Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(13-11-2019, 08:31 PM)Thomson_T napisał(a): dtb wybieram g12a_s905x2_4g.dtb
Z pendrive to samo, w emulator że permisson denied.
Przy próbie z update app box się restartuje ale jakby wogóle nie rusza coreelec bo wyskakuje androidowy ludzik z napisem błąd.

Teraz robiłem obraz rufusem.
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

No masakra jakaś a tak się cieszyłem z tego coreelec. Najdziwniejsze jest to że na samym początku przy dual boot ruszył a później nagle wywaliło.
Spróbuję teraz na dwa pendrivy

Nic, restartuje się i to wszystko, widzę po diodzie, że pendrive czyta ale nic nie rusza i uruchamia się android.

Zrobiłem nawet reset androida ale to nic nie dało.

No normalnie śmieszne, kupiłem tego boxa tylko i wyłącznie z myślą o kodi i CE a ty takie kwiatki.

Może spróbować jeszcze raz z przyciskiem reset z pkt 1?

W innym terminal emulatorze po wpisaniu komendy reboot update wyskakuje, że nie znajduje takiej komendy.
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Witaj. Masz wirusa i nie na boxe, tylko tam gdzie tworzysz obrazy systemu. Włącz w systemie pokazuj ukryte pliki i sprawdź czy masz plik ini i jakiś ....exe, na karcie lub usb. Na dyskach także tworzy tylko pod innymi nazwami. Pozdrawiam Smile
Ps. Jak chcesz bez rozwiązania problemu zapisać prawidłowo obraz . To przed samym zapisem sformatuj katę /usb w systemowym programie. Format usunie śmieci a wirus już nie zdąży dopisać syfu. Taka to już infekcja Wink
REKLAMA:



OK wrzuciłem na pendrive bo nie mam wolnej karty pod ręką i rusza bez problemu.
Wykałaczką wcisnąłem przycisk reset, podłączyłem zasilanie i trzymałem ten reset aż pojawiło się logo CoreELEC.
Przycisk reset jest schowany w dziurze z wyjściem AV obok LAN.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(14-11-2019, 08:59 AM)mjw napisał(a): OK wrzuciłem na pendrive bo nie mam wolnej karty pod ręką i rusza bez problemu.
Wykałaczką wcisnąłem przycisk reset, podłączyłem zasilanie i trzymałem ten reset aż pojawiło się logo CoreELEC.
Przycisk reset jest schowany w dziurze z wyjściem AV obok LAN.
Ale czy to można drugi raz tak robić? Chodzi o reset. Bo za pierwszym razem mi ruszyło i coreelec się uruchomił i później go wywaliło.
Jak tak robię to box się uruchamia i zostaje na tym ekranie z niebieskim logiem tv box. Długo trzymasz ten reset wciśnięty?
Pendrive formatuje przed zapisem.

Czy to pendrive czy karta jak jest włożona i podłącza box do prądu to jest tylko te logo tvbox i nic się nie dzieje.

Nieważne czy z reset czy bez, jak jest włożona karta lub pendrive to zostaje na tym logu tvbox a jak wyciągnę kartę lub pendrive to odpala się android

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Można drugi raz tak zrobić lecz powinno wystarczyć tylko raz.
No chwile trzymam reset, pojawia się niebieskie logo i zaraz wskakuje CoreELEC.

Wygląda na to jakbyś zły plik dtb wrzucał. Jeśli testowałeś inne karty czy pendrive i jest ten sam problem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wybieram trzeci. [Obrazek: 5c0e2cc3c8466e584c1b38d4da3b250f.jpg]

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 4a47fd0156ba167e971f1f1a2981c154.jpg]
Dobra, nie wiem jak ale poszło, uffff
To była ostatnia próba, jakby się nie udało to by box poszedł chwilowo w kąt.
Czy jak wrzucę coreelec na pamięć wewnętrzną to już wogóle nie będzie androida? Czy będzie możliwość przełączania się między nimi?
I czy jest możliwość ustawienia boxa z CE żeby tv włączał się razem ze. startem boxa?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
REKLAMA:



Będziesz mieć 2 systemy obok siebie i będziesz mógł między nimi się przełączać.
Jeśli twój TV obsługuje HDMI-CEC to TV powinien się włączyć razem z boxem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
mjw ale jak wrzuci CE do pamieci wew. to traci androida i zostaje mu tylko jeden system. Czy sie mylę?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
W nowszych boxach z procesorem s905x2 zostaje android obok CoreELEC, w urządzeniach starszych z procesorem s912, s905x traci się androida.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
A zapytam z ciekawosci, jaj juz mam CE na wew pamieci, to można zainstalować androida na karte sd?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości