Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MXQPro+ nie łączy się z internetem po kablu
#1
Dzień dobry.
Od dłuższego czasu zaglądam tutaj jako nieopierzony jeszcze użytkownik. Z wielu rad skorzystałem.
Dzisiaj jednak muszę o taką poprosić:
Mam bowiem problem z TV Boxem MXQPro+ (z Androidem 6.0.1).
Otóż często jest tak, że oglądane filmy się zacinają lub długo się buforują.
Prawdopodobnie wąskim gardłem jest wifi, z którego to urządzenie korzysta.
Dlatego też postanowiłem podłączyć go kablem. Jest tam stosowne gniazdo,
dokupiłem switch i powinno działać...
Niestety nie jest tak różowo. TV Box nie łączy się przewodowo z internetem!
Może inaczej: czasem potrafi się połączyć i rzeczywiście wtedy filmy można oglądać
bez denerwujących przerw. Częściej jednak działa tylko wifi.
Czy można coś na to poradzić? Sprawdzałem kabel z różnymi gniazdami, sprawdzałem też różne
kable. Po podłączeniu dioda przy gnieździe migocze sygnalizując aktywność, ale nic z tego nie wynika.
Manipulowanie wtyczkami nic nie daje. Czasem po włączeniu urządzenie samo znajduje Ethernet, częściej jednak nie.
Czy ktoś może coś podpowiedzieć?
Krz. Sadowski
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(23-04-2019, 06:38 PM)zombiszczak napisał(a): Czy ktoś może coś podpowiedzieć?

W BOX-ie MXQPro+ => Rozłącz WIFI => wejdź w Ustawienia => Sieć => WIFI => kliknij na nazwę sieci z którą jest bieżące połączenie => Zapomnij sieć  => zrób restart BOX-a => na kilkanaście sekund odłącz zasilanie => włącz zasilanie => po uruchomieniu => podepnij kabel z routera => w BOX-ie MXQPro+ => wejdź w Ustawienia => Sieć => Ethernet => Opcje zaawansowane => Ustawienia IP => Statyczny => wpisz swój Adres IP => zatwierdź => sprawdź czy połączenie działa [Obrazek: a025.gif]

W ostateczności możesz pójść na całość, powrót do ustawień fabrycznych, po czym od razu łączyć się po kablu, z pominięciem włączania i uruchamiania połączenia przez WIFI [Obrazek: a015.gif]
Odpowiedz
#3
Ja bym dla pewności uruchomił CoreELEC aby wykluczyć problem sprzętowy.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości