Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przycinanie telewizji
#1
Android box TV Zoomtak T8V
Połączenie z internetem na kablu z prędkością pobierania do 300 mbps.

Moim problemem jest jak oglądam telewizję przez mtv-guide przez serwis weeb.tv. Włączam kanał i chodzi dźwięk płynnie a obraz od czasu do czasu ma delikatne klatkowanie, da się oglądać, ale jest to wyczuwalne i irytujące. Kiedy wejdę bezpośrednio na wtyczkę weeb.tv klatkowanie jest dużo gorsze. Mam kodi 18, więc najnowsze. Przy poprzedniej wersji kodi 17.6 gdy włączałem telewizję przycinało na początku po włączeniu i po jakimś czasie obraz zatrzymywał się na 2 sekundy po czym już chodził płynnie, ale przynajmniej wiedziałem, że po tym ścięciu będzie dobrze, a teraz nie wiadomo.

Jak pozbyć się klatkowania, przecież internet jest szybki?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Wejdź w ustawienia mtvguide → Wideo → Animacja maksymalizacji okna odtwarzania (odznacz)
Odpowiedz
#3
Nie mam tej funkcji niestety zaznaczonej.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#4
,, Problemem zapewne jest brak odświeżania częstotliwości do liczby klatek. Sprawdź czy masz ustawione w menu:
Odtwarzacz → Dostosuj częstotliwość (•)
System → Wyświetlacz → Biała lista (zanacz rozdzielczości w 1080p) ''
Odpowiedz
#5
Jest tak teraz po ustawieniu ale jakiejś różnicy dalej nie ma w odtwarzaniu. [Obrazek: 44ce88d786ad8cde275fb71dc5e01864.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 19e5dd2b65c79ea8b1953fd8af94f1c1.jpg]
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#6
Bo masz zaznaczoną tylko 1920x1080p 60Hz , wejdź w białą listę i pozaznaczaj resztę częstotliwości która będzie Ci dopasowywać do określonej liczby klatek.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Najgorzej ze sie nie da Smile W białej liście jak wejdę jest tylko to 1920 1080 60.00Hz

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#8
Możesz sprawdzić jeszcze z innym kablem hdmi lub ustawieniami display mode w android tv (trzeba poszukać). Posiadasz amlogic w tym pudełku więc rozważ korzystanie z Coreelec jeśli interesuje Cie tylko kodi a poprawi Ci się płynność wideo i działania samego kodi.
Odpowiedz
#9
To chyba może być zależne od kanału? Wchodzę w NatGeo - tnie. TVP1 i Eleven płynnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#10
Nie wiem z jakich źródeł korzystasz, założyłem że problem tyczy się każdego odtwarzanego kanału. Przetestuj na WP pilot i zobacz czy problem tam występuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości