Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netflix
#1
Witam
Pobrałem i zainstalowałem kodi z By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Próbuję zainstalować wtyczkę do Netflix ale nie działa. Wyczytałem że trzeba mieć wersję 18 kodi aby to funkcjonowało. Proszę o informację jak dokonać aktualizacji kodi do wersji 18.
Czy w ostatniej wersji 17 kodi istotnie nie da się zainstalować netflix?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Odpowiedz
#3
@jerrystef
najpierw pobierz LibreELEC i zainstaluj na karcie pamięci tak samo jak instalowałeś OSMC: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Następnie po instalacji wrzuć poprzez sieć plik z LibreELEC 9 (Kodi 18) do folderu Update By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po ponownym uruchomieniu malinki zaktualizuje się LibreELEC do wersji 9 z Kodi 18 i będziesz mógł zainstalować Netflix. Pamiętej jednak, że RPI da radę z max 720p w Netflix - przy 1080p będzie się zacinać.
Jak będziesz mieć problem to pisz. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
osmc instalowałem zgrywając obraz bezpośrednio na kartę sd i uruchamiając. zatem  tę bibliotekę  muszę jakoś doinstalować ręcznie??? Proszę o wskazówkę jak.
Odpowiedz
#5
Podobnie możesz postępować według tego poradnika: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Tylko zamiast podanych tam obrazów LibreELEC użyj tego: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Następnie po włożeniu karty do malinki i podłączeniu jej do internetu wejdź z komputera w folder (wpisz w pasku adresu \\libreelec)
tutaj masz obrazek: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. z tym, że tutaj mam wpisane \\coreeelec ale ty musisz wpisać \\libreelec
i wrzuć do folderu "Update" plik z aktualizację do LE9 czyli Kodi 18 -> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
 
Teraz uruchom ponownie  malinkę, zrobi się aktualizacja i już będziesz mógł instalować wtyczkę Netflix. Nie wiem jak z wydajnością RPi2 bo mam dostęp tylko do RPi3.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Sprawdziłem jaką ma mam malinę - pewien czas była nie używana i wyszło że mam By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
czy zatem ta procedura będzie się odnosiła do tej wersji maliny?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Procedura jest taka sama
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Instalacja osmc wersji testowej z kodi 18

musimy miec działający system z kodi 17.6

1. logujemy się po ssh do maliny, port 22, login "osmc" hasło "osmc"


2. otwieramy plik: sources.list

za pomocą komendy:

"sudo nano /etc/apt/sources.list"

dodajemy:

"deb By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. gmc-18 main"


zapisujemy zmiany

3. wpisujemy w konsoli:

"wget -qO - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. | sudo apt-key add -"




4. Teraz jeszcze tylko wpisujemy w konsoli komendy:

"sudo apt-get update"

"sudo apt-get dist-upgrade"


i gotowe mamy najnowszą testową wersję OSMC


żeby zadziałał addon netflixa trzeba jeszcze doinstalować kilka brakujących bibliotek, logujemy się po ssh i instalujemy po kolei:

sudo apt-get install python-crypto
sudo apt-get install build-essential python-pip
sudo pip install -U setuptools
sudo pip install wheel
sudo pip install pycryptodomex


teraz można instalować netflixa i oglądać ;-)

Do raspberry pi 3b polecam wyposażyć się w obudowę chłodzącą albo jakiś wentylator
np coś takiego :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Dodatkowo warto sprzęt podkręcić na mojej 3b mam w tej chwili ustawione CPU na 1.4GHZ + obudowa z linka temp max 57 stopni po długim ogladaniu.
Bez tej obudowy było max 30 minut oglądania w 720p i zaczynały się ściny temp przekraczała 80 stopni i sprzęt się przegrzewał.
Odpowiedz
#9
jon1022 bardzo dziękuję za konkretną pomoc. zadziałało. moja malina ma 1,2Gh zatem lekko się zacina. Pytanie czy można jakoś ustawić mniejszą jakość filmów, lub czy wymienić malinę na wersję rpi 3b+. Zakupuję też obudowę z wentylatorem bo jak tę malinę wykorzystywałem jako modem cyfrowy D-star to normalna temp to 55stC pomimo zainstalowania radiatorów.
Odpowiedz
#10
A więc tak:
w Netflixie można często wybrać jakość streamu, zwykle jest 2 lub 3 wersje 720p od 1,5Mb-4 w tym celu wchodzisz we wtyczce netflix w ustawienia/ustawienia wtyczki strumieniowej/stream selection -dajesz na manual
uruchamiasz wybrany film (odpala się w najniższej rozdziałce) wtedy wchodzisz w ustawienia/ustawienia obrazu i tam możesz sobie rozwinąć listę dostępnych rozdzielczości i jakości i wybrać.
streamy z mniejszym bitrate chodzą lepiej, ale niestety jakość też spada.



możesz też spróbować trochę podkręcić sprzęt
trzeba dopisać do pliku "config.txt" odpowiednie parametry, możesz to zrobić albo za pomocą Notepad++
albo logując się po ssh komendą:

"sudo nano /boot/config.txt"

np na początek spróbuj coś takiego:

arm_freq=1300
over_voltage=4


po prostu dopisujesz te dwie linijki do config.txt, maliny nie zepsuje w najgorszym razie się nie uruchomi wtedy wyjmujesz kartę i edytujesz plik za pomocą Notepad++ na PC.

powinno pomóc

jak chcesz się pobawić w mocniejsze podkręcanie to po niżej zamieszczam ustawienia mojej maliny model 3b razem z opisem:
ale do tego potrzeba dobrego chłodzenia, np obudowa aluminiowa o której pisałem wcześniej + dobry zasilacz - 2.5A 5.1V.


moje ustawienia:


dtoverlay=sdhost (wyłącza wbudowane wifi i Bluetooth)
avoid_warnings=1 (wyłącza ikonę ostrzegającą o przegrzaniui słąbym zasilaniu)
arm_freq=1400 (częstotliwość CPU)
gpu_freq=500 (częstotliwość GPU)
core_freq=500 (częstotliwość rdzenia)
over_voltage=4 (napięcie CPU)
sdram_schmoo=0x02000020

PS. w zakupie modelu 3b+ nie widzę sensu- miałem i się pozbyłem CPU chodzi na 1.4Ghz i praktycznie nie da się już podkręcić, tak że prędkość była ta sama co w mojej 3b po podkręceniu.
3b+ ma lepsze wi-fi w standardzie AC ale u mnie bez przerwy rozłączało (słaba antena) więc i tak musiałem użyć dongla na USB.
jeden plus dla 3b+ że zdecydowanie mniej się grzeje - ale robi to kosztem zwalniania CPU z 1.4 do 1.2GHZ już przy temp 70 stopni
Zwykła trójka zwalnia dopiero przy 82 stopniach.

daj znać czy OC coś pomógł
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości