Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Nvidia Shield / MiBox] Refresh Rate tool
#1
Jezeli kogos interesuje to 

MiBox:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Shield:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: zbigzbig20, mjw
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Działa to tylko na Nvidii czy na takim Mi Boksie też? Bo kiedy chcę włączyć autoodświeżanie w Smart Youtube TV, to pojawia się dymek, że urządzenie tego nie obsługuje.
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
Jeszcze jedna drobna aktualizacja.

- "0" przywraca domyslne systemowe
- "1" ustawia 23.976
- "2" ustawia 24.00
- "3" ustawia 50.00
- "4" ustawia 59.97
- "5" ustawia 60.00
- "6" ustawia 120.00

Jezeli TV nie obslugije wybranej wartosci, przywraca domyslna systemowa.

Zrobilem tak bo trafilem wlasnie na Netflixie na material w dokladnie 24.00fps (drzewo krwi)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz w Netflixie.
Jeżeli odpali sie jakis material i przelaczy refresh rate za pomoca mojej apki lub tvhz na wlasciwe (np. z 60hz na 23.97hz) to odtwarzacz nadal bedzie stosowal stary pulldown i bedzie szarpalo.

Aby odtwarzacz "zalapal" nowy refresh nalezy przelaczyc na inny material, np inny odcinek, albo wyjsc do menu glownego i poczekac az odpali trailer w tle.
Samo przerwanie odtwarzania, przewijanie, czy nawet wyjscie z aplikacji i powrot nie zadziala (chyba ze wymusimy zatrzymanie aplikacji).

A najlepiej poprostu przelaczyc refresh przed odpaleniem materialu Wink
Odpowiedz
#6
Witam, dodałem menu OSD oraz proste ustawienia.
Aby dostać sie o ekranu ustawien wchodzimy:
Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Refresh Rate > Ustawienia

- Voice button: odpalanie OSD za pomocą przycisku mikrofonu na orginalnym pilocie. Odpala również wyszukiwanie głosowe (tak, oba okna naraz). Ja osobiście nie korzystam nigdy z wyszukiwania glosowego. Mozna je wylaczyc w Ustawienia > Aplikacje > Google > Wyłącz. Wowczas mamy dedykowany przycisk do refresh rate Smile

- Numeric buttons: Aktywuje przełączanie za pomocą 0-9 na pilotach ktore takie je posiadają. Klawisz 8 aktywuje menu OSD.

- Predefined defualt changes: Aktywuje automatyczna zmiane przy uruchamianiu polskich vod na 50Hz.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Jezeli ktos korzysta z apki do zmiany refresh rate to tutaj jest oficjalny topic:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości