Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z MiBox po aktualizacji do Oreo
#1
Cześć,

Kilka dni temu zaktualizowałem MiBoxa do Oreo (OTA) i mam kilka problemów, z których największy to rozłączanie połączenia z pilotem po wyłączeniu boxa i brak możliwości włączenia boxa pilotem (jedynym rozwiązaniem jest wtedy odłączenie od zasilania).

Czy spotkaliście się z takim problemem i ew. znaleźliście rozwiązanie?
Przywracałem już ustawienia fabryczne i niestety nic to nie pomogło.

Ewidentnie jest to problem z połączeniem bluetooth, ponieważ po odłączeniu boxa od zasilania na nowo wyskakuje okienko do parowania pilota - o dziwo nic nie trzeba naciskać jak na instrukcji, tylko sam się konfiguruje.
Tak samo czasem jest z wifi - po włączeniu boxa wyskakuje komunikat o braku internetu (po kilku sekundach jest już ok).


Drugi problem, to przesyłając zakładkę przez Chromecast mam czarne paski na górze i na dole - wcześniej tego nie było (na Androidzie 6.0).


Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam,
R.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Szybciej pomoc może uda Ci znaleźć na forum poświęconym xiaomi i ich miboxom.

Może na przykład By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Na stronie xiaomi.eu pojawiła się informacja o zatrzymaniu aktualizacji OTA. W ciągu tygodnia ma się pojawić poprawiony upgrade. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Z ciekawostek dziś zainstalowałem beta build 2179. I od razu mi lepiej. Przypominam że OTA build był 2174.
Dużo rzeczy w końcu zaczęło działać jak powinno.

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
(15-08-2018, 06:07 PM)ddarek65 napisał(a): Z ciekawostek dziś zainstalowałem beta build 2179. I od razu mi lepiej. Przypominam że OTA build był 2174.
Dużo rzeczy w końcu zaczęło działać jak powinno.

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Gdzie można znaleźć procedure wgrywania firmoware do boxa i wcześniejsze wersje. U mnie Oreo działało OK to czasu zainstalowania poprawki w tym tygodniu. Urządzenie działa ale po dłuższej bezczynności jakby się zawieszało. Nie reaguje na pilota smartfon! Nawet w trakcie ogladania YT, filmów seriali, słuchania muzyki nagle się wiesza i pomaga tylko reset.
Odpowiedz
#6
Rzeczywiscie build 2303 s......l wszystko co do tej pory

Procedura jest następująca

Wgrac build 2167 >>> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

A potem 2179 >>> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

I zablokować aktualizacje
Samo wgrywanie 2179 nic nie da - bootloop bedzie
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
(16-09-2018, 11:49 AM)adorato napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

A potem 2179 >>> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

I zablokować aktualizacje
Samo wgrywanie 2179 nic nie da - bootloop bedzie

Dzięki! Jak zablokować aktualizacje ? bo nie mogę znaleźć takiej funkcji.Zablokuj i wyłącz Play services
Settings -> Apps -> System apps -> Google Play services

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości