Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z aktualizacją MeCool M8S Pro+
#1
Kilka dni temu zamówiłem na aliexpress boxa mecool m8s pro+
Ma on już wgrany ATV, jednak chciałbym usunąć wersję wgraną przez producenta i zainstalować w miarę czysty port Nexusa. Po ściągnięciu odpowiedniego ROMu i wrzuceniu go na sdhc, a następnie odpaleniu Local Update ukazuje mi się błąd aktualizacji, który załączam na zdjęciu.
Proszę o pomoc. Czy robię coś źle? Czy może to box jest uszkodzony. Dodam tylko, że podczas odtwarzania filmów przez Kodi za pomocą wtyczki FanFilm box lubi się losowo zawiesić lub zresetować. Musiałem też podłączyć go do sieci za pomocą przewodu, bo prędkość po WiFi była dramatycznie niska.

Po chwili udało mi się dojść do (wydaje mi się) sedna problemu.
Mianowicie, w pliku /system/build.prop znajduje się błędny wpis w postaci:

ro.product.device=M8S_PRO_W

zamiast:

ro.product.device=M8S_PRO_PLUS
Pytanie - jak to zmienić i czy to właśnie przez ten błąd wywala aktualizację?


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Możesz w edytorze plików to zmienić, próbowałeś wcześniejsze wersje ATV Nexus? Spróbuj wcześniejszą wersję, a później sprawdzę u mnie. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Niestety sprzęt uceglony ;(
Po wyedytowaniu pliku i zachowaniu zmian, owszem, aktualizacja dobiegła do końca, natomiast po restarcie dioda świeci już tylko na czerwono i zero reakcji. Nie działa wprowadzenie w tryb recovery.

Chyba czas na MiBox'a.
Odpowiedz
#4
To kabel usb-usb i w 10min odratujesz.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
Skrzynka powstała z martwych!
Okazało się jednak, że nie jest to typowy M8S Pro+, tylko jakiś dziwny M8S Plus W.

Mam jeszcze jeden mały problem, otóż po wgraniu softu nie działa obsługa głosowa i pilot obsługuje tylko podczerwień.

Ma ktoś pomyśl jak to naprawić?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Jeśli wcześniej działało to może trzeba go sparować?
Odpowiedz
#8
No właśnie nie wiem jak.
Przedtem wolał o parowanie przy pierwszym włączeniu.
Podejrzewam, że soft, który wgrałem nie ma obsługi tego pilota innej niż podczerwień.
Odpowiedz
#9
No i po kilku próbach sprzęt wrócił do pełnej sprawności Smile
Trochę się naszukałem ale znalazłem na jakimś wietnamskim serwerze paczkę z firmwarem, który był wgrany oryginalnie na sprzęt. Znwu identyfikuje się jako M8S PRO PLUS i działa pilot na bluetooth.

Dzięki za dyskusję w temacie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości