Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana ustawień wifi
#1
Dotychczas kodi na malinie było podłączone kablem LAN. Musiałem niestety zmienić lokalizację routera i pozostało wifi. Jak w kodi na malinie zmienić ustawienia sieciowe aby urządzenie połączyło się z wifi?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jaki system masz na tej malinie?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Na OSMC chyba nie zmienisz tego. Trzeba będzie przeinstalować system. Borykałem się niedawno z podobnym problemem - chciałem wklepać inne dane do WiFi. Niestety u mnie jest tak skonfigurowany system (u Ciebie pewnie też), że od razu odpala Kodi. W samym Kodi opcji takiej nie ma lub jest zablokowana a do OSMC nie ma jak przejść żeby to zmienić.
Odpowiedz
#5
No bez przesady... Łączysz się przez SSH i heja...
W google pełno tutków. Osmc change wifi
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#6
Jak to nie ma konfiguracji??
Po pierwsze radzę zmienić skórkę na domyślną kodi.
Po lewej stronie na samym dole macie opcję "My OSMC" klikacie na to dajecie "OK", dalej strzałka w dół i "OK"
Otwiera się panel konfiguracji OSMC można tam włączyć/wyłączyć adapter wifi, zmienić hasło itp.
Nie wiem jak może nie być dostępu do "My OSMC" to integralna część systemu.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Malina pod Kodi to takie w sumie proszenie się o brak stabilności. Jednak to nie działa do końca tak jak powinno. Jak już to ja mam na mojej znienawidzonej malinie postawione LibreELEC, po testach z OSMC nie mam dobrych wspomnień.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Bo malina to taka zabawka.... jak bym tak policzył ile kasy wydałem na obudowy, zasilacze, chłodzenia, karty wi-fi itd to spokojnie miał bym za to nvidia Shild Smile
Odpowiedz
#9
No a ja korzystam z Maliny już ponad rok i żadnych problemów nie miałem. Dziwne?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości