Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HK1 MINI SMART TV BOX ANDROID 8.1 2/16GB
#1
Witam 


Czy Android Box HK1 MINI SMART TV BOX ANDROID 8.1 2/16GB za 159zł na allegro byłby dobry?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Na forum widze głównie polecane Boxy na bazie Amlogic S905 czy S912.

ANDROID SMART TV BOX HK1 MINI
  • NAJNOWSZY BOX Z ANDROIDEM 8.1 OREO


  • Czterordzeniowy procesor Rockchipa RK3229


  • Rozdzelczość ULTRA HD 4K


  • 2GB RAM / 16GB FLASH


  • Łączność LAN i WiFi


  • Rootowany system z obsługą zabezpieczeń DRM L3 - tylko u nas jesteś pewny, że sprzedawane urządzenie wspiera zabezpieczenia DRM. które są wymagane przez większość aplikacji multimedialnych
Model: HK1 MINI

Procesor: Rockchip RK3229 Quad-Core up to 4x1.5GHz

Karta graficzna: Penta-Core Mali-400

System: Android 8.1 OREO

Pamięć RAM: 2GB DDR3

Pamięć wewnętrzna: 16GB

Obsługa kart pamięci: 32GB

Obsługa dysków HDD: Do 2TB

Bluetooth: NIE

Łączność: WiFi 2.4GHz 802.11 b/g/n - LAN 100Mbps

Język: Multilanguage, POLSKI

Rozdzielczość: Do 4k*2k @ 30fps

Audio: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE

Wideo: HD MPEG1/2/4, H.264, H.265, VP9, HD AVC/VC-1, RM/RMVB, Xvid/DivX3/4/5/6 , RealVideo8/9/10

Formaty wideo: AVI/ RM/ RMVB/ TS/ VOB/ MKV/ MOV/ ISO/ WMVV/ ASF/ FLV/ DAT/ MPG/ MPEG

3D: TAK programowe

Złącza: 1 x HDMI 2.0, 2 x USB 2.0, 1 x RJ45, 1 x AV – 3.5 Jack, 1 x microSDHC
W zestawie: HK1 MINI, Pilot, Kabel HDMI, Zasilacz



Ranking Box TV w Antutu


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Źródło screenów:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zależy do czego jeśli chcesz na tym stawiać Coreelec/Libreelec to raczej słaby ze względu na brak wsparcia dla Rockchip, jeśli planujesz używać androida i aplikacji na androida to jest jak najbardziej OK Jeśli nie straszne Ci zakupy u majfrendów to zobacz Magicsee N5 ostatnio kupowałem z Ali koszt koło 100 jest na S905x ma BT i dodatkowo WiFi 5Ghz i spokojnie mozesz korzystać z Coreelec/ Libreelec
Odpowiedz
#3
Zakładając że box kupujemy by z niego oglądać filmy itd to oczywiście wybór mógłby być zdecydowanie lepszy. Sugeruję kupować pod amlogic S905X, S912 (LAN 1G) dla coreelec. Pod android wydajność niestety spada a płynność filmów jest po prostu gorsza.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
A jak wygląda sprawa z DRM czyli Netflix, iPla i HBO GO?
Bo coś czytałem że na niektórych urządzeniach może to nie działać.


I czy Android TV Box do 200zł 2GB RAM i 16GB Flash byłby jakiś co ma pilot z MIKROFONEM?


Jest tyle tych urządzeni że człowiek nie wie co wybrać xD

Aktualnie używam w starszym telewizorze ze Smart TV co YouTube od kilku lat nie działa Raspbery Pi Zero W:
działać to działa, fortuny to nie kosztowało 70zł, ale KODI +wtyczka YouTube trochę wolno sie przełącza.
Odpowiedz
#5
Jak chcesz Netflixa w 1080 na Android TV to w obecnej chwili chyba tylko Ferguson ATV to obsłuży, mówimy o sprzęcie w rozsądnych pieniądzach. Możesz też kupić cokolwiek Amlogic S905X i postawić na tym Coreelec będziesz miał Netflixa w 720p i HBO Go w 1080p. nie wiem jak wygląda Ipla na Coreelec bo nie korzystam. Na innych urządzeniach czy to z Androidem TV i czy z samym Androidem musisz mieć Widevine L3 aby w ogóle odpalić Netflixa i HBO ale będą one działały w rozdzielczości SD 587p
Odpowiedz
#6
Na Mi Box bez S z polskiego magazynu geekbuing za 250zl o ile pamiętam Netflix w 4K i inne działają jak złoto Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
NETFLIX od jakiegoś czasu ponoć już nie. MECOOL naraziło się GOOGLE i dostało bana z tego co czytałem na forum.
Odpowiedz
#8
LibreELEC na tym powinien śmigać więc spoko.
Odpowiedz
#9
Nie będzie śmigał. Jeśli się nawet uda odpalić jakaś wersję testową to będzie miała wiele niedociągnięć.
Tu masz na czym teoretycznie działa libreelec z procesorów rk
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Tego nie ma.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
Poza tym to on jest drogi 150PLN?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ja mam takie cudo. Parametry podobne a połowa ceny. Jakiś rok temu to kupiłem za mniej jak 100PLN.
Jakoś to działa szału nie ma ale w 720p jest płynnie. (1080p też ale to pod starym TV stoi i tam jest ekran 720p)
Dodatkową zaletą tego cuda jest wyjście analogowe - używałem go pod kineskopem 25 cali i też można filmy poglądać (gorzej z czytaniem w menu o konfiguracji nie wspominając ale jak sobie wszystko poustawiać i przenieś pudełko to jest dobrze).
Jedyne czego nie udało mi się skonfigurować w tym czymś to miracast/airplay/dlna niby ma ale chyba raczej nie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości