Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONIEC Wtyczek Netflix,Amazon,HBOgo...
#11
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
I mean, Google's decision only affects (Google‐flavoured) Android; Linux, Windows, Mac, etc. platforms not controlled by Google should be unaffected.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Poczytałem trochę więcej o tej sprawie i wychodzi na to że Wtyczka do Amzon Prime działa już tylko w 480p nie tylko na androidzie ale też na linuxie (raspberry pi) i windowsie.
Kwestią czasu jest zatem aż Netflix i HBO również to wprowadzą, a wtedy zostanie nam tylko 480p - bez certyfikowanego androida i sprzętu.

Nie uśmiecha mi się wracać do androida Sad
Odpowiedz
#13
Odpowiedz
#14
Działa i będzie działał bo Shild ma certyfikat Widevine L1 podobnie jak kilka innych boxów np Xiaomi mibox.
Sprawa dotyczy innych sprzętów - raspberry pi, PC, boxów z zainstalowanym coreelec/libreelec...
Odpowiedz
#15
Czyli już na PC z libreELEC nie zobaczymy netflix w 1080p? Mi ogólnie już przestał całkiem prime video działać na LibreELEC. Nie odtwarza wcale już filmów.
Odpowiedz
#16
Sprawa jest trochę skomplikowana na dzień dzisiejszy:

Google wprowadziło zmiany w nowej wersji biblioteki Widevine polegające na wymuszeniu "vmp_validation"
które jest możliwe tylko na certyfikowanym sprzęcie typu nvidiashild,mibox,amazon firetv itp, na tych urządzeniach kodi i wtyczki amazon,netflix,hbo itp działają tak jak do tej pory.
Cała reszta - windows,linux może zostać odcięta od HD w każdej chwili - tak właśnie zrobił Amazon.
Pytanie tylko czy Netflix i HBO też się zdecydują na podobny ruch - czy też mogą zostawić to  tak jak jest.

Słabo to wygląda od strony szumnie zapowiadanej obsługi DRM w kodi 18 - mija ledwie 2 miesiace od premiery v18 a wygląda na to że większość użytkowników będzie miała tylko SD. Nie wiem czy ludzie od Kodiego nie przewidzieli takiego zagrania googla czy o co tu chodzi.

PS. informacja sprzed kilku godzin jakoby wtyczka Amazon znów działała w HD na coreelec, może ktoś potwierdzić ?
 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
@jon1022 sprawdziłem i u mnie na CE amazon działa w 540p...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#18
Czyli HD brak Sad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości