Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Jak oglądać Filmy/Seriale w Kodi bez instalowania wtyczek?
#1
Witajcie

WSTĘP (meritum poradnika znajduje się poniżej)

Pokażę Wam dzisiaj w jaki sposób możecie oglądać Filmy i Seriale w Kodi bez konieczności instalowania zewnętrznych dodatków (typu Exodus Redux)
Nie mam doświadczenia w pisaniu poradników, ale myślę, że powinno być dość zrozumiale Smile

Posłuży nam do tego Open Directory (OD), nie będę pisał co to jest, raczej skupię się jak znaleźć linki do filmów i seriali.
Ogólnie na ten sposób natknąłem się nie mogąc znaleźć źródeł do serialu. W tych starczych pozycjach ciężko ostatnio o sprawne linki, nawet posiadając konta premium w serwisach typu Real-Debrid czy Premiumize, torrenty też lipa.

Plusami tego rozwiązania jest spora ilość linków nawet do starych seriali, ale problem w tym, że często są problemy z bufferingiem, nawet gdy posiadamy dobry internet. Kolejny minus to wygoda, bo znacznie wygodniej korzysta się z jakiejkolwiek wtyczki oraz Trakt.tv

No dobra, to by było na tyle wstępu. Przechodzimy do meritum


PORADNIK:

Aby znaleźć interesujący nas film/serial (tu raczej mówimy o serialach, bo filmy są dostępne we wtyczkach, lub na torrentach) wchodzimy na wyszukiwarkę Open Directory (tu wystarczy nazwa serialu):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

lub szukamy w wyszukiwarkach typu:
- Google
- Duckduckgo
Dlaczego dwie? A no dlatego, że wyniki są różne i warto przeczesać przynajmniej dwie wyszukiwarki
Wpisujemy formułkę i nazwę serialu (dla przykładu Animal Kingdom)
"Index of /" Animal Kingdom


Po znalezieniu mamy 3 sposoby aby odpalić to w Kodi

I. Dodajemy "playlistę" do Kodi
1. Przechodzimy w Kodi do zakładki Filmy > Pliki > Dodaj źródło wideo.. (jak wejdziemy w zakładkę filmy to pewnie trzeba będzie się cofnąć z pomocą "..." aby znaleźć folder Pliki)
2. W pierwszym polu "Wprowadź ścieżki" wpisujemy adres do Open Directory, które znaleźliśmy. Najlepiej podać folder z sezonami serialu, dla przykładu:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W drugim polu Wprowadź nazwę.. to nazwa serialu, lub cokolwiek innego
Klikamy OK
- Folder zawiera: Seriale
- Wybrany folder zawiera jeden serial: Zaznaczone
- Pomijaj ścieżkę podczas aktualizacji biblioteki: Polecam zaznaczyć dla Seriali. Za każdym razem po włączeniu Kodi będzie nam to skanować co może być uciążliwe przy większej ilości, a tak manualnie możemy od czasu do czasu odświeżyć jak pojawi się nowy sezon
W przypadku Open Directory z Filmami lepiej zaznaczyć bo tam nowe pozycje będą się pojawiać co chwilę
Reszta domyślna

To wszystko jeżeli chodzi o pierwszy sposób. Warto sobie dodać nową pozycję do ulubionych aby mieć łatwy dostęp i dodać do jakiegoś gadżetu w skórce

IIa. Google Chrome + KodiBuddy
To świetny sposób aby sprawdzić czy link radzi sobie z buforowaniem, ale możemy też z niego korzystać typowo do oglądania.

Najpierw przechodzimy do ustawień Kodi > Ustawienia usług > Sterowanie
- Zezwalaj na zdalne sterowanie przez HTTP: Zaznaczamy
- Zezwalaj zdalnym programom na sterowanie aplikacją: Zaznaczamy
Reszta domyślna

Pobieramy KodiBuddy (rozsz. do Google Chrome):
https://chrome.google.com/webstore/detail/kodibuddy/nefjbbdjiaackaalalapfhpipcmkdfao

Dodajemy nowy profil
- Wpisujemy nazwę
- HTTP port to 8080
- User: kodi
- IP address znajdziemy w Kodi ustawienia > O systemie > Podsumowanie

Teraz przechodzimy na jakieś OD z linkami i na pasku CHrome powinien pojawić się dymek w KodiBuddy gdzie wybieramy link, przechodzimy do Kodi i oglądamy
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

IIb. Yatse na Androida
Pobieramy aplikację
Ustawiamy podobnie jak w sposobie powyżej. Pamiętając o ustawieniach w Kodi
Na telefonie w Chrome przechodzimy do OD z linkami, przytrzymujemy link > Udostępnij przez.. > Otwórz w moim Media Center



To tyle, mam nadzieję, że będzie śmigać. 
Poradnik napisałem własnoręcznie. Zabrania się kopiowania bez pytania
W razie pytań piszcie, może uda mi się pomóc

Podziękowali: mjw, wajnert
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Fajnie, że to opisałeś. Wink
U mnie jednak kiedyś jak w taki sposób chciałem oglądać to przez to, że te pliki są głównie na jakiś arabski serwerach to nie dało się nic oglądać poprzez bufforowanie non stop...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
@mjw
No tu jest właśnie największy problem, trzeba troszkę poszukać, aż znajdzie się coś dobrego
Ale nie patrząc na ten problem, to jest to dobra alternatywa gdy nie możemy znaleźć interesującego nas serialu/filmu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości