Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 18 biała lista
#1
W ustawieniach rozdziałki ekranu mam tylko opcję 1080p czy istnieje jakaś wtyczka lub skórka do kodi 18 leia aby można było ustawić interfejs i odtwarzanie w 4K? Heart
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Z tego wynika że twoje urządzenie + tv + kabel hdmi są w stanie tylko rozdzielczość 1080p odtworzyć. Interfejs 4k nie jest raczej wskazany - developerzy kodi sami przyznają że więcej szkód niż pożytku z tego. Natomiast - jeśli film będzie w 4K to kodi bez problemu go odtworzy (o ile sprzęt czyli android na boxie na to pozwoli).
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
(16-02-2019, 11:15 AM)Tomek napisał(a): Z tego wynika że twoje urządzenie + tv + kabel hdmi są w stanie tylko rozdzielczość 1080p odtworzyć. Interfejs 4k nie jest raczej wskazany - developerzy kodi sami przyznają że więcej szkód niż pożytku z tego. Natomiast - jeśli film będzie w 4K to kodi bez problemu go odtworzy (o ile sprzęt czyli android na boxie na to pozwoli).
Nie jest to prawdą, gdyż bez problemu przepuszczam materiały 4k przez boxa z serwera lub z YouTube. Mam ten kłopot tylko z kodi

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
Ustawienie rozdzielczości w system - ustawienia - wyświetlacz nie ma wpływu na odtwarzany materiał - to tylko rozdzielczość GUI. Jest tam owszem biała lista - która pozwala na ustawienie rozdzielczości które mogą być zmieniane. Domyślnie tam nic nie ma. Sprawdź czy tam masz żądane przez siebie rozdzielczości i je zaznacz. Jeśli nie ma, to oznacza że sprzęt (box/kabel/tv) nie zgłasza prawidłowo rozdzielczości.
Kolejną rzeczą jest urządzenie - ale tego nie przyjmujesz do wiadomości - które może po prostu w połączeniu z kodi może źle działać (albo kodi w połączeniu z danym urządzeniem - kolejność dowolna). Niestety - kodi na androida zawsze miało swoje ułomności związane z wydajnością i kilkoma innymi rzeczami.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Jest tu prawdopodobna ułomności którą odpisałeś kodi - android. Na pewno nie kabel i ustawienia boxa, to już wyeliminowałem. Yutube z apki śmiga w 4K bez problemu, Yutube z wtyczki w kodi tylko 1080. W wersji 17.6 chodził w 4k, teraz niestety nie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#6
(16-02-2019, 11:37 AM)Tomek napisał(a): Ustawienie rozdzielczości w system - ustawienia - wyświetlacz nie ma wpływu na odtwarzany materiał - to tylko rozdzielczość GUI. Jest tam owszem biała lista - która pozwala na ustawienie rozdzielczości które mogą być zmieniane. Domyślnie tam nic nie ma. Sprawdź czy tam masz żądane przez siebie rozdzielczości i je zaznacz. Jeśli nie ma, to oznacza że sprzęt (box/kabel/tv) nie zgłasza prawidłowo rozdzielczości.
Kolejną rzeczą jest urządzenie - ale tego nie przyjmujesz do wiadomości - które może po prostu w połączeniu z kodi może źle działać (albo kodi w połączeniu z danym urządzeniem - kolejność dowolna). Niestety - kodi na androida zawsze miało swoje ułomności związane z wydajnością i kilkoma innymi rzeczami.

Co to oznacza, że sprzęt nie zgłasza prawidłowo rozdzielczości? Mam Kodi na tv 4k z Android i na białej liście mam tylko jedną rozdzielczość 1920x1080? Film w 4k z Kodi nie idzie plynnie. Jakieś sugestie?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Jeśli nie idzie płynnie, to oznacza że jest źle ustawiona częstotliwość odświeżania - film ma pewnie 24Hz a kodi/tv go odtwarza w 60Hz.
Sprzęt nie wyrabia przy zmianie odświeżania z 24 na 60 i klatkuje.
Rozwiązanie - może go nie być. Jak dla mnie te wszystkie Androidy na TV są dość ułomne i mocno uzależnione od tego co producent TV chce... I spotkałem się już z sytuacją że android na TV nie pozwalał na takie zmiany jak poniżej.
Ale spróbuj zerknąć w opcje w kodi:
Ustawienia - odtwarzacz - Dostosuj częstotliwość odświeżania: po uruchomieniu/zatrzymaniu.
Ale wiele androidów ma problem z tą funkcjonalnością.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
(27-01-2020, 06:23 AM)Tomek napisał(a): Jeśli nie idzie płynnie, to oznacza że jest źle ustawiona częstotliwość odświeżania - film ma pewnie 24Hz a kodi/tv go odtwarza w 60Hz.
Sprzęt nie wyrabia przy zmianie odświeżania z 24 na 60 i klatkuje.
Rozwiązanie - może go nie być. Jak dla mnie te wszystkie Androidy na TV są dość ułomne i mocno uzależnione od tego co producent TV chce... I spotkałem się już z sytuacją że android na TV nie pozwalał na takie zmiany jak poniżej.
Ale spróbuj zerknąć w opcje w kodi:
Ustawienia - odtwarzacz - Dostosuj częstotliwość odświeżania: po uruchomieniu/zatrzymaniu.
Ale wiele androidów ma problem z tą funkcjonalnością.

Mam tę opcję ustawioną już wcześniej. Nic nie daje. Automatyczny dobór odświeżania da się w tv ustawić dla wyjść HDMI ale niestety nie dla aplikacji
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
(27-01-2020, 08:47 PM)Ocevi napisał(a):
(27-01-2020, 06:23 AM)Tomek napisał(a): Jeśli nie idzie płynnie, to oznacza że jest źle ustawiona częstotliwość odświeżania - film ma pewnie 24Hz a kodi/tv go odtwarza w 60Hz.
Sprzęt nie wyrabia przy zmianie odświeżania z 24 na 60 i klatkuje.
Rozwiązanie - może go nie być. Jak dla mnie te wszystkie Androidy na TV są dość ułomne i mocno uzależnione od tego co producent TV chce... I spotkałem się już z sytuacją że android na TV nie pozwalał na takie zmiany jak poniżej.
Ale spróbuj zerknąć w opcje w kodi:
Ustawienia - odtwarzacz - Dostosuj częstotliwość odświeżania: po uruchomieniu/zatrzymaniu.
Ale wiele androidów ma problem z tą funkcjonalnością.

Mam tę opcję ustawioną już wcześniej. Nic nie daje. Automatyczny dobór odświeżania da się w tv ustawić dla wyjść HDMI ale niestety nie dla aplikacji
No to zapewne mamy kolejną wadę androida w tv. Nic nie zrobisz. Niestety tv z androidem to nie najlepszy pomysł. Działa to średnio w porównaniu do boxa, ma dużo ograniczeń, producent po roku zapomina o wsparciu (nie licz na aktualizację andka - na boxie możesz sobie zawsze coreelec zainstalować i być przez lata aktualnym)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości