Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodawanie okładek
#11
Każdy film i każda płyta ma swój katalog.

Na stronie masz to opisane:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

2.2 Przygotowanie filmów
Aby KODI radziło sobie z materiałami filmowymi należy:
  • Każdy film trzymać w oddzielnym katalogu
  • Nazwa katalogu powinna zawierać tytuł filmu
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
To tak robię i część filmów nie odtwarza przez liste dodanych. Podobnie widzę z pełnym menu BR/UHD nie odpala kodi mimo ze mam zaznaczone w ustawieniach w systemowym playerze a5 odpala od razu. Widzę że przy skanowaniu dyku kodi których filmów nie poszuka okładki albo info nie ma ich w ogolę do dodania w biblotece. A jaka wtyczka jest najlepsza do wyszukiwania infa i okładek? Próbowałem instalować webfilmbooster ale wywala błąd jednego pliku i nie mogę instalować
Odpowiedz
#13
"Każdy film trzymać w oddzielnym katalogu"
Tu się nie zgodzę bo filmy nie muszą być w różnych katalogach. Mogą być w jednym.

Obawiam się, że Kodi może sobie nie radzić z obrazami płyt BD.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#14
(08-05-2019, 04:28 PM)mjw napisał(a): Mogą być w jednym.

A ja się będę upierał przy oddzielnych folderach szczególnie dla filmów BR.
Jak wrzuci wszystko do jednego folderu jeden film będzie nadpisywał pliki drugiego.
I dla kilku filmów zostanie jeden plik index.bdmv...

Tym bardziej, że takie filmy scraper rozpoznaje po nazwie katalogu.
A jak za jakiś czas będzie chciał zwolnić miejsce na dysku to będzie wiedział co ma usunąć.
Odpowiedz
#15
Miałem na myśli filmy w plikach wideo, a nie obrazy BD. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#16
Nie rzucam do jednego folderu filmów.Pełna płyta składa się z takich podkatalogów BR/UHD:
główny folder z tytułem/BDMV (AUXDATA,BACKUP,BNJO,CLIPINF,JAR,META,PLAYLIST,STREAM,index,MovieObiect)/certificate(backup)/fab!(duplicate)
Więc tyle jest folderów i podfolderów obrazu płyty 1:1 więc nie da się wymieszć bo by się nadpisywały foldery podfoldery i pliki
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(08-05-2019, 05:40 PM)spinacz napisał(a): Nie rzucam do jednego folderu filmów.Pełna płyta składa się z takich podkatalogów BR/UHD:
główny folder z tytułem/BDMV (AUXDATA,BACKUP,BNJO,CLIPINF,JAR,META,PLAYLIST,STREAM,index,MovieObiect)/certificate(backup)/fab!(duplicate)
Więc tyle jest folderów i podfolderów obrazu płyty 1:1 więc nie da się wymieszć bo by się nadpisywały foldery podfoldery i pliki

Wcześniej pisałeś, że zawartość płyty kopiujesz do folderu z filmami.

A druga płyta ma takie same foldery...
I jak byś wrzucał w ten sposób kilka płyt do jednego folderu to by się wszystko pomieszało.

Musisz dla każdej płyty dać folder, którego nazwa to tytuł filmu. Wtedy scraper ma możliwość rozpoznania filmu i doda go do biblioteki.

Napisz jaką masz nazwę dla folderu z filmem BR, którego nie dodało do biblioteki.
Ustawienia -> Dziennik zdarzeń - tam będziesz mógł zobaczyć błędy podczas skanowania do biblioteki.
Odpowiedz
#18
Każdy folder ma nazwe filmu dopiero tam są te szystkie foldery i podfoldery jakie wymieniłem płyty próbowałem polską i oryginalną angielska chodzi o tytuły i to sam jak dodam do listy i jak wyszukuje info albo okładki nie ma róznicy
np. 300 Poczatek Imperium,Argo, itp. 116 filmów może z 60 rozpoznaje i dogrywa poprawnie nawet rok podawałem filmu do nazwy uzywałem the movie database i innych serwisów
Odpowiedz
#19
(08-05-2019, 06:06 PM)spinacz napisał(a): np. 300 Poczatek Imperium

U mnie folder jest z nazwą jak niżej i film jest dodany do biblioteki:
300 Początek Imperium (2014)

Ale jak dodawałem źródło i określałem zawartość jako filmy to przed pierwszym skanowaniem do biblioteki w ustawieniach scrapera wybrałem język polski.
Jeżeli tego nie zrobiłeś to wyczyść bibliotekę, usuń źródło i zrób to jeszcze raz a dobrze.

Edycja.
Czy ten film masz w jednym pliku czy jest to kopia płyty BR?
Dla kopii plików z płyty BR istotna będzie nazwa folderu. Dla filmów w jednym pliku (np.:mkv) istotna jest nazwa pliku.
Odpowiedz
#20
Wszystkie kopie 1:1 gdzie sie ustawia na Pl i jak się czyści bo jak ręcznie usuwam to co utworzyłem to po skanowaniu i tak zostaje?

kopie wypakowanych obrazów są 100% sprawne BR bo mam Mede8er MED600x3DWP i dodaje do ulubionych i czyta od kopa a okładki dodaje ręcznie jak nie znajdzie wystarczy plik nazwać folder tylko UHD(sprawdzane na PC) nie czyta i kupiłem A5 i takie problemy z androidem linux lepszy jest
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości