Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kodi 17.6 nie uruchamia się na A5X Max +
#31
(10-03-2019, 04:54 PM)fidox111 napisał(a): wyjaśnijcie mi proszę co mi da odłączenie intrenttu,
nawet jak wgram wersje kodi z linku
to i tak potem aby użyć TV i oglądać film - musze podłączyć internet i wtedy poaktualizuje mi wszystko

Jak usuniesz Konto Google to nic Ci nie będzie aktualizować.
Po resecie sprawdź czy dane konta zostały usunięte. Jeżeli nie to usuń ręcznie.
Tę wersję Kodi co masz po resecie odinstaluj ale wcześniej usuń dane aplikacji.
Zainstalujesz najnowszą wersję Kodi 18.1, do której link dał @ScatMan91

Jak już będziesz miał najnowszą wersję Kodi działającą to będziesz mógł skonfigurować konto Google jeżeli będziesz je do czegoś potrzebował. Kodi już się nie będzie aktualizować bo masz już wersję aktualną.

Edycja:
Zanim zaczniesz coś robić to sprawdź jeszcze ustawienia sklepu Play.
Najprawdopodobniej zamiast wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji to wyłączyłeś umieszczanie skrótu na pulpicie do nowo instalowanych aplikacji. W ustawieniach sklepu zwykłego Androida te dwie opcje są obok siebie

I jeszcze jedno. Najprawdopodobniej masz włączone tworzenie kopii ustawień aplikacji. Najlepiej to wyłączyć bo jedna z opcji powoduje przywracanie (złych) ustawień dla ponownie instalowanych aplikacji.
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
ustawienia/pamięć i resetowanie/ przywróć do ustawień fabrycznych

tak resetuje - czy dobrze?

czy mam wcześniej usunąć wif + kabel intenetowy?

już się zaplątałem

poza tym już nic nie rozumie tysiące rzeczy mam zmioerniać


1. ustawienia sklepu play
skąd mam wiedzieć czy wyłączam umieszczenie skrótu czy automatyczne aktualizacje

czy możecie podać ścieżkę dostępu do:
1. wyłączenia aktualizacji sklepu play
2. wyłączenia tworzenia kopi ustawień aplikacji

jeszcze jedno -jak mam sprawdzić ustawienia sklepu play - skoro nie mogę do neigo wejść zanim się nie zaloguje

jak mam sprawdzić ustawienia sklepu google skoro aby do niego wejść i zpstawdzić ustawienia to muszę podać mój login czyli email
Odpowiedz
#33
(11-03-2019, 03:40 PM)fidox111 napisał(a): ustawienia/pamięć i resetowanie/ przywróć do ustawień fabrycznych

tak resetuje - czy dobrze?

Tak, bardzo dobrze [Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
#34
biore się do instalacji

usunałam kable sieciowy wyczyściłem i usunąłem aktualizacje do sklepu play i do kodi
potem usunąłem kodi 18.0 beta

sprawdziłęm sklep play prosi o logowanie - a więc nie zapamiętał danych

instaluje 18.1 (bez netu)
włączam i wyłączam tvbox i działa kodi 18.1 poprawnie

1. zonk - nie mam skrótu na pulpicie

sklkep się zaktualizował do nowszej wersji - ale nie mam tam spoich danych - nie uruchamiam go

włączam internet i nadal ok

wchodzę do kodi bo chce zmienić język kodi na pl - ale jest tylk oangielski ... ale może tak ma być

potem instaluje cherry tv...

sprawdzam... i wszystko działa
wyłączam i włączam z sieci - jest ok

wielkie wielkie dzięki

pytanie do znawców:
1. czy po nocy uruchomi mi się cherry tv jak odpale tvbox? czy też:
2. za każdym razem po dłuższym wyłączeniu albo braku zasilania bedę musiał wchodzić w:
ustawienia/aplikacje/kodi/uruchom?

jeszcze raz dzięki... nie instaluje sklepu play - największy badziew
Odpowiedz
#35
(11-03-2019, 05:02 PM)fidox111 napisał(a): jest ok

Nie, nie jest...jak czytam to niekończące się story, to całokształt jawi się, jako totalny bajzel [Obrazek: a065.gif]

Nie ma ikony Kodi, na ekranie głównym urządzenia?! jaja [Obrazek: k025.gif]

Nie ma "możliwości" zmiany języka w Kodi na PL?! kuriozum [Obrazek: d015.gif]

"Nie da się", rzekomo okiełznać m.in. ustawień aktualizacyjnych sklepu Google Play?! [Obrazek: k010.gif]

Przyjacielu, zagadnienie Cię do samodzielnej realizacji zupełnie przerosło, żywcem nie znajdziesz w swoim otoczeniu nikogo kumatego, kto by ten chaos, od zera w godzinę ogarnął?
Odpowiedz
#36
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
@Łonogrzmot prosze nie ograniczaj się tylko do krytyki, pomóż.

Sklep play wogóle nie mam włączony bo nic z niego nie pobieram a więc usunąłem login i hasło
ustawiłem aby sklep play się nie aktualizował
nie tworzy mi kopi zapasowej - choć wygląda meny troche inaczej niż to przesłał @jerzyk17

co do dodawania na pulpit aplikacji które się ustawia w sklepie play - to po pierwsze nie pobrałem kodi ze sklepu a po drugie nie mogę wejść do ustawień sklepu play bo nie podałem loginu i hasła.

wnioski:
wszystko działa poprawnie poza 2 rzeczami:
pomóżcie:
1. nie mam ikony kodi - program pobrane z pendriva
2. czy da się zrobić tak aby po włączeniu TVbox od razu uruchamiał się Kodi z cherryTV?

a może powinienem się uprzeć i sprubować dać dostęp do sklepu play (dać login i hasło)?
Odpowiedz
#38
(12-03-2019, 09:34 AM)fidox111 napisał(a):  pomóż.

A co tu jest, tak wielce do "pomagania"  [Obrazek: a035.gif]

Robię reset-powrót do ustawień fabrycznych, loguję się do sklepu Google Play, za jego pośrednictwem instaluję Kodi 18.1, ustawiam język PL, w opcjach Kodi => Ustawienia => System => Dodatki => Aktualizacje => ustawiam na "Powiadamiaj, ale nie instaluj", zaznaczam suwakiem zgodę w "Nieznane źródła"...po czym instaluję interesujące mnie repezytoria, a w nich wybieram potrzebne mi wtyczki...w skrócie to by było na tyle, bez zbędnego "grzebania", finalnie pozostaje tylko korzystać, aż miło [Obrazek: e030.gif]

"To pisałem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy."  [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#39
przecież pisałem na początku że tak nie działa
czytałeś początek?
Odpowiedz
#40
(12-03-2019, 10:29 AM)fidox111 napisał(a): czytałeś początek?

fidox napisał(a):chciałem zainstalować CherryTV ale nijak się nie dało - okazało się że seryjnie był kodi v18 zainstalowany, więc może to było przyczyną. Więc odinstalowałem

Tak, czytałem, trzeba było od razu za pośrednictwem sklepu Google Play, zrobić reinstalację Kodi 18, bez problemu taka instalacja "sama" podmienia wersję Kodi, z "fabrycznej" zainstalowanej w kupionym  Box-ie, na tą sklepową...po takiej zamianie na "dzień dobry", wszystko później śmiga, piszę to z autopsji [Obrazek: r010.gif]

A dwa, jakoś nie dociera do mnie, iż prosty sposób który opisałem w poprzednim poście, nie chce finalnie funkcjonować, coś mieszasz że "klękajcie narody"  [Obrazek: a030.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości