Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świeży Mecool KIII Pro (S912-3G)
#1
właśnie trafił do mnie świeży Mecool KIII Pro
(prezent od takich ,których interesują listy kanałów)  [Obrazek: smile.png] 

no i jak na razie dużo muszę poczytać na jego temat ,co,jak i gdzie .
Myślałem ,że po opanowaniu Linuxa , będzie spokój ,a tu znowu trzeba czerpać wiedzę i uczyć się czegoś nowego.A wiek już taki ,że ciężko wchodzi  [Obrazek: biggrin.png] 

Co byście zaproponowali ,aby mu zaaplikować na początek?
generalnie tuner będzie mi służył do tworzenia i aktualizacji list kanałów.
A z czasem ,kto wie ,może zrezygnuję z Linuxowych  [Obrazek: smile.png]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Używałem tunera na Androidzie z Cccam ale z przyzwyczajenia wrzuciłem na ten tuner enigma2. Daj znać jak się to sprawuje bo myślałem kiedyś o kupnie tego boxa ale jednak cena mnie odstraszała. Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Mniej więcej opanowałem tego boxa , głównie pod względem tworzenia listy kanałów.
Ale prawdę mówiąc ,to ten box nie nadaje się pod Sat .
Max sygnał jaki można uzyskać to 50/50 , skanowanie kanałów to makabra , dubluje kanały przy automatycznym skanowaniu.
Najlepiej na początek wejść w transpondery,usunąć je wszystkie ,dodać te na których znajdują się interesujące nas kanały
i skanować kolejno ,każdy tp z osobna.
Sortowanie listy ,jest w miarę proste ,zarówno w liście głównej jak i już w grupach ulubionych.
I koniecznie ,podczas tworzenia listy ,co jakiś czas zapisywać sobie kopię .
Przy dłuższej pracy pudełko się dość mocna grzeje , i niekiedy następuje ZONK ,mi się to zdarzyło 2x ,przed końcem pracy nad listą.
Box nie może stać płasko , musi być podstawiony ,aby miał wentylację.
To takie na gorąco moje spostrzeżenia.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Ten box jest prawie idealny tylko ma jedną wadę - AndroidTV . Nie ma co się zastanawiać tylko od razu wrzucać coreelec  - tracimy przeglądarkę www ale po co to komu w tv. Za to zyskujemy Netflix HD i bajeczną obsługę DVB-T2 , DVB-S2 oraz streaming po sieci. Android w tym boxie to porażka. Dodatkowo na Kodi działają też fajnie emulatory automatów. Dużo łatwiejsza jest też edycja listy kanałów - robi się to przez przeglądarkę na kompie.

Jeśli chodzi o temperatury to profilaktycznie mam włączony wentylator 12V pod usb i sobie chłodzi puszkę
Odpowiedz
#5
Do kanalow z sat uzywasz tvheadend i oscam?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Tvheadend jest spoko jak i vdr. Oba backendy proste w konfiguracji i obsłudze. Tvheadend jednak wygodniejszy bo spod przeglądarki można wsio ustawić a także jest fajny konwerter list kanałów z e2 na jego format (na vdr także spod www)
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości