Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przycinanie pod czas oglądania
#1
Witam
Mam mibox 4 s od xiaomi. Internet światłowód. Może od mi powiedzieć jaki serwer do oglądania filmów jest najlepszy bo czasami jak oglądam potrafi tak przywiesić lądowanie ze muszę wyjść i inny serwer odpalić. Może jakieś wskazówki żeby usprawnić płynności ładowania ja wiem ze to darmowe serwery i pewnej obciążanie ale jic się nie są zrobić ???

Czy pozostawienie włączonego filmu na pauzie buforuje film czy wstrzymuje lądowanie ???

Zauważyłem ze wygaszacz ekranu jak się włącza na włączonym filmie to potem jak się go wyłącza to już wychodzi z filmu i trzeba od nowa odpalić.

I dlaczego jak wyłącze mi boxa za pomocą pilota i potem za kilka godzin włączę go to w informacji o systemie pisze kilka godzin pracy jak był normalnie wyłączony. Dopiero jak dam uruchom ponownie urządzenie to wtedy czas wraca do 0.

Czy Fanfilm wtyczka jest aktualizowana automatycznie czy trzeba samemu coś robić żeby aktualizowala się baza filmów ????
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(20-01-2019, 08:05 PM)cesio napisał(a): Witam
Mam mibox 4 s od xiaomi. Internet światłowód. Może od mi powiedzieć jaki serwer do oglądania filmów jest najlepszy bo czasami jak oglądam potrafi tak przywiesić lądowanie ze muszę wyjść i inny serwer odpalić. Może jakieś wskazówki żeby usprawnić płynności ładowania ja wiem ze to darmowe serwery i pewnej obciążanie ale jic się nie są zrobić ???

W wieczornych weekendowych godzinach nie polecam korzystać z openload, streamango, Cherry nawet vidoza bo buforuje co chwilę a niestety te hostingi są mocno obciążone. Solidnym serwerem jak dla mnie do tej pory jest rapidvideo i ewentualnie jeszcze CDA i clipwatching.

Cytat: Czy pozostawienie włączonego filmu na pauzie buforuje film czy wstrzymuje lądowanie ???

O ile ustawiłeś bufor dla video to pozostawienie na pauzie stream będzie pobierany w zależności jaki bufor pamięci ustawiłeś.


Cytat: Zauważyłem ze wygaszacz ekranu jak się włącza na włączonym filmie to potem jak się go wyłącza to już wychodzi z filmu i trzeba od nowa odpalić.

Rozumiem że na pauzie włącza Ci się wygaszacz to mimo tego nie powinno wyjść z playera. Możesz w skinie ustawić odtwarzanie w tle przez co nie powinno wyjść do menu lub zwyczajnie na pilocie/klawiaturze kliknąć któryś kontrolny przycisk do wyjścia z wygaszacza. Dziwne że akurat z tym masz problem.

Cytat:Czy Fanfilm wtyczka jest aktualizowana automatycznie czy trzeba samemu coś robić żeby aktualizowala się baza filmów ????
Sama się aktualizuje jeśli masz włączony autoupdate wtyczek.


Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
A jak włączyć żeby było buforowanie ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Buforowanie jest z automatu, można zmienić tylko jego zakres.
Twoim problemem jest pięta achillesowa każdego boxa czyli wifi. Możesz mieć nawet internet kosmiczny i to nic nie da przy słabym wifi. Rozwiązanie? Kabel. Xiaomi nie ma wyjścia rj45 więc pozostaje karta lan na USB.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
U mnie ładnie działa teraz poprostu włączam film i zostawiam na 2 minuty i potem żadnej zacinki wczoraj testowałem. Czyli jakiś bufor jest ale ja nic nie ustawiałem. Ile jest domyślnie ustawione buforowanie i gdzie to sprawdzić.

Tylko zauważyłem ze jak wyłączenie boxa pilotem nic nie daje owszem wyłącza się ale nadal działa w tle bo w systemie sprawdzam czas działania i widać ze nom stop działa. I przez to po ok 40 godzinach pracy zaczyna się zawieszanie systemu i oglądanie filmików w aplikacji to nom stop zawieszki. Nie jest to wina internetu i jak zrobie uruchom ponownie urządzenie to wtedy wszystko wraca do normy aż do 40 godzin pracy i znowu trzeba zrobić uruchom ponownie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
Bo wyłączając z pilota tylko usypiasz - żeby wyłączyć przytrzymaj dłużej klawisz na pilocie, powinien się pojawić komunikat. Miestety taki urok boksów z androidem że lubią się zwieszać.
Co do buforowania - wtyczka EZ Maintance+ z repozytorium kodiwpigulce ma możliwośc automatycznego ustawienia buforu. Domyślnie jest chyba 50 MB
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

(21-01-2019, 09:46 AM)cesio napisał(a): U mnie ładnie działa teraz poprostu włączam film i zostawiam na 2 minuty i potem żadnej zacinki wczoraj testowałem. 

No jakbym miał czekać 2 minuty żeby nie buforowało to bym nie ogarnął dzieciaków... Spróbuj na kablu. Nie ty pierwszy narzekasz i nie ty pierwszy będziesz błogosławił dzień podłączenia kabla...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Mi już buforwanie działa żadnych problemów nie mam naprawdę 2 minuty zatrzymuje zawsze na wstępie i potem wszystko hula do końca bez żadnych problemów nawet w godziny szczytu.

Tylko te wyłączanie urządzenia. Ja zawsze klikam raz czerwonym guzikiem na pilocie mibox i się wyłącza. Dłuższe przytrzymanie przycisku skutkuje wyświetleniem uruchom ponownie nic nie ma innego ???

Ja po wifi sobie naprawdę chwale tylko jak po 40 godzinach pracy urządzenia zaczyna mi wieszać cały interfejs. Dlatego pytam jak to urządzenie się wyłącza a nie usypia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Nie da się go całkowicie wyłączyć, tylko uśpić.
Odpowiedz
#9
Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości