic92 ma być z rozszerzeniem .img czyli dtb.img


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości