Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Na to nie ma lekarstwa. Teoretycznie. W praktyce trzeba by się dla każdego boxa bawić w komplikację jądra.
Ale... Ale po co wylaczać boxa. Roczne zużycie prądu to chyba z 15 zł... A wygoda super. Po prostu przełączasz na źródło w tv
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



@Maniek78 niestety ten box tak ma. Jedyna opcja to modyfikacja u-boot'a jak chcesz się w to zagłębiać to wyszukaj w google. Problem przerabiany zarówno na forum libreelec jak i na coreelec.
W takim razie bez zabawy podłączę gniazdko zasilające sterowane radiowo z pilota
Takie wyłączenia nie służą kodi... Chyba że będziesz wyłączał z pilota na boxie, a włączał przez gniazdko sterowane pilotem
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Witam wszystkich posiadaczy skrzynek z wyświetlaczem (ja mam Tanix TX3), którzy widzą na nim tylko jeden wyraz: boot.
Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=Cl9Pxk-Pz2w macie rozwiązanie.
Przy okazji grzebania w repo CoreELEC uruchomiłem bluetooth, ale tylko na zewnętrznym dongle - ten wbudowany nadal olewa moje zachcianki tak jakby go nie było.
Po kolei: Zainstaluj z repozytorium -> CoreELEC Add-ons -> Usługi -> Bluetooth Audio Device Changer.
Tak w ogóle jest tam parę innych rzeczy wyglądających ciekawie ale ja angielski to znam z tłumacza google i nie rozumiem szczegółów.

Podziękowali: kazkazki
WItam,

Co muszę wybrać aby MX Pro wystartował mi z pendrive ale nie instalował w pamięci ?
Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Jeśli pojawia Ci się ten ekran a nie ekran z CoreELEC to znaczy, że wgrałeś zły plik dtb.img, jaki to dokładnie box?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
To jest
MXQ Pro 4k 2GB/16 .

Możliwe że ten pendrive tego nie ogarnia. Później sobie zobacze z innym albo z kartą SD. Czyli powinno od razu z tego pendrive/karty startować bez żadnych dodatkowych menu?
MXQ Pro 4k 2GB/16

Jakiś czas temu używałem go pod co prawda nie By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. a LibreElec ale nie ruszył z pendriva tylko z karty
Pierwszy raz odpalasz CE/LE na tym boxie? Wykonałeś procedurę z przytrzymaniem przycisku reset?
U mnie ten box startuje bez problemu z karty i z pendrive.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości