Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi 3b Karta Micro SD
#1
Witam

Zwracam się z pytaniem do użytkowników raspberry pi - macie/mieliście jakieś problemy z kartami micro SD?
Niedawno zakupiłem karte ADTA 32gb UHS-1. Po instalacji wszystko działa ok dzień lub dwa, a później malina nie chce się uruchomić - zaskakuje za 10 tym razem albo coś koło tego.
zrobiłem reinstalkę ale znów jest to samo...
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Na swojej malinie używam karty z gearbest (Alfawise 32GB Micro SD Class 10 UHS-1 Memory Card) i nie ma problemu ale często czytałem na forach, że maliny lubią zepsuć kartę.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
u mnie czesto gdy nie ma prądu nie chce sie pozniej wlaczyc i jest czarny ekran, pomaga wyciagniecie i wlozenie karty... trzymaj ją cały czas podlaczoną pod prąd, moja ma 2 lata i odlaczam tylko jak gdzies wyjezdzam.
Odpowiedz
#4
Moja karta padła ostatecznie - sypie błędami i nie da się uruchomić systemu.
Kupiłem kartę kingston serii industrial niby lepsza i trwalsza od zwykłych, poczekam jednak z instalacją może wreszcie wydadzą stabilne OSMC z kodi 18.
Odpowiedz
#5
LibreELEC stabilnie śmiga na Rpi.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Może i warto by przetestować... OSMC jest moim zdaniem najlepsze na malinę, ale za to tempo wydawania aktualizacji mają najwolniejsze
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(21-02-2019, 01:14 PM)jon1022 napisał(a): Może i warto by przetestować... OSMC jest moim zdaniem najlepsze na malinę, ale za to tempo wydawania aktualizacji mają najwolniejsze

najlepsze pod jakim względem? OSMC wspiera to samo co raspbian czyli debian z pełnymi jego możliwościami, a co za tym idzie może nieznacznie obciążać system, libreelec to tylko kodi, wydaje się być nieznacznie szybsze i stabilniejsze..
OSMC polecam tym którzą są zainteresowani uruchomieniem jednocześnie innych usług: Samba, OpenVPN, Apache/PHP/MySQ albo korzystania z GPO - np hyperion

Jeśli chodzi o lekkość i stabilność to libreelec - bez zbędnych dodatków.
Odpowiedz
#8
Witam. Jak mogę to wtrącę swoje dwa grosze Smile. Jeśli chodzi o kartę SD to polecam SanDisk Ultra HC 1 Clas 10 ta czerwono szara nie inna jest zemną i z moim RPi od samego początku a ostro ją tyrałem przez 1,5 roku robiła nawet za pamięć ram i nic z nią złego się nie dzieje. A jeśli chodzi o system to dla mnie nr 1 jest To : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. robi naprawdę świetną robotę. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Właśnie wolę mieć w pełni funkcjonalny Linux niż okrojony jak w libreelec.
Kiedy ostatnio testowałem libre był problem nawet z tak prostą sprawą jak wyłączenie wbudowanego wifi.
Na forum libreelec była instrukcja jak to zrobić - tylko że żaden sposób nie działał.
Po drugie w OSMC najlepiej działa moja karta wifi (RTL8811)
Po trzecie ma opcje overclocking i dostęp do config.txt prosto z poziomu systemu - co też się przydaje.
Odpowiedz
#10
(16-02-2019, 12:14 PM)jon1022 napisał(a): Witam

Zwracam się z pytaniem do użytkowników raspberry pi - macie/mieliście jakieś problemy z kartami micro SD?
Niedawno zakupiłem karte ADTA 32gb UHS-1. Po instalacji wszystko działa ok dzień lub dwa, a później malina nie chce się uruchomić - zaskakuje za 10 tym razem albo coś koło tego.
zrobiłem reinstalkę ale znów jest to samo...

Jeśli używasz raspbiana, to żywotność karty wydłużysz wpisując w terminalu komendę : sudo nano tmpfs /var/log tmpfs defaults,noatime,nosuid,mode=0755,size=100m 0 0
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości