Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Witam ,wszystko sie super zainstalowalo ,tylko mam jeden probelm ,nie dziala mi wi-fi .W ifconfig -a nie pokazuje wcale modulu wifi.Czy jest jakas mozliwosc konfiguracji?.Dziekuje za pomoc
REKLAMA:



@sagrael niektóre boxy mają jakieś chińskie chipsety które nie są obsługiwane. Sprawdź jaki chipset jest w twoim boxie ew. podaj nazwę boxa.
(02-12-2018, 01:45 PM)DenDy napisał(a): @sagrael niektóre boxy mają jakieś chińskie chipsety które nie są obsługiwane. Sprawdź jaki chipset jest w twoim boxie ew. podaj nazwę boxa.

Bqell M9CMax , Amlogic , więcej nie znalazłem
Na necie w specyfikacji podają, że jest to chipset realteka a te są obsługiwane więc powinno działać.
Dtb wgrane prawidłowe?
(02-12-2018, 08:17 PM)DenDy napisał(a): Na necie w specyfikacji podają, że jest to chipset realteka a te są obsługiwane więc powinno działać.
Dtb wgrane prawidłowe?

Raczej tak,ale jutro sprobuje wgrac wszystko na nowo.I dzieki za odpowiedz.
Zainstalowałem system, niestety aktualnie nie da się go używać z pilotem dołączonym do meecola m8s pro l (z voice control) Pilot co chwile laguje, a i często potrafi zawiesić się na kilka minut - całkowicie uniemożliwia to korzystanie z systemu Sad Znacie na to jakiś sposób ?

Edit: ok, jak ktoś ma podobny problem polecam apke do sterowania przez telefon, śmiga elegancko i tymczasowo może rozwiązać problem.

Edit 2: jeszcze jedno pytanie czy działa wam sortowanie grup w iptv? Miałem listę wrzucona na androidzie w Perfect player i ładnie wyświetlało grupy, a w kodi na coreelec ta sama lista i nie wyszukuje żadnych grup ;/
REKLAMA:



UWAGA posiadacze box'ów MECOOL, MINIX, A95X!
Z najnowszej wersji CE 8.95.6 zostały usunięte domyślne konfiguracje pilotów dla tych urządzeń.
Oznacza to, że po instalacji CE pilot nie będzie już działał z marszu.
Można jednak w prosty sposób takową konfigurację przywrócić.
Należy zalogować się przez SSH i w terminalu wpisać:

Dla MECOOL:
echo "meson-ir * mecool" > /storage/.config/rc_maps.cfg

Dla MINIX:
echo "meson-ir * minix_neo" > /storage/.config/rc_maps.cfg

Dla A95X:
echo "meson-ir * a95x" > /storage/.config/rc_maps.cfg

Po wpisaniu powyższej komendy należy zrestartować box'a.

Podziękowali: pawel_p5
Ciekawe jaki jest powód...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
@mjw po nazwie tego commita wszystko już wiadomo Tongue
Cytat:projects/Amlogic: remove conflicting and unify ir keymaps


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Czy Corecelwc aktualizuje się sam?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości