Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze darmowe lub najtańsze sposoby na pobieranie filmów/seriali
#1
Witam, jestem ciekaw waszych doświadczeń i sposobów na oglądanie/pobieranie filmów i seriali z internetu.
Nie wiem czy forum poświęcone Kodi to dobre miejsce na takie pytania, bo zapewne większość osób tutaj używa darmowych streamow lub Real-Debrid.

Jak dla mnie z darmowych sposobów najlepsze są:

1. Torrenty - najlepsza jakość, lecz gorzej już z wersją z Lektorem lub jak ktoś woli z dubbingiem. No i tutaj jest największe ryzyko względem prawa.
2. Strony streamingowe typu Filip.cc, minus to dużo reklam, ale to da się zniwelować przez użycie Kodi, lecz kolejnym minusem jest wolny transfer i słaba jakość wideo.

Innych darmowych sposobów chyba nie ma, można jeszcze pobierać ze stron typu catshare, Rapidu, fileshark, ale transfer również mamy obcięty do ~200KB/s

Najlepsze płatne sposoby:

1. Real-Debrid + streaming/pobieranie z serwisu torrentów (bez wysyłania, więc legit). Niby daje nam jeszcze źródła premium, ale często nie działają, a jakość też nie powala.
2. VPN + Torrent, dobry VPN wychodzi chyba dosyć drogo, ale niby "poruszamy" się w tajnym tunelu, tylko z tego co się dowiedziałem to nie zawsze możemy być w 100% pewni swojego bezpieczeństwa bo np. zamiast łączyć się z VPN, DNS łączy nas bez niego, przez co i tak się wystawiamy. To się chyba nazywa dnsleak, ale nie jestem pewien, może ktoś coś dopowie.
3. Chmury do pobierania torrentów, działają tak jak Real-Debrid, ale wychodzą drożej (chyba że są jakieś tańsze) np. offcloud, można nawet na dropboxa/google drive pobierać. Cena 9,99$/msc lub 70$/rok
4. Konta premium na fileshark, Rapidu, catshare, ludzie wrzucają tam materiały w dobrej jakości, lecz przykładowo cena Rapidu 25zl/msc, dłuższe pakiety wychodzą taniej

Podsumowując za darmo albo ryzykujemy, albo użeramy się z wolnym transferem lub słaba jakością. Niby w polsce pobierając zagraniczne filmy przez P2P możemy czuć się bezpiecznie udostępniając je (na tym polega sieć BitTorrent) bo zagranicznych nikt się niby nie czepia, jak już to ścigają ludzi za polskie filmy. Oczywiście aby do tego doszło musimy ten film/serial udostępniać.

Z płatnych chyba najlepiej wypada Real-Debrid, używając go stricte do torrentów, możemy się spokojnie "zaspokoić", lecz słyszałem także że z niektorymi trackerami nie radzi sobie za dobrze, oraz nie wysyła, więc gdzieś również może to stanowić problem.

Czy ktoś z was ma jakiś sposób warty uwagi?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(13-05-2019, 01:58 PM)dabroviec napisał(a):  w polsce

Co to ma być?! 

dabroviec napisał(a):jestem ciekaw waszych doświadczeń i sposobów

I z tą "ciekawością " pozostaniesz [Obrazek: s040.gif]
Odpowiedz
#3
@dabroviec pobierając jakikolwiek torrent z publicznego trackera nawet będąc w PL nie możesz czuć się bezpieczny zwłaszcza z osłoniętym IP lub lewym VPN. Kolejny absurd to płacenie za premium wyżej wymienionych kont za najpewniej pirackie treści. Podsumując radziłbym Ci zakup VPS do torrentów do kodi a nawet z możliwością utworzenia VPN ale coś mi mówi że nie jesteś w tym biegły.
Odpowiedz
#4
Cytat:pobierając jakikolwiek torrent z publicznego trackera nawet będąc w PL nie możesz czuć się bezpieczny zwłaszcza z osłoniętym IP lub lewym VPN.
Tak wiem, chodziło mi o to że w Polsce były fale ścigania ludzi głównie za ściąganie polskich produkcji np. głośna afera z filmem "Wkręceni". Z zagranicznymi produkcjami nie było tak głośno, co oczywiście nie znaczy że nikt nie miał z tego problemów.

Cytat:Kolejny absurd to płacenie za premium wyżej wymienionych kont za najpewniej pirackie treści.
Jest jakość i legalne pobieranie, dlaczego więc jest to absurdem? Nie mówię że to najlepsza opcja. Są także serwisy które dają dostęp do wszystkich tych stron.

Cytat:Podsumując radziłbym Ci zakup VPS do torrentów do kodi a nawet z możliwością utworzenia VPN ale coś mi mówi że nie jesteś w tym biegły.
Kiedyś coś tam kombinowałem z VPS, ale chwilę, dla zabawy. Masz rację, nie jestem w tym biegły. Ale czytałem że VPS dla pobierania torrentów to też tak średnio, większość tego zabrania.

(13-05-2019, 02:40 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(13-05-2019, 01:58 PM)dabroviec napisał(a):  w polsce

Co to ma być?! 

Taki kraj, fakt, powinienem napisać z dużej litery.
Odpowiedz
#5
(13-05-2019, 03:51 PM)dabroviec napisał(a): Taki kraj

Dla Ciebie, może tylko "taki kraj", dla mnie nie...Do widzenia  [Obrazek: g045.gif]
Odpowiedz
#6
Nie wiem po co coś piszesz..
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Jeśli chodzi o kilkudziesięcio gigabajtowe pliki to chyba tylko torrenty i serwisy typu RD. Moim zdaniem mija się z celem chyba że ma się telewizor wielkości ściany Wink

Do plików FHD, które można znaleźć np poprzez FanFilm lub 4K ze znośnym bitratem których na FanFilm nie ma, używam twojlimit .

Reszta to streaming live tego co jest na FanFilm plus serwisy VOD typu Netflix, HBO GO itp.
Odpowiedz
#8
Korzystam od dłuższego czasu z RD i nie wyobrażam sobie korzystania z Kodi bez tego cuda. 
Oczywiście nie można używać go z prywatnymi trackerami z torrentami - do tego mam w domu serwer NAS z OpenMediaVault i klientem torrent dla prywatnych trackerów.
RD do streamów i publicznych torrentów wystarcza idealnie. 

Wcześniej korzystałem z wtyczki typu Elementum/Pulsar/Quasar (P2P) z VPN i też działało wyśmienicie. 
HBO Go mam podzielone na kilka osób tak samo jak Netflix. Jednak już nie zbyt korzystam z Netflixa.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
(14-05-2019, 11:12 AM)mjw napisał(a): Korzystam od dłuższego czasu z RD i nie wyobrażam sobie korzystania z Kodi bez tego cuda. 
Oczywiście nie można używać go z prywatnymi trackerami z torrentami - do tego mam w domu serwer NAS z OpenMediaVault i klientem torrent dla prywatnych trackerów.
RD do streamów i publicznych torrentów wystarcza idealnie. 

Wcześniej korzystałem z wtyczki typu Elementum/Pulsar/Quasar (P2P) z VPN i też działało wyśmienicie. 
HBO Go mam podzielone na kilka osób tak samo jak Netflix. Jednak już nie zbyt korzystam z Netflixa.

Czyli do tych prywatnych trackerów nie używasz VPN? Jest to na tyle bezpieczne?

A czy używał ktoś seedboxow? Rozumiem że to działa podobnie jak Real-Debrid z torrentami. Dodajemy, pobiera się na ich serwer, nastepnie pobieramy przez FTP. Ciekawi mnie czemu nie pozwalają na pobieranie z publicznych trackerow? Właśnie żeby nie wpaść?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości