Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi Android pliki na Windows 10
#1
Witam,


Od jakiegoś czasu szukam alternatywy dla sherowania plików z WIN10 do Android Kodi. 

Do tej pory robiłem to przez upnp/dlna, gdzie musiałem na laptopie w WIN10 mieć zainstalowanego grubego klienta Kodi.
Wiem, że można udostępnić pliki w WIN10 i teoretycznie zobaczyć, je w Kodi przy połączeniach SMB, próbowałem różnych kombinacji,  ale nic nie działa.

Macie jakieś doświadczenie w temacie? Ktoś może potwierdzić, że to działa?

Gdzieś czytałem, że WIN10 już nie wspiera starej wersji SMB.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
To powinno rozwiązać Twój problem → By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Sprawdzałem tego linka, przejże jeszcze raz. Btw. ktoś może potwierdzić czy takie rozwiązanie działa?
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Udało się, dzięki chłopaki. Ustawiłem w Kodi w opcjach od SMB, grupę roboczą. W opcjach Windowsa wyłączyłem opcje o pytanie o hasło, i udostępniłem foldery jak pokazał kolega wyżej. Wszystko działa, filmy, seriale - nie pokazuje wszystkich folderów i podfolderów? , muzyka, zdjęcia. Wszystko pięknie puki nie wyłączyłem Kodiego, już nie chce się uruchomić ... niestety aplikacja Kodi została zatrzymana, chyba czeka mnie reinstalacja i konfiguracja od nowa Sad
Odpowiedz
#6
Hej, wracam z tematem...
Dziś zauważyłem, że cześć plików nie chce się otworzyć, pokazuje się ikonka ładowania i nic się nie dzieje, brak jakiś wpisów w logach. Tyczy to seriali i filmów. Przeleciałem sporo opcji, zmieniając co mi wpadło w oko i nic. Na upnp nie ma takiego problemu.

Edit:
Zainstalowałem inny program z obsługą smb na Androida, nie odtwarza tych samych plików. Wygląda, że to sprawa po stronie Windowsa...
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Hej, problem rozwiązany. Problemem okazało się wyłączenie hasła przy sherowaniu folderów. Jakiś bug w Windowsie. Założyłem konto lokalne na które loguje się w Kodi. Wszystko hula, aż miło.
Odpowiedz
#8
(07-03-2019, 09:47 AM)BenLomax napisał(a): Hej, problem rozwiązany. Problemem okazało się wyłączenie hasła przy sherowaniu folderów. Jakiś bug w Windowsie. Założyłem konto lokalne na które loguje się w Kodi. Wszystko hula, aż miło.

Cześć, czy mógłbym prosić o dokładniejszy opis rozwiązania problemu? U mnie wygląda to podobnie: folder udostępniony w Win10 , w Kodi na Android TV przy dodawaniu źródła wybieram Otoczenie Sieciowe Windows (SMB) i tam pusto.

Napisałeś wcześniej - "Ustawiłem w Kodi w opcjach od SMB, grupę roboczą." - gdzie w Kodi można to ustawić?

O co dokładnie chodzi w zdaniu "Problemem okazało się wyłączenie hasła przy sherowaniu folderów" ? Gdzie w Win to zmienić? Chodzi o tą opcję "Udostępnianie chronione hasłem" w Zaawansowanych ustawieniach udostępniania?
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości