Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libre ELEC MAC MINI 2007
#1
Witam

Jakiś czas temu udało mi się wygrzebać z szafy starego Maca Mini z 2007 R z Procem T5600 (core 2 Duo 1,83 Ghz i 2 GB RAM), po chwili walki z urządzeniem udało się postawić LibreELEC 7.0 Kodi 16.1 (Linux Kernel 4.4.x) jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów fullHD H.264 wszystko jest ok. Pojawił się problem z instalacją różnych dodatków takich jak skórki wtyczka do Netflix itp więc postanowiłem zrobić aktualizację do nowszej wersji i pojawił się inny problem w postaci obciążenia procesowa w stanie "bezczynności"

W przypadku LibreELEC 7.0 Kodi 16.1 (Linux Kernel 4.4.x) było

Rdzeń 1 - 3-6% Rdzeń 2 - 0%

W przypadku LibreELEC 8.0Kodi 17.2 (Linux Kernel 4.9.x) lub Kodi 17.6 (Linux Kernel 4.11.x)
LibreELEC 9.0 Kodi 18.1 (Linux Kernel 4.19.x) jest


Rdzeń 1 -5-10% Rdzeń 2 - 100%

Czym to może być spowodowane i co z tym fantem zrobić ? Wrócić do starej wersji która chodzi stabilnie ? Czy są gdzie paczki starych wtyczek dodatków do pobrania żeby działały z wersją KODI 16.1

Proszę o pomoc w sprawie
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Musiałbyś połączyć się przez SSH do libreelec i sprawdzić jaki proces obciąża procesor.

komenda:
top -a
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
dzięki postaram się to sprawdzić wieczorkiem zobaczymy co tam wadzi...
Jest jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem - fabryczny pilot Apple w wersji 16.1 działał teraz oczywiście nie ma takiej funkcji w ustawieniach
Odpowiedz
#4
Pilot jest na IR czy jak? Jeśli na IR to można go zmapować pewnie, radiowe też można mapować oraz BT jeśli LibreELEC widzi adapter BT.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Na IR
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
Wieczorem pogrzebie
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
(27-04-2019, 11:14 AM)mjw napisał(a): Wieczorem pogrzebie

dzięki, 
wyłączyłem usługę poleceniem: "systemctl stop atvclient.service" i obciążenie spada do normalnego poziomu, 
próbowałem też wyłączyć tą usługę na stałe poleceniem "systemctl disable atvclient.service" ale po restarcie systemu i tak się sama aktywuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości