Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie z czystej ciekawości celem się douczenia :)
#1
Witajcie dobrzy ludzie Smile

Mam takie pytanie posiadam Kodi powyżej 18 na różnych platformach i jeśli chodzi o Windows to już tak z czystej rozpusty lubie sobie zmienić tzw. splash screen. Na Windowsie to banalnie proste podmieniam plik w moim przypadku C:\Program Files\Kodi\media\splash.jpg na dowolny inny "obrazek" i tyle. Pytanie czy cos takiego da się zrobić w LibreELEC jeśli tak to gdzie tego szukać. Żeby nie śmiecić po forum zapytam w tym samym wątku czy na Androidzie jest to możliwe? To jakby nic ważnego ale przyzwyczajenie bywa drugą naturą człowieka lubię mieć wszędzie tak samo  Smile, jeśli to możliwe proszę o jakąś podpowiedź.

windows 10: Kodi 18.1 Leia stable
Android: Kodi 18.1 Leia stable
LibreElek: Kodi 18.2 Leia RC (By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.)
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Na libreelec/coreelc masz 2 splashe -
1 - ten który jest używany przez system, przed startem kodi
Potrzebne jest połączenie ssh - celem zamontowania partycji do zapisu:
Cytat:mount -o remount,rw /flash
Następnie wrzucasz graficzkę do:
/flash/oemsplash.png

Reboot i powinno się pojawić twoje własne logo zamiast logo libreelec/coreelec

2 - ten używany przez kodi (czyli ten który sobie w windows podmieniłeś)
Wrzuć grafikę tu
/storage/.kodi/media/Splash.png
i chyba trzeba w advancedsettings ustawić By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. <splash>true</splash> (w coreelec jest domyślnie wyłączony)
(dla Androida to będzie chyba lokalizacja:
Device\Android\Data\org.xbmc.kodi\Files\.kodi\Media
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Dzięki zaraz posprawdzam. Za CoreElec tez się muszę zabrać ale jakoś brak mi odwagi, mam jakiegoś Tanixa model TX2-R2 i przymierzam się ale to muszę się wczytać w stosowny wątek od podstaw. Raz jeszcze dziękuję za podpowiedź.
Odpowiedz
#4
Coreelec jak libreelec - jeno szybszy...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Ja myślę, że tak jest właśnie nie przeraża mnie "praca" z nim tylko instalacja, ale jak widziałem opisane jest to przystępnie może uciągnę Smile Instalacja LibreELEC jest banalna zresztą dla mojego Asusa Eee PC to chyba było najlepsze wyjście. A do CoreELEC jestem jak najbardziej przekonamy już choćby dlatego że samo oprogramowanie na wspomnianym boxie jest co najmniej popiętrolone
Odpowiedz
#6
Instalacja coreelec to wrzucenie go na kartę (tak samo jak libreelec) + wgranie odpowiedniego dtb, które jest w folderze na karcie - nic nie trzeba ściągać.
Boxa masz takiego jak w opisie? EACHLINK H6 Mini - tu może być problem z coreelec bo chyba ten procek nie jest obsługiwany...
Tanixa model TX2-R2 - RK3229 - też słabo Sad O coreelec zapomni. Coś tam chyba libreelec próbował/próbuje na rockchip - ale nie wiem na jakim to etapie jest.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
No i wszystko jasne, ten Mini działa na Androidzie i nawet się spisuje. Myślałem że z tego tanixa coś wyczaruje, ale skoro jest tak no to pozostaje stara mądrość "nie śmierdzi, nie ruszaj" dziękuje raz jeszcze i już nie zawracam głowy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości