Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
przejdź tą nową konfigurację ,zrób restart coreelec i wszystko zaskoczy na nowo , wadliwe coś załaczyłeś i debug zaskoczył
wszystko wróci do normy po rekonfiguracji i restarcie
REKLAMA:



Słuchaj @Jaca On jest fachowcem od skórek i nie tylko. Jak pisze że wstanie to pewnie wstanie. Wiem że nie jest Ci do śmiechu. Trzymam kciuki Smile
Konfiguruje od tego backupu na nowo. Jaki był adres URL do loga kanałów na pvr simple client?
# Kodi rządzi #
Tu masz wszystko co dotyczy EPG By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Na przyszłość - backup twoim przyjacielem, zwłaszcza na początku nauki.
Ja sobie zrobiłem prosty skrypt, wrzuciłem do cron i codziennie robi mi kopię, zachowując 5 ostatnich

cp "/storage/.profile" "/storage/.kodi/.profile" # kopia .profile - co by skróty w ssh działały jak lubię
SRCDIR="/storage/.kodi/ /storage/.cache /storage/.config/" # Katalogi do uwzględnienia
EXCDIR="storage/.kodi/userdata/Thumbnails" # Katalogi do pominięcia
DESDIR="/storage/temp/" # Gdzie zapisać kopię
cd $DESDIR # Przejście do miejsca docelowego
rm `ls -t | awk 'NR>4'` # Usunięcie kopi sprzed 5 dni
TIME=$(date +%Y%m%d%H%M%S)           # Data w nazwie kopi
FILENAME=$TIME.tar    # Nazwa kopii
tar cvf $DESDIR/$FILENAME --exclude $EXCDIR $SRCDIR # Kopia

W crontab komenda:
0 5 * * * /storage/.kodi/userdata/backup.sh
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Zrobiłem to. Wkleiłem tą przez Ciebie komendę. Mam inne pytanie na przyszłość - jeśli chce mieć na pendrive lub sd kopie coreelec jakby mi się box wysypał to jak zrobić kopię na dysku? Zwyczajnie kopiuje plik backup.tar i potem będę mógł w razie czego odpalić system z pamięci zewnętrznej i zgrać na nowo do boxa? Przypomnę, że androida już nie mam żeby z jego poziomu wgrać coreelec na kartę.
# Kodi rządzi #
Chyba zbyt szybko to napisałem. Kod który podałem wklej do pliku backup.sh który umieść w storage/.kodi/userdata.
Nadaj mu prawa wykonywania (w konsoli SSH chmod u+x ./backup.sh (oczywiście po wejściu w storage/.kodi/userdata)
W konsoli odpal crontab -e i wpisz drugą komendę.
Utwórz w storage katalog temp
I to tyle. Potem przywracasz przez ustawienia-coreelec-przywróć kopię i wskazujesz odpowiedni plik
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



Witam posiadam Coreelec w najnowszej wersji i mam problem z odtwarzaniem kilku plików wideo wyskakują po prostu krzaki zamiast filmu. Jeżeli chodzi o resztę to działa super na pewno lepiej jak na androidzie z kodi przycinało wszystko a na kodi zwykłym na androidzie działa wszystko normalnie tylko problem jest z zacięciami w czym może być problem?? W załączniku zdjęcie jak to wygląda.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Mam inne pytanie na przyszłość - jeśli chce mieć na pendrive lub sd kopie coreelec jakby mi się box wysypał to jak zrobić kopię na dysku? Zwyczajnie kopiuje plik backup.tar i potem będę mógł w razie czego odpalić system z pamięci zewnętrznej i zgrać na nowo do boxa? Przypomnę, że androida już nie mam żeby z jego poziomu wgrać coreelec na kartę.
Nie rozumiem o co ci chodzi. Kopia systemu nie jest kopią 1:1 tylko kopią ustawień. Jak ci się coreelec rozwali w pamięci wewnętrznej, to za pomocą karty możesz na nowo uruchomić system i ponownie wgrać go do pamięci.
A kopie możesz sobie dowolnie przenosić.
A jak robić kopie automatycznie podałem w poprzednim poście. Daj ścieżkę na kartę sd i będziesz zawsze mógł ją sobie przenosić pomiędzy systemami.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
O co chodzi? Mając androida nagrałem coreelec na kartę, potem z niej wgrałem na urządzenie usuwając tym samym androida. Potem usunięte coreelec z karty. No i teraz chodzi o zrobienie systemu coreelec spowrotem na kartę, żeby mieć zabezpieczenie i pytam jak to nagrać na kartę nie mając już androida.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości