Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
witam.
korzystałem do tej pory z libreleec 8.0, ale coś mnie podkusiło do wgrania coreelec, no i zaczęły się małe problemy, nie startuje coreelec, wgranie na kartę zakończone sukcesem, dual boota nie muszę robić, chociaż próbowałem i tak, w opisie nic nie jest napisane o sterownikach, czy coreelec będzie działał bez nich??? w libreelecu trzeba było wgrać sterowniki.
mój sprzęt to fbox4K, prawie dwa lata śmigał na libreelecu, teraz nie startuje,
proszę o pomoc.
pozdrawiam
ok znalazłem odpowiedni plik dtb, zaskoczył, sorki za zamieszanie.
pozdrawiam...
REKLAMA:



Witam,

Czy komuś udało się odpalić Netflix płynnie w 1080P na CoreELEC?
Mam Mecoola na S905W, więc teoretycznie ma WidevineL1. Zainstalowałem Netflixa, InputStream Adaptive, potem ściągnęło się Google Chrome cośtam i ogólnie Netflix chodzi, ale przy 1080P tnie, użycie procesora na niektórych rdzeniach 100%. W 720P chodzi płynnie.
Wygląda na to jakby wykorzystywany był software'owy decrypter zamiast wykorzystać sprzętowo zaszyty w Mecoolu WidevineL1 - da się to jakoś obejść?
Nie da się, tylko 720p przez softwareowe dekodowanie. Nie ma możliwości dekodowania sprzętowego na tych urządzeniach.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to pojawiła się wersja CE 9.0.0 - aktualizacji można dokonać manualnie.
Auto-aktualizacja zrobi się pewnie za parę godzin/dni.
Szczegóły tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ciekawostką jest to, że od wersji 9.0.0 nie ma już podziału na obrazy S905/S912 - jest jeden obraz.
Kolejne duże ułatwienie dla nowych Smile

Podziękowali: ssooqq
Po auto-aktualizacji nie mam obrazu. Tzn. pojawia się ekran z logo CoreELEC ale potem pomimo włączonego urządzenia tv pokazuje brak sygnału. :/
MECOOL PRO+
Ma ktoś jakiś pomysł?
Proszę o pomoc

Mam mecool m8s pro L. Procesor amlogic 912, 3GB RAM.
Wgrałem obraz standardowy na pendrive. Wybrałem wersję do pilota.
Wkładam do urządzenia, odpalam metodą z update.

Wyskakują napisy. Wpisuję exit. Pojawia się logo coreelec. Potem znowu napisy na tle loga coreelec. Wpisuję exit. Wyskakuje mnóstwo napisów i wszystko stoi w miejscu.

Coś nie tak zrobiłem.
Proszę o pomoc.
REKLAMA:



@tomeksup te napisy na tle loga CE pojawiają się w większości przypadków gdy jest wgrany zły plik dtb.
Upewnij się, że wgrałeś prawidłowy i odpowiednio go nazwałeś.
Witam. 2 pytanka. 

#1. Mam CoreELEC 8.95.7. Czy jak zrobię aktualizację do wersji 9.0.0 to wszystkie ustawienia kodi się zresetują i trzeba będzie ustawiać wszystko na nowo?

#2. Jest możliwe zainstalowanie Android tv na boxie z CoreELEC, aby posiadać 2 systemy?
1. Aktualizacja nie resetuje ustawień,
2. jeśli zainstalujesz CoreELEC na karcie pamięci to nie ingerujesz w system Android więc możesz posiadać oba systemy na raz.

Podziękowali: endefis
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Witam użytkowałem na mecoolu coorelc Pro W i wszystko smigalo lecz teraz gdy odpalam boxa pojawia sie logo Coreelc i wywala hdmi pisze że brak sygnalu , a gdy wyjme karte android chodzi normalnie , coorelc tez chodził normalnie do dziś ,co zrobć trzeba wgrać od nowa czy jak?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości