Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi18 przycina
#1
Witam

Wczoraj puściłem parę filmów przez DLNA Serviio do TV o poniższych :
Bitrate .....................: 46.6 Mbps
Bitrate .....................: 65.6 Mbps
Bitrate .....................: 46.2 Mbps
Bitrate .....................: 47.8 Mbps

Na ekranie pojawiają się takie mikrozacięcia. Na kodi17 tego nie było. Na odtwarzaczu VLC też nie ma tych mikrozacięć.
Czym to może być spowodowane?

Update/
Na każdym filmie puszczonym w Kodi18 mam takie mikrozacięcia.
Da się jakoś wrócić do Kodi17?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
A akceleracja sprzętowa w ustawieniach włączona?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Akceleracja włączona.
Na Kodi 17.6 problem zniknął.
Dzięki
Odpowiedz
#4
Witam. Mam takie pytanie, bo nie mogę znaleźć u siebie opcji akceleracji. Mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu Kodi bezpośrednio na Raspberry Pi 3b+ wszystko bardzo wolno chodzi, zarówno w menu, nie mówiąc o filmach, po prostu pokaz slajdów. 
Pogrzebałem w ustawieniach GL Driver w Raspbianie i włączyłem opcję OpenGL desktop driver with full KMS. Teraz menu, filmy z dysku, czy też vod zaczęły dużo lepiej chodzić, ale jeszcze przycinają podczas ruchu mniej więcej na środku ekranu (takie przeplatające poziome paski). 
Przy tej opcji zauważyłem, że pokazujący się co jakiś czas po prawej stronie u góry piorunek też zniknął, ale mimo wszystko filmy nie osiągają zamierzonej płynności. Dodam jeszcze, że miałem przy najnowszym Raspbianie wgranego VLC media player i film dobrze odtwarzało przy opcji non-GL desktop driver, a po zmianie na OpenGL też przycina...
może ktoś pomoże w tej kwestii? 
P.S. Wiem, że LibreELEC byłby pewnie lepszy do samego Kodi, ale chciałem na systemie Raspbian zainstalować jeszcze kilka innych rzeczy, a nie chce się bawić co chwilę w przepinanie kart pamięci Wink
Z góry dzięki za każdą pomoc, pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
A musisz używać pełnego raspbiana?

Np. OSMC lub Xbian to pełnoprawne LINUX OS z dostępem do konsoli po SSH można instalować różne rzeczy, no i kodi działa na nich bez takich dziwnych problemów.

A co do "pioruna" na ekranie to radzę zakupić lepszy zasilacz orginalny ma 5.1V i 2.4A i na nim na 3B+ żadnych piorunów nie ma nigdy.
Słaby zasilacz może powodować różne problemy, uszkodzenia plików na karcie micro SD itp...
Odpowiedz
#6
Dziękuję za szybką odpowiedź.
To moje pierwsze kroki z Raspberry i Linuxem, więc myślałem, że jak zainstaluję wersję z "pulpitem" to będzie łatwiej  Wink  co do zasilacza, mam oryginalny zasilacz Sony 5.0V i 2.7A. 
Powiedz mi proszę, czy w Raspberry mogę wymieniać sobie karty pamięci z systemami tak bez problemu? Np. mam jedną kartę microSD z Raspbianem, drugą z libreELEC, trzecią z RetroPie itd. 
Drugie pytanie, skoro jesteśmy na forum Kodi, to czemu w wersji 17.6 nie ma tej akceleracji sprzętowej? Jaką wtyczkę polecasz, aby móc uruchomić materiały wideo z IPLA i TVP?  Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Z tą akceleracją to nie pomogę bo po prostu nie używam raspbiana...

Kart pamięci możesz mieć ile chcesz - wyłączasz prąd zmieniasz kartę i masz nowy system Smile 

wtyczka do TVP VOD jest  repo Mbebe ma nawet logowanie

Wtyczki do ipli to chyba raczej nie ma jakiejś sensownej - coś tam kiedyś było we wtyczce Telewizja Polska od sd-xbmc.org.
Ale nie było logowania kontent z DRM też nie działał - kiepskich można było obejrzeć w każdym razie Big Grin 

Przejrzyj sobie spis wtyczek - jest tu na forum taki temat aktualizowany na bieżąco:


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: michaleek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości