Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawieszanie się Kodi przy wyłączeniu
#1
Witam. Ostatnio mam bardzo denerwujący problem: Przy próbie wyłączenia kodi..system się zawiesza i nic nie mogę zrobić. Jedynie co pomaga to wyłączam tuner z prądu i uruchamiam ponownie.
Przez takie uruchamianie już raz Kodi mi się sam zresetował do ustawień fabrycznych i potraciłem wszystkie wtyczki.
Problem pojawia się raz na parę zamknięć czy parę razy pod rząd..nie ma znaczenia jaką opcję przy zamykaniu wybieram..czy zamknij system..czy uruchom ponownie..raz zamyka się normalnie a raz ekran sie zawiesza i brak reakcji na pilota.

Moja wersja Kodi to 17.6 na tunerze Vu+ Zero. Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Normalna sytuacja. Kodi żeby się zamknąć potrzebuje wyczyścić pamięć i zamknąć wszystkie otwarte wątki. Jak jest napakowane dużo wtyczek to zamyka się długo(do 2min) i stąd wrażenie zawieszenia aplikacji

Wysłane z mojego Nokia 6.1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
(07-06-2019, 10:50 AM)GalAnonim napisał(a): Normalna sytuacja. Kodi żeby się zamknąć potrzebuje wyczyścić pamięć i zamknąć wszystkie otwarte wątki. Jak jest napakowane dużo wtyczek to zamyka się długo(do 2min) i stąd wrażenie zawieszenia aplikacji

Wysłane z mojego Nokia 6.1 przy użyciu Tapatalka

Nie wydaje mi się żebym miał aż tak dużo wtyczek..FanFilm i jakieś inne 4 wideo wtyczki. A z zamykaniem już obczaiłem wcześniej że Kodi potrzebuje chwili żeby się wyłączyć. Normalnie zamykał mi się jakoś 10-15s. Al miałem takie zawiechy że czekałem..5min..10 min i nic.
Odpowiedz
#4
Na komputerze używam ALT + F4. Zamyka świetnie. Nie wiem czy jakbyś podłączył klawiaturę bezprzewodową to też działałoby ALT + F4.
Odpowiedz
#5
ALT + F4 to raczej tylko pod Windows będzie działać.
Vu+ Zero ma tylko 256 MB Flash a Kodi potrafi bardzo szybko się rozrosnąć. Może tu jest problem.
Sprawdź ile masz wolnego miejsca na Flash.
Za pomocą telnet albo putty możesz dostać się do Vu+ Zero i wykonać polecenie:
df -h
Odpowiedz
#6
Kodi to wogóle taka piękna aplikacja. Kiedyś był początek projektu pod nazwą XBMC - śmigała aż miło.
Teraz jest kombajn który staje się bez użyteczny.
Czasami trzeba usunąć ręcznie cache oraz bazę biblioteki bo filmów nie widzi które są na dysku.
Coraz mniej używam tej aplikacji bo użyteczność jej jest znikoma.
Pozdrawiam i wytrwałości bo co aktualizacja to jest gorzej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Dużo osób ma problem z zamykaniem?
Odpowiedz
#8
(08-06-2019, 03:22 PM)scorpion_1982 napisał(a): Teraz jest kombajn który staje się bez użyteczny.
użyteczność jej jest znikoma.
Teza frustrata  [Obrazek: a045.gif]

koper napisał(a):Dużo osób ma problem z zamykaniem?

Nie, nie dużo, pojedyncze przypadki, na wynalazkach typu Vu+ Zero [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#9
Łonogrzmot napisał(a):Teza frustrata  [Obrazek: a045.gif]

Ha rozbawiłeś mnie!
Chcesz coś jeszcze dodać ?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
(09-06-2019, 06:57 AM)Łonogrzmot napisał(a):
koper napisał(a):Dużo osób ma problem z zamykaniem?

Nie, nie dużo, pojedyncze przypadki, na wynalazkach typu Vu+ Zero [Obrazek: k045.gif]

Sam jesteś wynalazek..Tuner dostałem w prezencie i wiem że kosztował nie małe pieniądze..sam bym sobie za tyle nie kupił. Jestem świadom że jest to jest najtańszy model z serii Vu+ ale jestem pod wrażeniem jego możliwości i nie uważam żeby był to jakiś "tandetny chińczyk".

A co do problemu..tymczasowo zaniknął..mam nadzieję że już tak zostanie. Dzięki wszystkim za info i pomoc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości