Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłopot z buforowaniem - Openload
#11
Właśnie przypomniała mi się sytuacja sprzed kilkunastu miesięcy, kiedy to był jeszcze ramic i pamiętam, że miałem jakąś zagraniczną wtyczkę i wiecie co? Ramic co jakiś czas ciął, a zagraniczna wtyczka nie. Pamiętam, że większość źródeł z polskich wtyczek klatkowała. Coś musi być nie tak z tymi wtyczkami, ale co i dlaczego tylko u mnie? Kodi był przeinstalowany już kilka razy, całkowicie, włącznie z usuwaniem danych z AppData i z rejestru.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Nie rozumiesz. Kiedy wtyczka znajdzie link do filmu, do streamu, to funkcję przejmuje resolverurl i nie ma już znaczenia czy był to link z alltube, fanfilk, exodus czy od ramica. Na buforowanie nie ma wpływu wtyczka która znajduje tylko linki. Wtyczka nie odtwarza. Odtwarza kodi, za pomocą (uproszczenie) resolvera.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#13
To wytłumacz mi, dlaczego na stronie Alltube wszystko działa dobrze, a w Kodi już nie?
Odpowiedz
#14
Bo przeglądarka używa innych kodeków niż kodi. W skrócie. Ma inne ustawienia, inaczej obsługuje grafikę i sieć itp itd.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#15
Ja już nie mam pojęcia, o co chodzi.

1. Włączam serial z innych źródeł, niż Openload:

- ładuje się bez problemu
- pokazuje się intro serialu i idzie dobrze
- w międzyczasie ściąga samo napisy i laguje, pauzuję i wyłączam napisy
- potrafi wtedy działać dobrze, ale nie buforuje zbyt daleko

2. Robię to samo i:

- ładuje się bez problemu
- pokazuje się intro i klatkowanie od samego początku
- wyłączam pobrane napisy
- czekam 30 sekund, do momentu, gdy zbuforuje się przynajmniej na 30 sekund do przodu
- no i teraz najlepsze - czasem buforuje cały czas, a czasem tak jakby internet się odłącza i nic, cały czas 0.

To nie jest kwestia sprzętu i internetu. Robiłem pomiary na high-endowym PC i dalej to tak wygląda. Zużycie internetu jest na śmiesznie niskim poziomie.

Kodi w poprzednich wersjach działał lepiej.

Reinstalowałem kodi na sticku 2-3 razy, zmieniałem buffer size i nie odczułem jakiejkolwiek różnicy.
Reinstalowałem kodi na high-endowym PC 2-3 razy, przy instalacji EZMaintenance i zmianie buffer size, żadne źródło nie działa - po prostu po wciśnięciu play pokazuje się ładowanie filmiku, w prawym górnym rogu tytuł i znaczek play i po chwili znika i nie działa.

Zmieniałem resolvery, instalowałem jakieś pierdoły, bawiłem się ustawieniami i cały czas jest to samo, choć wczoraj włączyłem źródło z szukajki i po 3 sekundach miałem już zbuforowane pół minuty...
Odpowiedz
#16
Spróbuj z kodi 18 a bufor ustaw przez wtyczkę PLTW jeśli EZM zawodzi, potem zrestartuj kodi i zobacz jak działa. Nie zaszkodzi wykonać pomiar prędkości przez kodi stosując wtyczkę speedtest by definitywnie wykluczyć problem prędkości.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Robiłem speedtest nie raz i nie dwa - pełna przepustowość. Sprawdzalem też wykorzystanie internetu przy oglądaniu i jest naprawdę znikome, a kodi jakby blokuje buforowanie. PLTW - co to?
Odpowiedz
#18
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. do kodi zawiera prostą konfigurację buforu i daje możliwość instalowania nakładek do kodi.
Odpowiedz
#19
<advancedsettings>
    <cache >
        <buffermode>1</buffermode>
        <memorysize>157286400</memorysize>
        <readfactor>1.6</readfactor>
    </cache >
</advancedsettings>
Odpowiedz
#20
Ok, wrócę do domu to sprobuje. Wczoraj sprawdziłem na nowym serialu i buforował jak marzenie...

CZY nakładki to nie buildy?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości