Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Telewizorem lub TV box-em
#1
Photo 
   
Witam problem polega na tym że po podłączeniu box-a do tv występuje efekt negatywu czyli zmieniają się kolory efekt nie jest trwały występuje kilka sekund lub dłużej (do paru minut) wyłączenie gniazda hdmi i ponowne włączenie rozwiązuje problem na następne pół godziny zmieniałem kable, rozdzielczość, przywróciłem ustawienia fabryczne TV i nic nie pomaga , dodam że podłączałem do tv laptopa przez hdmi i nie było tego problemu miał ktoś taki problem ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
wylacz w kodi akceleracje sprzetowa to powinno pomoc
Odpowiedz
#3
(23-09-2017, 08:28 AM)gzenio22 napisał(a): wylacz w kodi akceleracje sprzetowa to powinno pomoc

spróbuję , ale jak widać na zdjęciu dzieję się tak nawet na ekranie startowym gdzie kodi nie jest uruchomione (chyba że działa w tle i ma wpływ na działanie box-a )
minęła godzina i niestety sytuacja się powtarza
Odpowiedz
#4
Próbuj inny kabel hdmi, inny port hdmi. Jeśli problem się pojawi ponownie to możliwe, że coś z boxem. Jeszcze, możesz zainstalować na karcie SD LibreELEC żeby wykluczyć problem sprzętowy.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Mam podobnie. Nie pomaga zmiana telewizora, kabla HDMI, wejścia, poprostu nic. Kontaktowałem się ze sprzedawcą kazał wyłączyć CEC hdmi w urządzeniu oraz włączyc zmianę RGB - bezskutecznie. Urządzenie to mecool m8s+, testowałem na telewizorze sony oraz samsung. Pomożecie czy reklamować produkt? Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
(24-09-2017, 11:12 AM)michas85 napisał(a): Mam podobnie. Nie pomaga zmiana telewizora, kabla HDMI, wejścia, poprostu nic. Kontaktowałem się ze sprzedawcą kazał wyłączyć CEC hdmi w urządzeniu oraz włączyc zmianę RGB - bezskutecznie. Urządzenie to mecool m8s+, testowałem na telewizorze sony oraz samsung. Pomożecie czy reklamować produkt? Pozdrawiam

mam tego samego box-a na TV Sony zmienia kolory testowałem go na samsungu pracował 2 godziny i nie było już tego problemu
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ja będę chyba musial zareklamować mój. Nie pomaga nic nawet zmiana telewizora. Nie po to kupiłem boxa, żeby co chwile wyjmować kabel by kolory były ok. Dobrze że mam 14 dni na zwrot Smile
Odpowiedz
#8
To wina TV a nie boxa Wink. Pewnie macie sony. Pomoże przejscióka hdmi -> component lub powinna pomóc hdmi -> vga (idzie do mnie dam znać czy pomogło). Tu chodzi bodajże o kogowanie barw RGB i YCbCr. Jak zmienicie w anroid tv na rgb to sony w ogóle nie pokaże obrazu.
Odpowiedz
#9
W SONY niech ustawi na kolory YUV a na boxie w opcji Color Space włączy force RGB opcja jest przeznaczona dla starszych telewizorów SONY i Philips. Sprzedawca zresztą dobrze radził.
---
Teraz zauważyłem że problem trochę starej daty ale może komuś to się przyda taka informacja.
Odpowiedz
#10
Hmm, a jak nie mam opcji YUV w sony Wink ?. Mam KDL-40EX402 i nie widze tej opcji w TV.

PS. przyszła mi przejsciówka hdmi to vga i wszystko hula bo teraz obraz jest w rgb Wink.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości