Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Jesteś pewny, że to karta klasy 10? Przetestuj prędkość oby kart aby się upewnić. Czasami można nieświadomie kupić podróbkę.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



@Maniek78 Wyżej pisałem że musi być karta sandisk przynajmniej klasy 10 żeby płynnie kodi chodziło na amlogic.
Nie koniecznie musi być sandisk - u mnie chodziło długo na Toshibie klasa 10... ale i tak najprawniej działa po instalacji installtointernal (ale wtedy zapominamy o linuksie) - mój obecny box nie był w ogóle uruchamiany na androidzie, od razu dostał kartę, TV włączyłem tylko po to żeby zobaczyć czy obraz się wyświetla, a następnie od razu ssh i instalacja do pamięci. Wtedy to dopiero coreelec zapierdziela...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Ja od siebie dodam, że na moim boxie już chyba dwa lata działa najtańsza karta klasy 10 PLATINET.
Gdy ją kupowałem w promocji myślałem, że szybko pójdzie do kosza Tongue
Wcześniej LE teraz CE - sporo ta karta już przeszła a ciągle działa idealnie.
Być może trafiłem na jakąś dobrą sztukę/serie.
Jedyny problem miałem z adapterem bo ten od platinet padł, od kingstone również padł.
Od dłuższego czasu używam adapter od toshiby i jest git Smile
Co to jest co nazywacie w skrócie ssh? Pytam bo chce wrzucić jeszcze raz corelec może się uda tylko mam problem. Chciałem zmienić plik dbt na inny, ale teraz nie mogę nic zrobić na pendrive bo jest zabezpieczony przed zapisem. Jak to obejść?

Udało mi się wrzucić corelec na kartę Kingston c10. Gdy poruszam się pilotem to widać że trochę laguje, może być to wina karty?
Jak bym chciał wrzucić corelec do systemu boxa zoomtak t8v to wtedy będę musiał programować pilot od nowa?
Co najlepiej zrobić? Mam box z androidem ale chciałbym coreelec potestować żeby jak najlepiej chodził.
# Kodi rządzi #
W pierwszym poście masz wyjaśnione co to jest ssh
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



Ok to już wiem. Odpowiesz mi na resztę pytań?
# Kodi rządzi #
Karta kingstone nie nadaje się do coreelec, lepsza jest sandisk a piszę to już któryś raz. Pilot ustaw na CoreELEC będąc na karcie i ogólnie przetestuj go jeśli planujesz wgrać do pamięci wewnętrznej.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
@adrt8v wrażenie "lagujacego" pilota to nie jest wina karty. Jeśli masz pilot skonfigurowany metodą meson-ir to niestety tak jest.
Można to łatwo poprawić bawiąc się odpowiednimi komendami. Jest to opisane w pierwszym poście "zmieniamy czas reakcji pilota". Zapoznaj się z tym Smile

Ewentualnie zamiast używania meson-ir przetestuj sobie metodę z amremote (remote.conf z androida). Również jest to opisane w pierwszym poście.
Piloty to prehistoria! Tylko Yatse! Mimo, że nas podyebali do Kodi.tv za propagowanie piractwa to ta apka świetnie działa jako pilot. Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości