Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TvBox pod Coreelec
#1
Witam wszystkich

Mam takie pytanie/ problem posiadam M8s pro W i beedlink GT1 ale na pierwszym nie da się zainstalować coreelec na pamięci wewnętrznej By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. a na drugim nie ma wsparcia dla GPU i mam pokaz slajdów na Netflixie.

Dlatego proszę Was o pomoc przy wyborze jakiegoś sprzętu pod CoreElec, czegoś co działa - tak po prostu. Najpewniej z z SoC 905W lub 905X, 2GB RAM i fajnie by było jakby miał gigabitowy LAN. No i oczywiście, żeby się dało zainstalować CoreElec na pamięci wewnętrznej. 

Ciekawe info jest też na stronie LibreElec By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. może zamiast AMLOGIC poszukać czegoś na Rockchip lub nie wiem może jakaś płytka typu RPi tylko tam est trochę mało ram bo tylko 1GB wolałbym jednak 2GB.

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Kiedyś myślałem o H96 max - fajne parametry, ale jak się okazuje na tym nic nie chce działać. To mnie skutecznie z rockchipa wyleczyło. Mimo wszysko chyba S905x/s912 lub przyszłościowo s905x2 będzie najlepszą opcją. A propos GPU, w AMLOGIC za dekodowanie video nie odpowiada GPU.
Odpowiedz
#3
Jeśli nie odpowiada GPU to widać sam SoC S912 jest słabo wspierany bo na S905/X/W z netflixem nie ma problemów ale bardziej chodziło mi o wskazanie konkretnego modelu do zakupu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
Tak poważnie to każdy box z 2GB ramu i s905x działa pod CoreELEC. Mam mecoola, mam mxq pro 4k i śmiga bez problemu. Patrz co aktualnie w promocji Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
To wygląda fajnie (przynajmniej na papierze) By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Ale to jest na s905x2... Więc coreelec/libreelec na tym nie pójdzie...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(16-12-2018, 10:10 AM)Tomek napisał(a): Ale to jest na s905x2... Więc coreelec/libreelec na tym nie pójdzie...

Narazie.
Odpowiedz
#8
Z tego co developerzy coreelec piszą, to wcale nie na razie, bo oparte jest na innym kernelu i to zupełnie inna para kaloszy. Wymagałoby zupełnie przerobienia kluczowych elementów, a za to nikt nie chce się brać na razie.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Także polecanie do coreelec czegoś, co na chwilę obecną nie działa i nie widać nawet światełka w tunelu żeby działało w najblizszej przyszłości, nie jest dobrą poradą.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
Szukałem szukałem i znalazłem to By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. mam nadzieję że będzie ok Ciekawi mnie rozwój sytuacji z Rockchipem bo to może być niezła rewolucja

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#10
Na chwilę obecną nie bierz rockchip tylko s905x lub s912.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości