Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kodi 17.6 nie uruchamia się na A5X Max +
#21
za każdym razem przywracałem ustawienia fabryczne

nie rozumie dokładnie co piszesz

1. mam ustawić fabryczne ustawienia
2. poczekać godzinę
3. usunąć aktualizację automatyczną w sklepie play - czy nie?
4. zainstalować kodi ze sklepu play?
5. czy cherry działą już z v18 kodi ze sklepu play?

problem nawet polega na prostej czynności (po resecie do fabrycznych ustawień)
nawet sklep play po aktualizacji się nie otwiera tylko na sekunde pojwaia się sklep google a następnie się wyłącza
mogę go odpalić dopiero po:
- wyczyszczeniu pamięci podręcznej
- wyczyszczeniu ustawień
- przywróceniu poprzedniej wersji sklepu

pisałem to już kilka razy
że mogę zablokować automatycznej aktualizacji w sklepie play i po 15 sekundach sklep play się nie otwiera

czy coś jest co mogę jeszcze zrobić? albo co robię źle?
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
@fidox111
Spróbuj zrobić tak jak pisał @Tomek czyli: ustawienia fabryczne > ustawiasz boxa > czekasz tą godzine > odpalasz kodi 18 > instalujesz cherry
Bez kombinowania ze starą wersją kodi.
Ewentualnie możesz sprawdzić czy nie ma jakiejś aktualizacjii systemu. Jak jest to ją zainstaluj.
Odpowiedz
#23
zrobie tak, choć to już 20 x
ale mam pytanie:
po zresetowaniu mogę czekać i nawet 20 godzin j
jak nie dodam konta google (czyli maila mojego) to się i tak nic niezaktualizuje

czy więc po zresetowaniu mam:
1. dodać maila do sklepu play i poczekać godzinę?
2. czy poczekać godzinę i dopiero zarejestrować mail w sklepie google?
Odpowiedz
#24
@fidox111
Pisałem ustawiasz boxa, czyli miałem na myśli wstępną konfigurację po resecie urządzenia( wpisanie hasła wifi i podania maila i hasła do konta google itp.). Nie napisałeś nam ważnej informacji tj. jakiego wersje androida masz w tym swoim urządzeniu.
Odpowiedz
#25
ok, dzięki za zainteresowanie i pomoc
więc zrobiłem reset ale po resecie ustawiają się początkowe konfiguracje tj wybierz język i dosstosuj ekran, ale....
hasło i login było już wipsane

zanim poszedłem ustawić język ... aplikacje chyba się zaktuLIZOWAŁY BO:

1. jask dawałem wcześniej w ustawieniach aplikacji sklep play usuń aktualizacje to pojawiała się wersja 12
a teraz... po tym jak zresetowałem (ale hasło zostało) wchodze na ustawienia/aplikacje i widze że:
a. mam google play v 12
b. mam kodi v 18. BETA

android mam chyba 8.1.0 stan na 5 lipiec 2018 (chyba bo w ustawieniach weszłem na system i tam pisze tylko słowo wersja: 8.1.0
Odpowiedz
#26
@fidox111
Zainstaluj tą wersje kodi By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jest to najnowsza stabilna wersja kodi z oficjalnej strony twórców aplikacji. Potem próbuj instalować CherryTV
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
To że miałeś hasło i login wpisane świadczy że nie przywrócił się do stanu fabrycznego i pewnie stąd problemy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#28
(10-03-2019, 01:51 PM)fidox111 napisał(a): zanim poszedłem ustawić język ... aplikacje chyba się zaktuLIZOWAŁY BO:

1. jask dawałem wcześniej w ustawieniach aplikacji sklep play usuń aktualizacje to pojawiała się wersja 12
a teraz... po tym jak zresetowałem (ale hasło zostało) wchodze na ustawienia/aplikacje i widze że:
a. mam google play v 12
b. mam kodi v 18. BETA

Jeszcze raz powtórzę:
Wyłącz internet (usuń połączenie wifi w boxie albo odłącz kabel sieciowy z gniazda rj45 boxa albo wyłącz router wifi) i baw się w konfigurację.
Podejrzewam, że wraz ze zmianą wersji sklepu mogą być kasowane ustawienia aktualizacji aplikacji. Stąd ta samoczynna aktualizacja Kodi 17.
Konto Google nie jest Ci potrzebne bo Kodi 18.1 możesz pobrać z podanego linku.
Przed instalacją wyłącz internet i wyczyść wszystko dokładnie.
Po zainstalowaniu Kodi sprawdź działanie. Włącz i wyłącz i ponownie włącz. Jak będzie dobrze to podłącz internet.
Po podłączeniu internetu sprawdź działanie Kodi. Jak będzie dobrze to instaluj dodatki. Po zainstalowaniu dodatku sprawdź działanie Kodi. Jak będzie dobrze sprawdź działanie Kodi z dodatkiem...
Odpowiedz
#29
wyjaśnijcie mi proszę co mi da odłączenie intrenttu,
nawet jak wgram wersje kodi z linku
to i tak potem aby użyć TV i oglądać film - musze podłączyć internet i wtedy poaktualizuje mi wszystko

jaką wersje kodi jest w tym linku?@ScatMan91

1. nie mam pojęcia jak zrobić inaczej reset?
2. i jak zablokować aktualizację?

aha - po resecie pojawia mi się kodi w v18 - więc coś ten reset daje
Odpowiedz
#30
Da ci to że po resecie do ustawień fabrycznych nic się nie zaciągnie z netu.
W linku masz k18.1 - wystarczyło dokładnie przeczytać.
Opisz dokładnie jak robisz przywrócenie do ustawień fabrycznych.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości