Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M8S Pro+ chyba padł ?
#1
Witam!
Dzisiaj chciałem skorzystać z boxa, podłączyłem do zasilania do prądu, bo zmieniałem miejsce, w którym leżał i patrzę, nie świeci się niebieska dioda, tylko czerwona, a zawsze się włączał. Brak reakcji na pilota, PC go nie wykrywa po zwarciu resetu (po podłączeniu świeci się tylko czerwona dioda) więc Burning Toolem nie wgram firmware. Co mogę jeszcze zrobić, żeby spróbować go odwiesić/ożywić?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zresetuj boxa naciskając przez około 20 sekund wykałaczką itp żeby uruchomił Ci się tryb odzyskiwania. Błąd pewnie wynika z błędnej/niekompletnej aktualizacji boxa.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Podziękowali: kodivier
Odpowiedz
#3
Nic z tego. Brak reakcji, ciągle tylko czerwona dioda.
Odpowiedz
#4
Jak go podłączysz kablem usb - usb do pc to na jaki kolor dioda świeci?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
(02-10-2018, 07:33 PM)mjw napisał(a): Jak go podłączysz kablem usb - usb do pc to na jaki kolor dioda świeci?

Czerwony. Niezależnie od portów usb w lapku czy pudle. Nie mam przycisku reset więc zwieram kabelkiem, ale to nic nie daje. Brak jakiejkolwiek reakcji na kompie, że coś jest podpinane.
Na dniach miałem tak, że przy włączaniu był czarny ekran na telewizorze, sygnał był podawany ale było czarno. Musiałem wypiąć zasilanie boxa i wpiąć na nowo - wtedy wszystko ruszało. Stało się tak ze trzy razy. Dzisiaj jeszcze odpalałem normalnie a w końcu jak chciałem włączyć to już był martwy. Wciąż tylko czerwona dioda. Korzystałem cały czas z Librelec zainstalowanego na karcie, a wczoraj kartę na chwilę wypiąłem (bo sprawdzałem od czego się robi ten czarny ekran), odpalił się Android i potem wypiąłem zasilanie, bo chciałem spowrotem wpiąć kartę i odpalić LE - może uszkodziły się tam jakieś pliki wtedy na tym Androidzie?
Odpowiedz
#6
Mój m8s pro+ po podłączeniu do komputera kablem usb też świeci na czerwono i jak dobrze zrobię zwarcie na reset to normalnie komputer widzi boxa i mogę flashować oprogramowani.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(02-10-2018, 09:16 PM)mjw napisał(a): Mój m8s pro+ po podłączeniu do komputera kablem usb też świeci na czerwono i jak dobrze zrobię zwarcie na reset to normalnie komputer widzi boxa i mogę flashować oprogramowani.

To nie wiem... Mam te piny, one mają miedzianą obwódkę i w środku jakby cyna. Wpycham tam agrafki, jakieś kabelki - nic. Najpierw zwarcie, potem podpinam pod kompa i nic.

Sam zlutowałem kabelek - sprawdzałem, działa, ładuje i pliki przesyła między innymi urządzeniami. A box jakby martwy. Tylko ta czerwona dioda i koniec Wink
Odpowiedz
#8
U mnie jest tak, że na stacjonarnym go nie wykrywa, a na laptopie z takim samym systemem i tak samo zainstalowanymi sterownikami wykrywa i instaluje soft.
Tak czy siak z uwalonym systemem w pamięci wewnętrznej powinien wystartować z karty pamięci...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Sprawdzałem na dwóch lapkach, nic. Problem jest taki, że po podpięciu zasilania standardowo się uruchamiał, a teraz jest czerwona dioda i pilotem też nie jestem w stanie go włączyć, więc karta czy jest, czy jej nie ma nie robi różnicy. Zaczynam podejrzewać, że padło coś z hardware'u.

Dodam, że kość pamięci to Samsung, SEC 628 więc nie łapie się w widełki tych z problemami.
Odpowiedz
#10
Sprawdziłem - faktycznie wszystkie boxy jednak po podłączeniu pod usb tylko na chwile swieca na czerwono i za chwile na niebiesko. Jutro coś poszperam, może obejdzie się bez lutowania.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości