Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić kopię ustawień oraz wtyczek przed instalacją Kodi18?
#1
Jest metoda/sposób aby przed instalacją oficjalnej wersji Kodi18, zrobić sensowny backup ustawień "starej" wersji 17,6 wraz z ustawieniami wszystkich wtyczek?
Wiadomo, iż instalacja Kodi18 "nadpisze" wszystko i komplet ustawień, wraz z wtyczkami z Kodi 17,6 pójdzie się p....[Obrazek: e020.gif]

Czy w ogóle jest taka opcja, aby po instalacji "gołej" Kodi18, z jakiejś kopii zapasowej, wygodnie z automatu zostały "dograne" wszystkie dotychczasowe wtyczki wraz z ustawieniami, czy po prostu trzeba na nowo, ręcznie instalować każdą z wtyczek i je ustawiać?

Oj, fantazja mnie chyba poniosła [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Mogą być problemy przy takiej kopii, część wtyczek może wywalić się na zależnościach i będzie więcej syfu niż radości. W katalogu userdata masz natomiast swoje spersonalizowane ustawienia wszystkich wtyczek i to można spokojnie przenieść. Nie trzeba będzie ustawiać kont itp
Katalog userdata znajdziesz tu:
Cytat:Android Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ (see note)
iOS /private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi/userdata/
Linux ~/.kodi/userdata/
Mac /Users/<your_user_name>/Library/Application Support/Kodi/userdata/ (see note)
LibreELEC/OpenELEC /storage/.kodi/userdata/
Windows Start - wpisz %APPDATA%\kodi\userdata - wciśnij <Enter>
Windows UWP %LOCALAPPDATA%\Packages\XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p\LocalCache\Roaming\Kodi\


Podziękowali: Łonogrzmot
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Dzięki...tak "czułem", iż nie da się pójść na taką całkowitą "łatwiznę", z totalną kopią zapasową wszystkiego, ze "starego" Kodi [Obrazek: s065.gif]

No cóż, to tylko "pół" dnia zabawy z ustawieniami, wtyczkami i Kodi18 będzie jak "nowe"  [Obrazek: s015.gif]
Odpowiedz
#4
Wiesz. Możesz zaryzykować. Jak będzie działać to ok. Ale przy przejściu z 15 na 16 były różne problemy z zależnościami.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
(31-01-2019, 06:12 PM)Tomek napisał(a): Wiesz

Wiem, wiem [Obrazek: r010.gif]

Pewnie kiedyś, kiedyś zdecyduję się mimo wszystko na "ręczną" instalację kompletu od zera, począwszy od samego Kodi18...szkoda będzie się irytować podczas "eksperymentów", z ewentualnymi problemami "automatyki" przeniesienia ustawień i zależności, ale z drugiej strony może pojawią się różne rozwiązania, które maksymalnie uproszczą proces migracji  [Obrazek: r010.gif]

Ale to na szczęście melodia przyszłości, jak już nie będzie wyjścia, i pojawi się "mus" korzystania z Kodi18...na "tu i teraz" mam tak wszystko dopieszczone i działające w Kodi 17,6, że "klękajcie narody", nie ma potrzeby nic zmieniać  [Obrazek: a035.gif]

Czego i Państwu życzę [Obrazek: g050.gif]
Odpowiedz
#6
Rozwiązaniem prostym jest skopiowanie sobie katalogu userdata. Wywaliłbym z niego plik advancedsettings.xml jedynie.
Instalujesz kodi 18 na nowo. Czyste. Wrzucasz swoje userdata. Masz więc swoją bibliotekę, ustawienia wtyczek, ustawienia źródeł... itp itd.
Instalujesz ulubioną skórkę. Instalujesz wtyczki z których korzystasz. Nie uruchamiasz ich. Restartujesz kodi. Odpalasz kodi. Ustawiasz sobie w skórce widgety itp itd. Ustawienia dodatków - czyli np. własne foldery wyszukiwania w phantom cda czy konta trakt/imdb zapisane w fanfilm będą zczytane bez problemów z userdata.
Możesz spróbować wgrać kopię. Ale jak już mówiłem - zdarzają się piekła zależności nie do ogarnięcia i kodi się wiesza. Metoda którą opisałem działa w 100% - mój userdata jest przenoszony od wersji 15.5 przez 16, 17 do 18. I działa.

Podziękowali: Łonogrzmot
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Noooo proszę, dzisiaj o poranku, z automatu aktualizacja na Kodi18 sobie wskoczyła...lekko, łatwo i przyjemnie, bez kiwania palcem z mojej strony wszystko działa, komplet ustawień zachowane, takie zmiany to rozumiem  [Obrazek: k020.gif]
Dosłownie operacja z minutę, i po "strachu" [Obrazek: k045.gif]

O sorry, jedna newralgiczna dla mnie wtyczka finalnie nie pokazuje materiału, ale to zrzucam na jej twórców i chwilowe zawirowania, lub "jeszcze" nie nadążyli za 18-tką [Obrazek: e020.gif]
Odpowiedz
#8
Która wtyczka?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
(01-02-2019, 09:01 AM)Tomek napisał(a): Która wtyczka?

GoldVOD.tv  [Obrazek: a050.gif]
Odpowiedz
#10
(01-02-2019, 09:06 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(01-02-2019, 09:01 AM)Tomek napisał(a): Która wtyczka?

GoldVOD.tv  [Obrazek: a050.gif]

Dokładnie, u mnie również po aktualizacji przestała działać. Da się coś zrobić  czy pozostaje czekać?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości