Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odtwarzanie filmu zawsze na wierzchu?
#1
Witam.
Mam takie pytanie na temat odtwarzania filmów w KODI. Kiedy odtwarzamy jakiś film w KODI czy to z dysku czy z jakiejś wtyczki to czasem się nam zdarzy że wciśniemy sobie backspace czy escape na klawiaturze czy pilocie. Ja używam głównie pilota w którym mam przypisane wszystkie skróty klawiaturowe których potrzebuje. No więc jak już wciśnie się przykładowo ESC to potem jest problem z odzyskaniem na ekranie obrazu. Ja zazwyczaj daje kilka razy ESC aż dojdzie do menu głównego KODI i kolejne naciśnięcie ESC pokazuje nam odtwarzanie filmu.

Moje pytanie brzmi tak:
Czy jest jakaś opcja że podczas odtwarzania materiału wideo da się zablokować materiał wideo przed wyjściem z jego odtwarzania?

Jak dla mnie w KODI podczas odtwarzania filmu naciśnięcie ESC czy backspace powinno dawać komunikat z zapytaniem: Czy chcesz przerwać odtwarzanie wideo? Tak /Nie
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Można pod klawisze esc ustawić po prostu stop.
W katalogu keymaps w profilu utwórz sobie plik key.xml a w nim:
<keymap>
    <fullscreenlivetv>
        <keyboard>
            <ESC>stop</ESC>
        <keyboard>
    </fullscreenlivetv>
    <fullscreenvideo>
        <keyboard>
            <ESC>stop</ESC>
        </keyboard>
    </fullscreenvideo>
</keymap>

Pisałem z głowy - nie wiem czy ESC zadziała, czy czasem nie trzeba przypisać pod <clear></clear>
Sprawdź też w ustawieniach swojej skórki czy nie masz "odtwarzaj video w tle" - nie wszystkie skórki mają tę opcję.
A w razie czego - klawiszem TAB wracasz od razu do filmu w tle.
Moje rozwiązanie ma tę zaletę, że ESC działa wszędzie indziej normalnie, tylko na filmach i tv robi stop.
Dla pilota musiałbyś sobie sprawdzić id poszczgólnych klawiszy (Keymap editor się przyda)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
OK. Przetestuje Twoje rozwiązanie. Mam nadzieję że to pomoże. Znam KODI już kilka lat a nigdy nie znalazłem rozwiązania tego problemu.
Dzięki z góry za dobrą radę.
Odpowiedz
#4
Sam się z tym borykałem - dzieciaki jak coś źle kliknęły to dawały wstecz na pilocie, w tle się dalej odtwarzało, a oni dalej kolejne szukali i dochodziło do momentów że nic nie działało.
To najprostsze rozwiązanie. Wciśnięcie esc powoduje zatrzymanie odtwarzania, a więc wyjdzie do menu z którego odtwarzanie się zaczęło. A potem ESC działa już normalnie...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Dobrze prawisz. Wina mu dajcie Smile
Odpowiedz
#6
Po przypadkowym cofnięciu, gdy jest na liście źródeł lub filmów można dać na pilocie w lewo, a by pokazało się menu i na dole jest pasek odtwarzacza, na którym po kliknięciu w "ekran" wraca do odtwarzania na pełnym ekranie.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości