Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dysk sieciowy
#1
dzień dobry po aktualizacji Mi Box 3  do kodi 18  nie mogę dodać w źródłach dysku sieciowego bo go nie widzi czy ktoś miał może podobny problem i go rozwiązał ? za pomoc z góry dziękuje
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Dysk sieciowy masz na SMB? U mnie pomogło dodanie portu czyli domyślnie 45, np smb://192.168.0.101:45/
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(01-02-2019, 03:06 PM)mjw napisał(a): Dysk sieciowy masz na SMB? U mnie pomogło dodanie portu czyli domyślnie 45, np smb://192.168.0.101:45/

Myślę, że port 445 będzie lepszy Smile

Podziękowali: mjw
Odpowiedz
#4
ok dziękuje za odpowiedź ale jak ja to mówię za dobry w te bierki to ja nie jestem i nie za bardzo wiem gdzie mam jeden z tych portów dodać ? do dej pory dodawałem źródło wybierałem dysk i było git a teraz jakieś czary mary Smile byłbym wdzięczny za kolejną podpowiedź
Odpowiedz
#5
@jerzyk17 racja 445... Dostaniesz bana za wytykanie błędów adminowi!  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
@artpaw dodajesz jako źródło tam gdzie potrzebujesz w plikach wideo czy w menedżerze plików i wpisujesz smb://[ADRES SWOJEGO DYSKU]:445/

[ADRES SWOJEGO DYSKU] to IP dysku sieciowego.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
(01-02-2019, 03:24 PM)artpaw napisał(a): do dej pory dodawałem źródło  wybierałem dysk i było git a teraz jakieś czary mary Smile  byłbym wdzięczny za kolejną podpowiedź

Faktycznie nie można teraz w Kodi 18 wybrać w prosty sposób udostępnionego zasobu. U mnie działa cały czas. Aktualizacja do Kodi 18 nic nie zmieniła. Mogę edytować źródło. U Ciebie trzeba ręcznie dodać udostępniany zasób.

Dodaj źródło wideo-> Przeglądaj -> Dodaj lokalizację sieciową...
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
ok dziękuje po raz kolejny jutro wrócę z pracy to sprawdzę i dam znać a tym czasem bardzo dziękuję za tak szybką i konkretną odpowiedź pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#8
Ustawienia->Uslugi-->Klient SMB-> Minimalna wersja protokołu, ustawić na brak lub SMB1 lub pokombinować z wersjami
Odpowiedz
#9
niestety nie chce działać żadna z opcji i za każdym razem wyskakuje błąd Invalid argument


ok już ogarnąłem i dyski są widoczne dziękuje za nakierowanie Smile

Ps tak z ciekawości to wcześniej mi nie widziało bo wpisywałem ten sam adres dysku co na komputerze przy mapowaniu sieciówki a skorzystałem ze ścieżki kodi na laptopie i tam on ten dysk widzi pod innym adresem i nie mam pojęcia dlaczego ale ważne że działa w taki czy inny sposób
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości