Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z instalacją !!!
#21
Po dogłębnym przekopaniu forum freaktab.com udało mi się w końcu samemu rozwiązać problem z przywróceniem oryginalnego oprogramowania na mój M8S Pro L. Opiszę krótko, co i jak, aby inni z tym problemem mogli się sprawnie uporać.
Według uzyskanych informacji model Mecool M8s Pro L wyszedł w trzech różnych wersjach (oznaczenie dwie ostatnie litery na naklejce) :
- LQ - pierwsze wydanie - Qualcom RF Chip
- LS - drugie wydanie
- LB - trzecie wydanie (03/2018) - Broadcom RF Chip
Odnośnie wersji LB, wydana w dwóch wersjach ze sterowaniem głosowym - rom: M8S_PRO_L-NHG47L-20180316.143701.V0213 i bez sterowania głosowego rom: M8S_PRO_L-NHG47L-20180316.115110.V0213.
Żadnej z tych wersji na obecną chwilę nie da rady poprawnie uaktualnić do Android TV - nie będzie działało WIFI i BT. Co gorsze wersji M8S_PRO_L-NHG47L-20180316.115110.V0213 nie da rady wgrać ponownie, gdyż nie ma je w postaci obrazu .img.
Jedynym znanym mi wyjściem jest przywrócenie backupu całego systemu z TWRP. Backup taki odnalazłem na freaktab.com : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jest on w postaci spakowanej, należy go rozpakować i skopiować na kartę SD. Przynajmniej u mnie, w recovery nie było opcji restore & backup. Opcje takie uzyskałem po wgraniu poprzez  usb burning nowego romu: M8S_PRO_L-V0213_TVStock-20180830, gdzie znajduje się nowe recovery TWRP. Tam już jest opcja przywracania, w której zaznacza się rozpakowany folder z backupem "M8S_PRO_L-userdebug_712_NHG47L_20180316.115110.V0213".
Dodaję jeszcze, że do wejścia do trybu recovery oraz połączenia z usb burning tool nie ma potrzeby zworki na przycisku reset, wystarczy jednocześnie z wkładaniem wtyczki zasilania lub usb wciskać jednocześnie na pilocie przycisk "menu" trzy kreseczki po lewej stronie pod joystickiem.

Podziękowali: Piotr_21
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
A właśnie miałem zasiadać do moich boxów aby poszukać rozwiązania. Cieszę się, że Ci się udało. Smile
Motyw z pilotem nie zawsze działa - szczególnie jak się uwali boxa.

Podziękowali: heniek-997
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#23
(16-09-2018, 02:59 PM)mjw napisał(a): A właśnie miałem zasiadać do moich boxów aby poszukać rozwiązania. Cieszę się, że Ci się udało. Smile
Motyw z pilotem nie zawsze działa - szczególnie jak się uwali boxa.

Udało się Smile, chociaż i tak chciałbym wersję Android TV, może z czasem wyjdzie do tej wersji M8s Pro L ?
Odpowiedz
#24
Pewnie wyjdzie, mimo to ja i tak głównie na tym boxie siedzę na CoreELEC bo śmiga jak rakieta. Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości