Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seriale na Netflix
Awanturę skończyłem. Nie jest może dzieło sztuki, jest trochę schematycznie, aktorstwo trochę przerysowane ale jest oryginalnie, z fajnymi zdjęciami i ogólnie całkiem przyjemnie. Tzn. tak nieprzyjemnie że aż przyjemnie.

Spróbowałem też nową numer 1 w naszym Netflixie czyli serial Obsesja.
Wytrzymałem pierwszy odcinek tylko dlatego, że był krótki. Kolejnych już nie zamierzam próbować.
Cieniuteńko. Nie wiem jakim cudem to jest numer jeden na liście seriali.
Odpowiedz
REKLAMA:



Dyplomatka.
I to jest serial godny polecenia. Pani polityk USA, która już była spakowana do Afganistanu, żeby tam objąć posadę ambasadora, zostaje wysłana do Londynu w tej właśnie roli w momencie poważnego kryzysu mieðzynarodowego. Ona która całe życie poświęciła polityce bliskiego wschodu ze swoją specyfiką, dynamiką zostaje wysłana do zimnego Londynu. A tam czeka na nią ogrom zasad, protokołów, salonowych zależności, prasa, konwenanse itd. Skostniały świat pałacowych zależności, co wolno co wypada..... A ona to kobieta ogień.
Do tego dochodzi wielce burzliwe i niejednoznaczne jej małżeństwo. Oczywiście służby wielu państw, tajne informacje itd.
Świetne aktorstwo i akcja wciągająca bez reszty.
Odpowiedz
Już ktoś oglądał? Jak wrażenia?
Odpowiedz
Na N jest nowy sezon serialu Czarne Lustro. Już szósty.
Do tej pory ten serial to było coś ożywczego, niespodziewanego i zatrważającego. Serial w sposób wizjonerski wręcz ostrzegał nas przed niebezpieczeństwami które na nas czekają już za rogiem na styku technologii i człowieczeństwa. Robił to świetnie. Bo oprócz przesłania był po prostu zbiorem świetnych, wciągających historii

Obejrzałem pierwszy odcinek szóstej serii i scenariusz i intryga w dalszym ciągu świetna ale zrobiono z tego jakąś mało poważną dykteryjkę. Moim zdaniem taki komediowy klimat do ostrzeżeń nie pasuje. Zobaczymy co będzie w kolejnych odcinkach.
Odpowiedz
W pozostałych sezonach też się zdarzają takie "lekkie" odcinki. Niestety według mnie tylko pierwszy trzyma poziom Czarnego Lustra.
Odpowiedz
Tak, tam lustro było najbardziej czarne.
Odpowiedz
REKLAMA:



Na N pojawił się polski serial Infamia.
Podobno całkiem niezły.
Odpowiedz
Po pierwszym odcinku mogę ten serial tylko chwalić. Brawo.
Wreszcie coś innego, oryginalnego. Nawet aktorzy to nie są twarze które zazwyczaj w polskich produkcjach widzimy. Bo mimo że osoby to zacne to ile można oglądać Joanne Kulig, Agatę Kuleszę, Dorocińskiego, Grabowskiego, Jakubika itd?
A tu aktorzy których w większości widzę na ekranie po raz pierwszy. Owszem są Magdalena Czerwińska i Artur Dziurman ale cała reszta to mało znane osoby. Rewelacyjna muzyka robiąca klimat tego kolorowego cygańskiego świata.
Fabuła może i Oskara za scenariusz nie dostanie, ale ten romski klimat jest niezwykły i potrafi wzbudzić zainteresowanie widza.
Oglądam dalej!
Odpowiedz
I już zaliczyłem całość.
Niestety całokształt nie utrzymał jakości pierwszego odcinka. Zdarzały się odcinki słabe jak np. drugi. Jako całość jednak jak najbardziej na plus. Za koloryt, niespotykaną do tej pory tematykę i pokazanie cygańskiego świata nie jako uciskanej mniejszości. Twórcy pokazali i świat bogatych cyganów którzy trudnią się przestępstwami i z tego czerpią majątki i świat biedoty cygańskiej, która wykluczona i ze świata ,, niecyganów'' i zamożnych Romów nie ma łatwego życia. Brawo za to, że tą mniejszość pokazano nie jednokolorowo ale jako normalną społeczność w której mamy i uczciwych i kryminalistów.
Do tego kolorowy świat ich zwyczajów, jakże inne życie codzienne od naszego i świetna muzyka.
Odpowiedz
Ciała.
Nowość na N.
Akcja dzieje się we Francji w czterech strefach czasowych. W XiXw, podczas II wojny światowej, obecnie i w przyszłości za 30 lat.
I w każdej z nich mamy do czynienia z tą samą zbrodnią w podobnych okolicznościach.
Po pierwszym odcinku w zasadzie wiemy tylko tyle. Za każdym razem zajmują się oczywiście nią inne osoby zbite z tropu bo sprawa jest tajemnicza i wręcz niemożliwa. Wydziały policji i śledczy którzy się nią zajmują to bardzo interesujące osoby. W każdym przypadku bardzo wciągająco zarysowane są okoliczności ich działania a i same osoby są intrygujące. To tworzy fajny klimat. Zanurzamy się w światy nie tylko zbrodni, ale i tajemnicy S-F, spraw społecznych i nawet obyczajowych.
Aktorzy w większości nieznani grają bardzo dobrze. Mnie bliżej znana jest tylko Shira Haas z rewelacyjnych seriali Shtisel i Unorthodox i pojawi się na razie nie wiadomo w jak ważnej roli Stephen Graham. No jego zakazanej gęby nie trzeba przedstawiać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości