Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brak źródeł ??
#11
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
To jest po włączeniu kodi, odpaleniu fanfilm, próbie włączenia filmu i wyłączeniu kodi.
Wyłączyłem kontrolę rodzicielską ale problem jest nadal , może antyvirus blokuje dostęp. Ktoś wie jak ugryźć ESET - może trzeba dodać jakieś wyjątki dla Kodi ?
(03-10-2018, 08:46 AM)Tomek napisał(a):
(03-10-2018, 08:25 AM)cichy78 napisał(a): Czy to może być wina antywirusa z ochroną rodzicielską ?
No i mamy przyczynę... Większośc serwisów streamingowych jest na serwerach które dość często są blokowane przez takie wynalazki jak ochrona rodzicielska.
Btw - wrzuć loga bezpośrednio po próbie odpalenia filmu - bo w tym nic nie ma.

Hej,
a więc doszedłem, może komuś się przyda na przyszłość.
Trzeba dodać nową regułę w antyvirusie, a dokładniej w zaporze - pozwalającą na ruch sieciowy w obu kierunkach.
U mnie zadziałało.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Hej, podepnę się tutaj pod temat. Używam RP na OpenELEC z kodi 17.6 dziś zauważyłem, że prawie żadne źródło mi nie odpala (rapid, cda, a w szczególności openload). Mam wszystkie aktualizacje z repozytorium CherryTV. Co może być przyczyną?

Kiedyś miałem podobny problem tylko wtedy miałem nieaktualne repozytoria i nie pobierało aktualizacji, a teraz to naprawdę nie wiem co się dzieje.
Odpowiedz
#13
Najlepiej będzie zerknąć w logi
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#14
A jak logi z RP pobrać? Sad

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#15
@PanRazz możesz poprzez SSH komendą: cat /storage/.kodi/temp/kodi.log | pastebinit
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#16
Mam identyczny problem jak autor wątku - Kodi przeskakuje większość wyszukanych źródeł jakby ich w ogóle nie było. W moim przypadku na pewno nie jest to kwestia reguł antywirusa czy ochrony rodzicielskiej, bo nie korzystam z tych funkcji.
Instalacja:
System Windows (Win10), Kodi 17.6, Fanfilm 2018.09.01.0 z ResolveURL 6.3.4 autorstwa jsergio z aktualnego repozytorium cherry.tv (KODI CHERRY 1.3.6). Przeinstalowywane wczoraj - nic nie pomogło.
Problem:
Kodi wyszukuje mi źródła w 720p z napisami, ale przy próbie uruchomienia przeskakuje szybko przez pierwsze 13-15 źródeł (w tym wszystkie 720p, napisy) i zatrzymuje się na jakimś kiepskiej jakości źródle z lektorem (ze streamcherry). Nie ważne, że przy openload żąda autoryzacji, a ja nie mam nic do sparowania; ważne że przeskakuje mi przez źródła z streamango i rapidvideo, które jeszcze 3 tygodnie temu odpowiadały. Tego szybkiego przeskakiwania przez źródła nawet nie widać w logach :-(. Logi tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Widać w nich też drugi problem: Kodi nie zamyka się normalnie. Też od jakiś trzech tygodni. Za każdym razem muszę ubijać proces w Task Menadżerze. Dodam, że jeśli włączę Kodi, a nie będę próbowała odtworzyć żadnego streamu znalezionego przez FanFilm, tylko od razu wyjdę, to program zamyka się normalnie.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Potwierdzam problem od paru tygodni. Strasznie kiepsko ze źródłami
Odpowiedz
#18
Źródła z filiser obecnie nie są dostępne więc proponuję wyłączyć z listy dopóki ktoś nie naprawi.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#19
U mnie też nie jest z tym za ciekawie. Właściwie to jedynie linki z szukajki jako tako działają.
Największa strata to segos.es, odkąd schowali się za CF (już trochę czasu minęło) to FF nie pobiera od nich linków Sad
Ale wciąż mam nadzieję na aktualizację Tongue
Odpowiedz
#20
(07-11-2018, 10:25 AM)DenDy napisał(a): U mnie też nie jest z tym za ciekawie. Właściwie to jedynie linki z szukajki jako tako działają.
Największa strata to segos.es, odkąd schowali się za CF (już trochę czasu minęło) to FF nie pobiera od nich linków Sad
Ale wciąż mam nadzieję na aktualizację Tongue

Z aktualizacjami trzeba pewnie poczekać aż się sprawa ACTA2 wyjaśni...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości