Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool M8s pro+ i błąd Netflix tvq-pb-103 (2.10.0)
#31
(13-12-2018, 06:17 AM)ghost12 napisał(a): Wszystko działało i przestało naraz. Szczerze to wygląda na problem z MeCoolowym DRMem (jeśli coś takiego istnieje jak indywidualny DRM producenta), tak jakby google ich zbanowało.

Dokładnie tak jak mówisz. Wszystko padło w tym samym czasie. Mecool nie ma autoryzacji
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
Doczytałem na innym forum, że problem jest po stronie googla. Google w ostatnim czasie wprowadził zmiany związane z autoryzacją sprzętu (z tego co zrozumiałem to te zmiany polegały również na zmianach osobowych) - Mecool wysłał przedstawicielstwo do Googla na rozmowy - lecz nie przyniosły one żadnego dobrego dla nas rezultatu. Mecool nie widzi na chwilę możliwości aby problem został rozwiązany w krótkim okresie czasu.
Odpowiedz
#33
@peta18 niestety ta wersja u mnie tez nie dziala.. dodam ze mam wgrane oprogramowanie od nexusa.. nie wiem czy to ma znaczenie..
Odpowiedz
#34
(13-12-2018, 09:35 AM)dexx-x napisał(a): @peta18 niestety ta wersja u mnie tez nie dziala.. dodam ze mam wgrane oprogramowanie od nexusa.. nie wiem czy to ma znaczenie..

A probowales odpalic 2 i 3 raz? Mi po pierwszym odpaleniu od zainstalowania zglaszalo blad z polaczeniem, ale za drugim odpaleniem juz sie laczylo. Jezeli nie zadziala, to poszukaj jeszcze starszej wersji.
Odpowiedz
#35
@mjw zawiodłem sie na urządzeniu, nie na was. ;(
Odpowiedz
#36
(13-12-2018, 10:27 AM)peta18 napisał(a): A probowales odpalic 2 i 3 raz? Mi po pierwszym odpaleniu od zainstalowania zglaszalo blad z polaczeniem, ale za drugim odpaleniem juz sie laczylo. Jezeli nie zadziala, to poszukaj jeszcze starszej wersji.

probowalem pare razy.. ale pobawie sie jeszcze chyba dzis wieczorem.. moze ktoras wersja w koncu zadziala.. Smile jesli bedzie jakas działac to napisze..
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
Mam ten sam problem z Mecoolem. Ipla przestała działać. Dla mnie osobiście marka beznadziejna. Kupiłem 2 sztuki m8s pro L ( z chęcią opchnę po 200 pln) z pilotem głosowym. Tydzień temu przyszedł mi z Gearbest KM9. Nawet szybki, ale co z tego jak na nim nic nie działa. Reklamowałem, że nie działa, że nie chodzi HBO i Netflix. Pani mówi , że oni nic nie mówią, że Netflix i HBO działają, a jak mówią to żebym im pokaz gdzie. Więc pokazałem zdjęcie pod produktem gdzie były widoczne aplikacje min. HBO i Netflix. Zdjęcie już usunęli, a Pani powiedziała, że prześlą mi kasę za zakup na konto, a sprzęt mogę sobie zostawić. Przynajmniej KM9 mam za darmo Smile
I zostałem bez pudełek z 3 telewizorami.
Musiałem coś z tym zrobić. Zawsze sceptycznie byłem nastawiony do Xiaomi Mi BOX, a to że mała pamięć 2GB, że słaby procesor. Myślę tak..... Mogę oddać na Allegro. Wczoraj przyszedł - wersja S. Z całą pewnością nie oddam. Działa wszystko i to idealnie. Pliki z filmem 20 GB na Kodi szybciej się ładują niż na Mecoolu. Owszem aplikacje ładują się dłużej niż na Mecoolu ale przynajmniej działają. Z wybudzaniem nie mam problemu. Zamówiłem dziś drugiego i jeszcze do trzeciego telewizora Nvidia Shield tv z samym pilotem. Jest teraz fajna cena.
Całość nauczyła mnie jednego.
Z cała pewnością kupię jeszcze Chińskiego Boxa ale jest jeden warunek - android tabletowy. Natomiast do ATV tylko certyfikowane urządzenia. Inaczej to kasa wyrzucona w błoto i masę problemów iż ciągle coś nie działa Smile

P.S
Na H96 pro + z wgranym ATV Ipla też przestała chodzić. Akurat w Ipli mam HBO Go więc zgłosiłem sprawę, że nie działa. Od trzech dni cisza.....

A swoją drogą Meccol ma dość dziwną politykę. Dla przykładu dla HBO GO wspierany jest oficjalnie tylko jeden model tej firmy KM8 i na tym modelu usługa działa poprawnie. Gdyby Mecool zrobił jedno pudełko i dokupił legalne certyfikaty u nadawców byłby konkurencją dla Xiaomi. Zauważcie, że wersja MI Box S od starej różni się tylko wyglądem i pilotem. To nie tak, że Xiaomi nie chciało nic zmienić dołożyć pamięci itp. Jeżeli by to zrobili to dla dostawców takich jak Netflix, HBO, Amazon itp. byłby to nowy model za który trzeba by było ponownie zapłacić za certyfikaty , a tak nie muszą nic płacić bo nie zmienili nic w elektronice a tylko w opakowaniu Smile
Czyli dla potencjalnego Kowalskiego wypuścili nowy model, a dla dostawców jest to w dalszym ciągu stary.
Niezły chwyt marketingowy Smile

Pamiętajcie, że Xiaomi też podrabiają stąd może niektóre słabe opinie. W tamtym narodzie jeden podrabia drugiego. Smile
Odpowiedz
#38
Trzeba się kierować jedna zasadą. Jeśli chcesz korzystać z płatnych VOD - kupuj urządzenia z certyfikatem google. Dla mnie to nie ma znaczenia, wrzucam sobie do RD co chce i odpalam bez problemu na wszystkim. Google z całym zespołem utrudnia życie zwykłemu użytkownikowi, który chciał płacić za usługi, a łatwiej jest piracić.
Mi box jest beznadziejny z wielu powodów. Jednak jeśli chcesz korzystać z Netflixa, HBO, Ipla itp to jedyna rozsądna alternatywa. Dla mnie bezużyteczna alternatywa.
Szkoda, że mecool nie dogaduje się z google i innymi, nawet można by było dopłacić żeby miały certyfikat bo sprzęt sam w sobie jest dużo lepszy. KM9 świetnie działa. Nawet tani m8s pro plus u mnie dalej śmiga na CoreELEC bez zająknięcia. Pożyjemy, zobaczymy co to będzie...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#39
To jakiego licencjonowanego TVBOXa możecie polecić? Dodam też oglądam tylko oficjalne appki Netflixa, Player.pl, Spotify, Youtube, HBO i Iple
Odpowiedz
#40
W Polsce są praktycznie 3 boxy w sprzedaży. Mi Box 3, Mi Box S, Nvidia SHIELD TV. Poczytaj opinie zdecyduj.
Jest jeszce to: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ale szczerze widziałem tak mało opinii na jego temat że się nie wypowiem, no i nie jestem pewien czy aby nie ma przypadkiem przypadłości MeCooli.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości