Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi i filmy online?
#1
Witam,

pierwszy raz o Kodi usłyszałem kilka lat temu, wtedy korzystało się z Raspberry i kilka dni temu naszła mnie myśl aby też dołączyć do grona użytkowników Kodi. Wszedłem na forum i po przeczytaniu kilku wątków zacząłem się zastanawiać.

Mianowicie co by do moich skromnych wymagań pasowało? 

Interesuje mnie możliwość korzystania z Kodi i oglądania filmów online w przeglądarce, jakoś nie mam parcia na filmy z różnych źródeł w jakości 4k, nie musi być nawet 1080. Online zazwyczaj 720p.
Myślę, że tak samo Netflix i HBOGO jeśli mam dostęp to wystarczy w przeglądarce.

Szczerze mógłbym ze starego PC korzystać i puszczać na telewizor, ale po co taki duży klamot i taki głośny.
No i właśnie kiedyś używało się Malinki, teraz widzę są jakieś TV Boxy nawet. 

Co by do mnie trafiło w niskim budżecie aby śmigało Kodi i filmy online? I na jakiej platformie, Android? Jak z update takich Androidów czy tego się nie robi?
TV Box czy Raspberry a może jeszcze coś innego?

Mam nadzieje, że pytanie nie zbyt ogólne, ale mam też mniejsze wymagania od użytkowników z wątków początkujących które czytałem.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Cały numer polega na tym, że kodi umożliwia oglądanie filmów z pominięciem przeglądarki. Wrzuć na tego pc libreelec czyli linuksa z kodi, a następnie zainstaluj kilka wtyczek - fanfilm, Phantom (CDA), alltube, Netflix, HBO go. Nie musisz odpalać przeglądarki - wszystko ogarnie ci kodi.
Jednak na początek proponuję zapoznanie się ze stroną kodiwpigulce.pl oraz ogólnodostępnymi filmikami.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
(24-03-2019, 09:57 PM)Tomek napisał(a): Cały numer polega na tym, że kodi umożliwia oglądanie filmów z pominięciem przeglądarki. Wrzuć na tego pc libreelec czyli linuksa z kodi, a następnie zainstaluj kilka wtyczek - fanfilm, Phantom (CDA), alltube, Netflix, HBO go. Nie musisz odpalać przeglądarki - wszystko ogarnie ci kodi.
Jednak na początek proponuję zapoznanie się ze stroną kodiwpigulce.pl oraz ogólnodostępnymi filmikami.

Rozumiem, to rozjaśnia sytuacje. Tylko właśnie jakbym chciał tego PC czymś zastąpić to czym najlepiej? Raspberry czy TV Box wchodzi w grę?
Niech już jest to full HD nawet czy Raspberry Pi 2 uciągnie? Czy to już starsza technologia.


A ja jestem w trakcie przerabiania kodiwpigulce.pl także powoli do przodu z pomocą forum.
Odpowiedz
#4
Raspberry fajne, ale nie opłacalne. Jak dla mnie box na procku s905x, 2g/16 pamięci. Na to instalacja coreelec. Android nie jest demonem wydajności. A coreelec to linuks skrojony tylko pod kodi. Na forum mamy jeden z lepszych poradników, który poprowadzi cię krok po kroku.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
(25-03-2019, 05:28 AM)Tomek napisał(a): Raspberry fajne, ale nie opłacalne. 

Mógłbyś rozwinąć myśl? Używam Raspberry Pi 3 od roku czyli od początku mojej przygody z Kodi i nigdy nie miałem żadnych problemów. Wszystko śmiga i jakość jest OK (720/1080p). Wiele osób narzeka na Raspberry a jak widzę jak działa u szwagra jego MXQ Pro 4K Smart TV Box to mnie śmiech ogarnia bo do RPi nie ma wogóle startu.
Odpowiedz
#6
Fajne, bo możliwości spore. Nieopłacalne, bo za mniejszą kwotę masz boxa z s905x 2/16 czy więcej ram, na który wrzucasz coreelec i śmiga tak, że malinka się chowa. Boxy z Androidem to też dla mnie śmiech na sali.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości