Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Spokojnie, nie tylko tobie. Nic nie wgrywaj od nowa tylko podmień plik dtb na ten: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: jachu76
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Pięknie wszystko ruszyło...dzięki
Dla porządku: box Mecool BB2

Mam problem. Coreelec ruszył. Ale nie działa pilot ani myszki. Próbowałem 2 różne myszki. Dla porządku box Mecool BB2.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Pilota musisz skonfigurować, znajdziesz w pierwszym poście jak to zrobić. Co do myszki nigdy nie podłączałem ale za to klawiatura powinna działać, możesz sprawdzić?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ok. Ale żeby skonfigurować pilota muszę wejść do systemu i przez SSH wgrać odpowiednie pliki konfiguracyjne. A nie mogę tego zrobić, bo nie znam IP boxa i nie wiem czy najpierw nie muszę odblokować możliwości komunikacji z kodi w ustawieniach. Szukam po IP na routerze ale wygląda jakby się nie łączył wcale.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Nie mam żadnej klawiatury kurna.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Nadzieja w tv z hdmi-cec. Pilot od tv powinien działać.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



Pilot nie działa. Kupiłem klawiaturę - działa polowicznie. To jest chyba jakiś problem z samym urządzeniem albo obrazem systemu. Ekran startowy wygląda tak jak na zdjęciu. Jak kliknę enter ramka znika i nic się nie dzieje. Następnie jak chce wejść w menu to pojawia się tylko puste tło. [Obrazek: 25707727b0dab11fb521fff7c80d9f1c.jpg]

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Spróbuj inną kartę pamięci może
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Spróbowałem jeszcze ze starszym obrazem. Bez poprawy. Mam dosyć. Testowałem ostatnio 3 boxy i najbardziej bezproblemowym i spełniający moje wymogi okazał się Mi box 4k w wersji bez S. Mam 4k, mam passthrough dla wszystkich formatów dźwięku. Brakuje tylko Ethernetu ale to da się obejść kartą usb. Nawet dużo droższy Himedia q30 przegrał.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Ja bym obstawiał jednak kartę pamięci. Z 10 różnych boxów miałem okazje testować z CoreELEC i nigdy nie było problemu. To wszystko też uzyskać w CE.
Co do Mi Boxa to co kto lubi. U mnie podziałał chwile i poszedł w zapomnienie przez wiele mankamentów.
Za szybko się poddajesz.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości