Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przypisanie klawisza pod audio i napisy OSD
#11
Oczywiście włączam te funkcje przy włączonym wideo na pełnym ekranie ale tak jak pisałem tylko w przypadku klawisza B się menu od dźwięku. Całą reszta jest tak jak pisałem w poprzednim poście.

Mam takie wrażenie jakby opcja z napisami nie była ogólnie dostępna w pliku konfiguracyjnym KODI dlatego jak się doda ją co keymaps to jej nie odtwarza. Jak już pisałem we wtyczce Keymap Editor nie miałem możliwości wyboru tej opcji. Jak mogę podejżeć domyślny plik xml z wszystkimi skrótami żeby to sprawdzić czy tam jest taka funkcja jak osdsubtitlesettings?
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Te literki to moje ustawienia ty możesz je zmienić na Q,L cokolwiek F1,F2

Jezeli masz jakieś programy zainstalowane które mają przypisane skróty ja miałem tak z programem do screenshot i nie odpalało mi skrótu ponieważ się gryzły...

plik: keymap.xml i wszystko ma działać zmien literki na inne


Z tego co widzę to nie na każdym dodatku działa poprawnie
Odpowiedz
#13
Ok. Dzięki za podpowiedź. Zmieniłem na F1 i już się menu pokazało. Czyli jakoś się z czymś gryzło.

Jeszcze powiedz mi jak to mogę wprowadzić pod kod od pilota?
Powiedzmy że mam kod: 63954 to wystarczy że wprowadzę ten kod zamiast litery w tym skrypcie czy jakieś cuda trzeba tworzyć?
Odpowiedz
#14
sprawdź powinno zatrybić 63954

ale trzeba dodać remote do keymap.xml

    <remote>
      <63954>ActivateWindow(osdsubtitlesettings)</63954>
      <63954>ActivateWindow(10124)</63954>     = osdaudiosettings
    </remote>
Odpowiedz
#15
Tak powinna wyglądać zawartość pliku keymap.xml??


<keymap>
 <global>
   <remote>
     <63954>ActivateWindow(osdsubtitlesettings)</63954>
     <63954>ActivateWindow(10124)</63954>
   </remote>
 </global>
</keymap>
Odpowiedz
#16
nie koniecznie możesz połączyć wszystko ale może być
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Nic z tego nie wyszło jak chodzi o pilota. Mój KOD: 61525

Próbowałem tak jak napisałeś tylko z tą różnicą że chcę samo menu osd od napisów włączyć.
Czyli na 2 sposoby sprawdzałem.

1.
<keymap>
 <global>
   <remote>
     <61525>ActivateWindow(osdsubtitlesettings)</61525>
   </remote>
 </global>
</keymap>
2.
<remote>
     <61525>ActivateWindow(osdsubtitlesettings)</61525>
</remote>
Brak reakcji
Odpowiedz
#18
nie wiem coś chyba źle to wpisujesz
sprawdź inne metody jest masa tutków na ten temat jak sobie nie poradzisz to ja podepne jutro pilota do laptopa i zobacze
Odpowiedz
#19
Niestety nie daje sobie z tym rady. Ogólnie używam wtyczki keymap editor do przypisywania klawiszy pilota bo jest bardzo prosta w obsłudze. Praktycznie wszystko mogłem w niej przypisać co chciałem ale z tymi napisami się nie da. Wygląda jak by ona z domyślnego pliku konfiguracyjnego brała te opcje.

Zacząłem przeglądać jak pliki konfiguracyjne tej wtyczki w storage/.kodi/addons/script.keymap/
Jest tam plik "actions.py" w którym jest pełno różnych akcji wpisanych. Zastanawiam się czy jak by się tu dopisało tą opcję z wywołaniem OSD napisów czy by to nie zadziałało.

Jeszcze się zastanawiam też czy dobry KOD pilota wpisałem do polecenia które mia dałeś. Bo ten KOD pilota to też odczytałem z tej wtyczki Keymap Editor.

PS.

Dodałem do wtyczki Keymap Editor w pliku actions.py do ścieżek active_window i do window taki wpis:
"OSDSubtitleSettings" , "OSD Subtitle Settings",
Pojawiły się w menu wtyczki te wpisy i dodałem kod pilota.

Już pięknie wszystko działa.
Dzięki za pomoc Jaca.
Odpowiedz
#20
No to jeszcze lepiej bo teraz każdy sobie będzie mógł edytować dodatek i pododawać wszystko co mu odpowiada

tutka zrób dla innych
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości