Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyłączenie Kodi za X minut na Androidzie
#1
Witajcie.

Mam Kodiego na Tablecie z Androidzie oraz na Boxie do TV w formie Libreelec.

Oglądając cokolwiek na TV mam możliwość w Kodi (Libreelec) kliknięcia w menu głównym przycisku power i tam mogę ustalić czas za jaki urządzenie się wyłączy.

Tablet z Androidem pracuje cały czas - nie jest urządzeniem jak box do TV, że się go wyłącza całkowicie i tu pojawił się problem.
W Kodim na Androida w ogóle nie widzę opcji wyłączenia go po określonym czasie.

Chciałbym osiągnąć taki efekt: Ustawiam sobie np. 60 minut i po tym czasie wyłącza się Kodi - czyli wracam na ekran główny androida. W ustawieniach androida mam ustawiony czas świecenia ekranu na 30 sekund - tak więc jeżeli po wyłączeniu Kodiego przez 30 sekund nic nie zrobię to ekran wygaśnie.

Obecnie oglądam filmy na tablecie przed spaniem - zasypiam i póki się nie przebudzę, nie wyłączę kodiego to tablet filmy sobie lecą i lecą a ekran nigdy nie gaśnie.

Istnieje jakiś add-on potrafiący wyłączyć Kodiego na androidzie o określonej godzinie lub po określonym czasie?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jest taka możliwość w androidzie trzeba w skinie odblokować chyba 3 opcje są już nie pamiętam ale to ci nie wyłączy androida tylko uśpi o ile zadziała
Odpowiedz
#3
Trzecią opcją w ustawieniach interfejsu jest Wygaszacz ekranu - tam można wybrać tylko wygaszacz wyświetlający czarny ekran lub przyciemniający ekran.

W ustawieniach skóry nic nie znalazłem - prześledziłem wszystko - każdą pozycję po kolei Sad
Odpowiedz
#4
Zaraz ci pokaże nie ma tego w ustawieniach (jakiego skina używasz oraz wersję kodi podaj)
Odpowiedz
#5
Kodi 17.6 - skórka Estuary (domyślna)
Odpowiedz
#6
Za pare minut ci zauploaduje przerobionego skina
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(25-01-2019, 08:19 PM)Jaca napisał(a): Za pare minut ci zauploaduje przerobionego skina

Będę wdzięczny.
Odpowiedz
#8
Estuaty Skin Kodi 17.6 + Dodatkowe Opcje

W Skienie Nic Nie Zostało Zmienione Oprócz Tego Co Widać Na Obrazku

[Obrazek: 5d71f5ef6b475.png]



Podziękowali: can5ona
Odpowiedz
#9
O tak - o to właśnie chodziło - dzięki wielkie za pomoc.
Teraz ustawiam sobie 60 minut - zasnę a Kodi po tym czasie się wyłącza, pojawia się pulpit androida i ekran wyłącza się po 30 sekundach (tak jak mam ustawione w opcjach androida).
Odpowiedz
#10
Mam od dawna takie coś zrobione na wtyczce Sleepy Watchdog i działa lepiej od tego co wrzucił @Jaca oczywiście z całym szacunkiem za pracę Smile Po 1 wyświetla sie komunikat, że jeśli nie wykonasz żadnej akcji w Kodi to Kodi zostanie zamknięte w ciągu minuty i komunikat powtarza się co 10 sekund, więc można przerwać wyłączanie jeśli nie chcemy aby się wykonało, bez wchodzenia do żadnego menu, wystarczy wykonać jakąś akcje np. zwiększanie głośności. Dodatkowo timer do zamknięcia włącza się tylko wtedy gdy nie wykonujemy żadnej akcji wiec można ustawić wyłączanie na 60min po braku akcji ze strony użytkownika Smile

[Obrazek: myVtEsm.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości