Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
#11
u mnie po komendzie ir-krytable -t wywala No devices found

CoreELEC (official): 8.95.1 (S905.arm)
CoreELEC:~ # systemctl stop kodi
CoreELEC:~ # systemctl stop eventlircd
CoreELEC:~ # ir-keytable -t
No devices found
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



#12
Ten bład wywala zazwyczaj gdy wgrany jest nieodpowiedni lub jakiś stary plik .dtb
#13
(13-09-2018, 01:53 PM)mjw napisał(a): Przez ssh komenda installtointernal

Ok więc wrzuciłem do pamięci wewnętrzej tvboxa (beelink na procku S905) ale przy próbie reeboota pojawia się błąd (tak jakby nie miał pliku dtb. Cały proces przeszedł tak jak opisałeś. Co ciekawe gdy wsadzę kartę sd to startuje bez problemu. Cos jeszcze mam wgrać na wewnętrzą ? Chyba ze trzeba zmusić box by nie uruchamiał się z karty SD tylko wewnętrznej. W drugą strone robiłem to wsadzajac SD i przy naciśniętym reset uruchamiałem boxa. Teraz tak samo ? Smile
#14
Nic więcej robić nie trzeba. Jeśli na karcie jest/był odpowiedni plik dtb to musi śmigać. Możesz dokładnie podać jaki błąd wyskakuje?
#15
no własnie nie widzę mam starą plazmę panasa gdzie musze korygowac o 4 % obraz ale juz w kodi. NA karcie smiga bez problemu. Rozumiem ze komenda installtointernal wrzuca tez plik dtb na wewnętrzną. Spróbuje zabrac do pracy i do monitora podłaczyć
#16
@kyniol73 wsadź kartę pamięci i ponów przez ssh komendę installtointernal
miałem tak nie raz nie dwa, że przy instalacji do wewnętrznej pamięci musiałem wykonać instalację 2 razy - nie wiem czemu. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



#17
Jeśli ktoś nie jest zadowolony z tego jak jego pilot reaguje na przyciski w CE to w pierwszym poście dodałem info o dwóch komendach którymi można się pobawić.
#18
Czy w takim razie można do każdego boxa zaprogramować każdy inny pilot, czy musi to być pilot z zestawu z boxem? Bo mam fajny pilot od innego boxa i chciałem go użyć ale wywala mi ten błąd wyżej przy próbie uruchomienia komendy do czytania IR. Jakiś pomysł? Plik dtb prawidłowy.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
#19
Sprawdziłem u siebie i bez problemu moge zaprogramować nawet pilota od telewizora. A błąd ten ci wywala zanim cokolwiek naciśniesz na pilocie. Ewidentnie wygląda to na problem z dtb. Może używasz CE od wczesnych wersji i może dtb ci sie nie zaktualizowalo? Wgraj dtb jeszcze raz dla pewnosci.
#20
Wgrałem dtb jeszcze raz i dalej to samo. Sad

Przy okazji zauważyłem, że mój pilot od mecoola nie działa. Nie używałem go w sumie bo używam klawiatury. Smile W sensie na androidzie działa, w CE nie.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości