Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Witam.

Szukam rozwiązania pozwalającego bezproblemowo obsłużyć IPTV (dostawca teleelevidene).
Jako, że moja długoletnia współpraca z TV SAT dobiegła końca postanowiłem spróbować IPTV.
Do tej pory korzystałem z Kodi na Xbox One oraz Amazon Fire TV 4k oraz wtyczki Simple IPTV Client + EPG (dzięki KwP!).
Do dzisiaj byłem krótkim posiadaczem tunera U2C Denys H.265 EU, który miał mi bezproblemowo zapewnić IPTV + SAT. Niestety to rozwiązanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów (sprzęt nie wyrabiał dekodowania obrazu w usłudze IPTV oraz nie zapewniał zewnętrznego EPG). Tuner został zwrócony i znowu jestem w punkcie wyjścia...

Dlatego postanowiłem przyjrzeć się bliżej CoreElec, który oferuje znacznie więcej niż Kodi.
Cały temat związany z IPTV sprowadza się do tego by po uruchomieniu BOXa (tunera - zwał jak zwał) od razu uruchamiała się IPTV (nieważne na jakim kanale). Czyli tak jak włącza się tuner TV SAT - power ON i uruchamia się od razu konkretny kanał.
Czy coś takiego jest możliwe do realizowania za pomocą CoreElec? Jeśli tak to jaki sprzęt należałoby zakupić aby bez żadnych zbędnych problemów umożliwiał takie funkcjonalności?

Z góry serdecznie dzięki za wszelką pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam!
REKLAMA:



(24-01-2020, 12:10 PM)mi1986 napisał(a): Cały temat związany z IPTV sprowadza się do tego by po uruchomieniu BOXa (tunera - zwał jak zwał) od razu uruchamiała się IPTV (nieważne na jakim kanale). Czyli tak jak włącza się tuner TV SAT - power ON i uruchamia się od razu konkretny kanał.

W ustawieniach interfejsu można wybrać ekran początkowy: Kanały telewizyjne.
Po uruchomieniu będziesz miał listę kanałów.
(24-01-2020, 12:59 PM)jerzyk17 napisał(a):
(24-01-2020, 12:10 PM)mi1986 napisał(a): Cały temat związany z IPTV sprowadza się do tego by po uruchomieniu BOXa (tunera - zwał jak zwał) od razu uruchamiała się IPTV (nieważne na jakim kanale). Czyli tak jak włącza się tuner TV SAT - power ON i uruchamia się od razu konkretny kanał.

W ustawieniach interfejsu można wybrać ekran początkowy: Kanały telewizyjne.
Po uruchomieniu będziesz miał listę kanałów.

Jak najbardziej. Mam tutaj na myśli bardziej to aby nie włączać osobno KODI (tak jak to robię teraz na XO / FireTV).
Dodatkowo to ustawienie powoduje włączenie "zakładki" Kanały TV. Chciałbym aby zamiast kanałów włączał się z automatu np. kanał oznaczony na liście jako 1-wszy.

Wiem, że dla niektórych z Was może to brzmieć jak jakaś fanaberia ale chciałem rozwiązanie, które umożliwi również oglądanie TV moim rodzicom (starsze osoby nie mające pojęcia o Kodi/IPTV/etc.). Ma być prosto do przesady - włączam i wybieram kanał. Ot cała historia.

Dzięki.
Coreelec odpali się od razu - a coreelec to nic innego jak system operacyjny i działający w nim kodi, więc ten element
Cytat:Mam tutaj na myśli bardziej to aby nie włączać osobno KODI
Potem zastosuj sie do porady z wcześniejszego postu
Pokazę sie od razu okno z wyborem kanału.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
To wszystko o czym piszesz ma wtyczka  m-tvguide:

- obsługa list M3u
- Autostart
- po starcie zaczyna odtwarzanie ostatnio oglądanego kanału

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Przetestuj ze swoją listą M3u, ogólnie wtyczka działa ok - no może po za ładowaniem EPG przy pierwszym uruchomieniu, ale może to wina słabego sprzętu na którym korzystałem z niej (Raspberry pi)
(25-01-2020, 08:29 AM)jon1022 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Przetestuj ze swoją listą M3u, ogólnie wtyczka działa ok - no może po za ładowaniem EPG przy pierwszym uruchomieniu, ale może to wina słabego sprzętu na którym korzystałem z niej (Raspberry pi)

Dzięki!
To jakiś trop poszukiwań.

Czy w takim razie jeszcze ktoś może napisać rekomendację jakiegoś sprzętu z pilotem pod tego typu solucję?

Pozdrawiam!
REKLAMA:



W ustawieniach odtwarzania masz autostart ostatniego oglądanego kanału. Oczywiście chodzi mi o Kodi.
Przed chwilą zainstalowałem coreelec wersja nightly z 23 stycznia na pendrive do Mecool m8s pro+. Coreelec się włączyło, ale nie widzi żadnych sieci wifi. Da się to jakoś naprawić?
(25-01-2020, 09:10 PM)tgrzebien napisał(a): Przed chwilą zainstalowałem coreelec wersja nightly z 23 stycznia na pendrive do Mecool m8s pro+. Coreelec się włączyło, ale nie widzi żadnych sieci wifi. Da się to jakoś naprawić?

Jak sam piszesz zainstalowałeś wersje testową, a co nie działało na stabilnej że uderzyłeś w testową?
ja tam na twoim miejscu bym sprawdził najpierw stabilny build...
Zainstalowałem wersję stabilną 9.2.1 i też nie widzi wifi


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości